Reklama

Reklama

Tři dny Kondora

  • USA Three Days of the Condor (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

V jednom z oddělení CIA, krytém jako historická literární společnost, pracuje mladý literární vědec Joe Turner. Spolu s dalšími pracovníky studují brakovou literaturu, aby odhalili, zda se někde neobjevují náznaky úniku informací ze CIA, současně pro její potřeby hledají nové informace a nápady. Když se Joe jednoho dne vrátí z nedalekého bistra, kde byl pro jídlo, nalezne všechny své spolupracovníky zavražděné. Pod svým krycím jménem Kondor informuje o šokující události centrálu a rychle pochopí, že o život jde i jemu... Napínavý thriller vznikl volně podle knížky Jamese Gradyho Šest dní Kondora (která vyšla i česky). Film vznikl na popud hollywoodské hvězdy Roberta Redforda, představitele hlavní role zaměstnance CIA Joea Turnera, který si za partnerku vybral Faye Dunawayovou pro úlohu fotografky Kathy a režií pověřil svého dlouholetého přítele Sydneyho Pollacka. Snímek patří do série politických filmů, jež vznikaly ve Spojených státech v 70. letech po tom, kdy byla odhalena aféra Watergate (jako známé tituly Pohled společnosti Parallax, Rozhovor, Všichni prezidentovi muži). Dodnes neztratil nic na své působivosti. Za pozornost stojí herecké obsazení vedlejších postav. Vedoucí pracovníky CIA Higginse a Wabashe hrají známá hollywoodská hvězda 50. a 60. let Cliff Robertson a významný divadelník John Houseman. Výraznou figuru profesionálního zabijáka tu vytváří bergmanovský herec Max von Sydow. Ještě upozorněme na výbornou hudbou skladatele Davea Grusina. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (424)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tři dny Kondora jsou mrazivým (i vzhledem k období, kdy se děj odehrává) politicko-špionážním thrillerem ze sedmdesátek. Robert je ve filmu pěkně vlasatej kotleťák v období své vrcholné slávy i když on asi nepřestal být na vrcholu a slavný nikdy :-). Redforda má rád, je to prototyp chlapáka a sedí mi k němu Soukupův hlas :-). Hrdina má tedy body ode mne rovnou, s příběhem agenta Condora je to krapet horší. Film má chvílemi slušné grády, chvilkami zase divák rozpačitě kroutí hlavou... Opravdu netuším proč se de facto Redfordova rukojmí Faye s ním hned druhou noc vychrápala... že by Stockholmský syndrom v plné síle? Další nepochopitelnou věcí bylo telefonní číslo na papírku v kapse zabijáka v pošťácké uniformě. Machr agent by takto vybaven do akce opravdu nešel, navíc číslo bylo na vedoucího buňky CIA ve Washingtonu !!! Redford sám, hrající prakticky neagenta externistu - specialistu na literaturu, který ani nezná kódy a a ni nerespektuje služební bezpečnostní procedury je náhle v půlce filmu telekomunikačním specialistou atd... Ale když se nad tím moc nepřemýšlí, najdete tam pár skvělých momentů např. jízdu ve výtahu :-)). Borcem č.2 je ve filmu jednoznačně sympaťák ,,Viktor'' čistič Max von Sydow. Je férový jako smrt co rozsévá kolem sebe. Vše je jen kontrakt. Nic osobního .-). Normálně bych dal jen 3 hvězdy, ale beru v potaz, že film předběhl dobu a dnešním nadupaným akcím typu zde zmiňovaného Bournea nemůže stíhat.. Každopádně tu byl dříve a tak hvězdu přidám. Dávám 4 cínové vojáčky. * * * * ()

Šandík 

všechny recenze uživatele

Tenhle film jsem viděl v Československé televizi někdy v roce 1987 a tehdy mě naprosto uzemnil. Druhého shlédnutí jsem se proto trochu bál, protože podobných zklamání po letech už jsem prožil povícero. "Sedm dní Kondora" ovšem vůbec nezklamalo... Naopak, znovu mile překvapilo... Z chytrého, byť hodně překombinovaného a nepravděpodobně vyznívajícího scénáře, který nepochybně sváděl především k zdůraznění konspirační roviny filmu, totiž Sydney Pollack vykřesal filmový skvost. Skoro všechno se mi zde zdá naprosto perfektní. Úžasné herecké výkony, kterým pochopitelně kraluje Robert Redford, ale nezklamou ani další, byť třeba ne tak renomovaní herci, úchvatná kamera, kouzlící omamnou atmosféru téměř reportážně snímaných záběrů, citlivě zobrazujících mj. zadumaně pošmourný předvánoční New York s jeho ulicemi, parky či podvečerně nasvícenými mrakodrapy, poeticky přitom míchaje podstatné s nepodstatným, přesný a velmi dynamický střih i skvěle padnoucí hudba. Nikde nic nepřebývá ani nechybí. Pollack svůj příběh vypráví tak, že vás okamžitě vtáhne do děje a spolehlivě udrží vaši pozornost skoro dvě hodiny. Jeho postavy jsou tak živoucí a skutečné, že divák bezpečně přehlédne nereálně překombinovanou zápletku či zhola nepravděpodobné obraty vyprávění... Celkový dojem: 85% Zajímavé komentáře: Marigold, Boss321, tron, monolog ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Zdaleka mne pozvolna plynoucí thriller s Robertem Redfordem nezaujal tolik, jak jsem od něj očekával. Možná jsem už natolik zhýčkaný moderními krimi filmy, možná jsem byl unavený, nicméně Tři dny Kondora mne dokázaly po větší část stopáže spolehlivě nudit. První půlhodinka svižně utekla, pak ale dojde na střídání akce a špionážních keců a atmosféra jde do kopru. Dokud Redford sprintuje ulicemi New Yorku o život, je to zábava, ale jakmile si najde úkryt a rozjede vlastní hru ala Jason Bourne, sklouzne tento film do průměru. Času u tohoto snímku jsem nelitoval, ale čekal jsem více šťávy a života. Největší plus si snímek Sydneyho Pollacka zaslouží za sympatického Joea Turnera a za napětí při rvačce v bytě, stejně jako za závěrečnou pointu. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Vedle Zinnemannova Šakala jeden z nejlepších politických thrillerů, které kdy byly natočeny. Sice mi tam trochu nepasuje milostná linie, ale atmosféra osamělosti by se díky celkově studenému pojetí filmu dala krájet. Sympatický je i dost otevřený (a spíše depresiví) konec. Podporuju názor, že Sydow jako Joubert by si zasloužil vlastní film. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Vynikající Robert Redford a krásná Faye Dunaway v napínavém dramatu, které ani po téměř 40 letech neztrácí na divácké atraktivitě. Zápletku sice hodnotím jako mírně přiblblou a nejsem si zcela jistý, zda jsem se v zmateném ději dokonale orientoval, ale natočeno je to zdařile a osobně mě tento film bavil. Za mě silné 4 hvězdy. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (33)

  • Počítač, který je na začátku filmu použitý pro skenování, je set dvou počítačových skříní. V jedné je samotný počítač DEC PDP-8/E a pod ním pevný disk RK05 (1500 otáček, 14" výměnné cartrige s plotnami o kapacitě cca 2,5MB). Druhá skříň je osazená páskovou jednotkou DECTape TU56. Optické rozpoznávání znaků na tomto počítači je pravděpodobně jen filmařskou licencí. Výkon stroje nebyl pro podobnou práci dostatečný. (nocturne)

Související novinky

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (více)

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (více)

Reklama

Reklama