Jedna jediná chybička znamená konec. V jediném okamžiku, v jediném záblesku se může závod Formule 1 změnit v tanec se smrtí. Al Pacino jako odvážný závodník ve filmu Sydneyho Pollacka zapomíná na svou minulost a své city. Avšak jen do té doby, než se setká s vášnivou ženou žijící taktéž ve stínu smrti, která mu teprve ukáže, jak plně a skutečně je možné život prožít. (oficiální text distributora)

Lord.Jim

Viděla jsem to asi v 15 letech, z Remarqua to moc nemělo, ale odnesla jsem si slušný filmový zážitek. A dlouho dlouho jsem se k filmu v myšlenkách vracela. Kam proboha zmizela Marthe Keller? Byla fascinující. ()

deepend

Přiznám se bez mučení, jo bulel jsem jak želva. Al Pacino zase mile překvapil, tady hraje závodníka Formule 1, který se vyhýbá jakékoliv zodpovědnosti a je tak trochu citově rezervovaný. Jenže pak se objeví ona - Lillian, žena která ho nepřestává udivovat a která zpřehází jeho dosavadní život naruby. Trochu to zavání červenou knihovnou, ale opak je pravdou, je to hlavně o tom, že člověk by si měl užívat každou vteřinu svého života... Největší zásluhu na tomto filmu mají AL PACINO A MARTHE KELLER, tak tohle si kdykoliv zopakuju.100% ()

shyster

Bobby Deerfield je jezdcem Formule 1, ale tohle není film z automobilového prostředí. Je to jen romance, která se nesnaží prvoplánově vydírat. Ale až na ten konec, který ve své odtažitosti je perfektní, nebudu na Bobbyho vzpomínat. ()

mortak

Autoři z Remarqua vypreparovali kostru, ale z duše si nevzali nic. Zatímco kniha pojednává o krásné, ale křehké květince, která chce poznat život, aby nakonec zjistila, že pod ochraným poklopem je jí nejlépe, a o závodníkově životě blízko smrti, který je vlastně naprosto obyčejný, jen se občas při závodě na vteřinku dotkne nekonečna (pasáž v knize, kdy hlavní hrdina splyne s přírodou, a pak pochopitelně...), filmaři se vydali naprosto jinou cestou. Bobby je chladný racionalista, který chce mít všechno propočítané, a najednou potkává citově založenou ženu, která se z hlediska jeho světa chová neprosto nelogicky a nesmyslně. Každý z nich vidí smrt jinak z jiného úhlu pohledu, každý je jinak formován svou konečností, a proto jsou k sobě tak silně přitahováni, neboť si toho mohou tolik navzájem předat. Co ovšem dělá film tak zvláštním, je osobnost Bobbyho. Lillian ho od počátku provokuje řečmi o homosexuálech, což se nakonec zčásti potvrdí neuvěřitelnou scénou, ve které se Bobby snaží imitovat May West. Je totiž ženou v mužském těle a Lillian je dominantou vztahu, tím mužským prvkem. A sledovat zženštilého závodníka, když od filmu očekáváte mužnou romanci - nedivím se, že se diváci v kinech smáli. A přitom je Pacino ve své roli neuvěritelně přesný. Ovšem šišlající Lilliane, to nemuselo být. ()

trojtmberk

Asi nemá cenu rozpitvávat ten lidskej příběh, o kterým to celý bylo, protože už tu v ostatních komentářích bylo všechno podstatný řečeno. Tak snad jen, že bylo milý se koukat na ty starý závodní mašiny a poděkování, že ke mě tenhle klenot doputoval. ()

eJacques

Film je jakýmsi romanťákem, ale nebyl ani tak o Al Pacinovi, jako o té potrhlé bábě... Ta ženská byla střelená špatně trefená... Měl ji přejet na zebře... ()

hans500

Výborný příběh, výborní Al Pacino a Marthe Keller, výborná režie Sydneyho Pollacka. Nejhorší film Al Pacina v 70. letech je stále výrazně nadprůměrným filmem, který zaslouží pozornost. ()

farmnf

Pro mě velmi krásný a smutný film hned ze 2 důvodů. Od 7 let jsem zamilován do Marthe Keller ( na dopisy mi odpovídala, že jsem pro ni příliš mladý-ale teď už by to snad šlo, ne?). Moje nejoblíbenější kniha v dětství byla http://cs.wikipedia.org/wiki/Nebe_nezn%C3%A1_vyvolen%C3%BDch Takže jsem takový hodnotitel na hovno. Mě by se to líbilo, i kdyby to točil český packal Nikolaev a zasadil by to do prostředí závodů autíček na vysílačku. ()

Brain-D

Film nemá určitou zápletku a není ani moc o formulích. Je to romantické drama o umírající ženě a prožitcích s nově objeveným mužem Al Pacinem. Ano je to tak jednoduché, i když se to snažilo odbočit na formule o nich to vůbec nebylo. Al tu zpívá, běhá a je tu v nejlepších hereckých letech- co víc si přát ?. ()

JohnSmith

Čekal jsem trochu víc závodů a obecně dění okolo nich, ale byla podsunuta romantika. Nebýt výborného Pacina, nedal bych takové hodnocení. ()

mikulem

Jako film o závodění Bobby moc nenabízí - dohromady 5 minut závodění + 5 minut záběrů ze závodních okruhů. Zbytek je psychologie, poměrně zvláštní příběh, kde je každý tak trochu blázen. Knižní předlohu bohužel neznám, takže jsem v motivaci postav celou dobu tápal a ani s odstupem mi zápletka není moc jasná. Jistě to někoho může zaujmout, ale pro mě je to pouze průměr. ()

Sdoom

Zajímavý namět a výborné herecké výkony obou hlavních představitelů nemohou vynahradit fakt, že byl povětšinu času poměrně nudný. A když mě film nudí, tak i přes všechna ostatní pozitiva víc jak 3 hvězdičky dát nemohu. Chyběly nějaké silnější momenty, příběh prostě jen tak plyne a to je málo. ()

vitekpe

Romanticke melodrama podle knizky Nebe nezna vyvolenych. Par peknych zaberu na stare fomule, ale jinak je to hlavne konverzacni. Al Pacino prilis usporny ve svem herectvi, a Martha slozite uchopitelna. Vlastne ta premisa, ze melodrama ve vas ma vzbudit nejake fatalisticko-dojemne emoce, tady bohuzel vubec nezafungovala. Film je navic pomerne dlouhy, coz mu taky body nepridava. Natocene je to slusne. P.S.: co bylo vlastne s tou formuli (pricina nehody) jsme se taky vubec nedozvedeli... 2+ ()

ArdathBay

Krásný snímek, který není až tak o mluvení ústy jako o mluvení očí a tělem. Jen je třeba ho sledovat v klidu a být pozorný. Takové filmy se už netočí. ()

pijavica

5,0/10 Naskytuje sa tu zaujímavá paralela medzi hlavným hrdinom a tvorcami filmu - obaja by možno aj chceli niečo (vy)povedať, ale vôbec nevedia ako. Divák tak sleduje len akýsi príbeh-nepríbeh, romancu-neromancu, a v mnohých prípadoch aj za absencie čo i len štipky napätia a sympatií k postavám. Je to síce klišé, ale predsa - sledovanie filmu sa dá porovnať s popíjaním šampanského bez bubliniek. Potom, asi polhodinu pred koncom, dostane zrazu príbeh nečakaný spád, a nejaké bublinky sa nakoniec našťastie objavia. ()

Han22

Nebe nezná vyvolených, ty bys jim byl rád... Bůhví proč mě tahle odrhovačka od Koláře zní v hlavě, možná proto že je to taky o nalezení něčeho skutečného mezi povrchními vztahy. Knížku od Remarqua jsem nečetl, takže nevím jak věrná adaptace to je, ale film se mi moc líbil. Je to v podstatě klasická romance ona a on, ale bez klišé, kýče či sentimentu (to až na konci) i když téma by k tomu svádělo (ona má nevyléčitelnou nemoc). Pollack to ale zvládl bezchybně včetně vedení herců. Postava Marthe Kellerová přes svoji nemoc provokuje, vymýšlí si, blbne, dělá kraviny, chce riskovat žít. A pomalu vytahuje z ulity postavu Ala Pacina. Ten má nesnadnou úlohu, protože jeho postava mu nedá šanci rozjet svoje expresivní, živelné herectví. Bobby je sice závodník formule 1, ale jinak je uťáplý, chladný, uzavřený, kolem sebe má obrovskou zeď za kterou si nic a nikoho nepustí a i když by se rád změnil, prostě to neumí. Krásná hudba, krásná kamera, občas je to sranda, občas smutné (focení se...), občas trošku nuda. Ale ty 4* v naprosto v pohodě můžu dát. Drama roku 1977. ()

Cassandra

Jen další z filmů, kdy se suchar naučí užívat si života díky nekonvenční a trochu střelené partnerce a celé to má tragický podtón. Podobná je například Listopadová romance. ()