Série(2) / Epizody(16)

Jim Hacker už sedí v premiérském křesle celé tři dny - a zatím si vede skvěle. Tedy alespoň on sám o tom nemá nejmenších pochyb. Pravda trochu mu vadí, že se asi napříště bude muset obejít bez obědů, neboť v Downing Street se nevaří. Ale tato drobná nepříjemnost je bohatě vyvážena radostným očekáváním nadšených reakcí veřejnosti, jichž se mu nepochybně dostane, až ji seznámí se svým geniálně prostým "Velkým plánem", jímž jediným politickým tahem vyřeší problém obrany, školství i nezaměstnanosti... (oficiální text distributora)

Kloktaldo

Velmi vtipný, parodující seriál o tom, jak se vlastně dělá politika (a to nejen ta britská). Na kvalitě hodně přidává i povedený česká dabing. ()

Amaranta

Úžasná čtvrtá epizoda! Jistě ve všech vybujela příjemná zlomyslnost, když (až) byl Humphrey fatálně vyšachován! ()

dthwinter

Bezostyšné odrazování premiéra od jakéhokoli pokusu o prosazení vlastní politiky mi přijde v každém ohledu ještě o chlup lepší než odrazování řadového ministra od téhož. Humorem (zejména tím správným britským) se opět rozhodně nešetří a dokonce se díky povýšení ve vládě i rozšiřuje jeho věcný rozsah. 90 % ()

Igy007

Co si budeme ... on je to vlastně horor nebo tragedie. V tomhle žijeme, takový ksindl nám vládne. Ohavní Humphreyové si z nás dělají dobrej den a my si ještě libujeme, v jaký že nádheře demonkratický si to žijeme. ()

MysterioD

Ten samí případ jako seriál "Jistě, pane ministře" ten samí povedený dabing, a záplava kvalitního anglického humoru který já tak rád takže stejné hodnocení 90 % ()

marek.kral

Seriál pro inteligentního divaka, který se nespokoji s komerčním průměrem, ale chce něco víc. Jemný britský humor, je v tomto seriálu naprosto rafinované podavan tak, ze se pristihnete, ze se po celou dobu usmivate, pokud se vyloženě nesmejete. Konverzační mistrovské dilo spojene s výkony herců a zejména jejich mimikou...věříte jim, ze jsou to premier a jeho tajemník. Nadcasovost snímku a častá ligvisticka cvičeni jsou dnes již historicky znama...doporučuji všem vnimavym divákům, co se nespokoji s průměrem ()

sidthekid

Z ministra se stal premiér, na vtipu to však vůbec neubralo, spíš naopak. Lepší, vtipnější a ještě více pravdivé než Jistě, pane ministře. ()

severus

Průvodce politikou v demokratických poměrech. Dokonale vystihuje a vysvětluje vše, co od těch našich tlučhubů poslouchám každou neděli. Geniální. ()

ajfelka

Jde o to, že tradiční alokace exekutivních pravomocí byla vždy determinována tak, aby právě úřadujícího ministra oprostila od veškerých administrativních banalit. Transferováním manažerských funkcí na ty osoby, které vzhledem ke své praxi a kvalifikaci, jsou pro vykonávání tak prostých úkonů mnohem lépe uzpůsobeny. Čímž se jejich politickým nadřízeným uvolní ruce pro obtížnější povinnosti i pro komplexnější uvažování, jež jejich exponované postavení nevyhnutelně doprovází. - Proč myslíte, že tohle nechci slyšet? - Myslel jsem, že vás to vzruší. - A proč? Vůbec jsem vám nerozuměl. Humphrey, proboha, mluvte, jak vám zobák narostl. - Jak je libo. Nejste tu od toho, abyste to tu řídil. ()

Marwiner

Platí to samé co pro Jistě pane ministře, jen Jim Hacker je už o něco protřelejší a tak jsou jeho souboje se státní správou vyrovnanější (také díky jeho politické poradkyni "Té zatracené káče Wainwrightové). Možná proto mám tato pokračování ještě raději. ()

Eisenmann

Skvělé pokračování - nezbývá než opět dát plný počet hvězd. Humor se stále drží na vysoké úrovni, herecké výkony i ty extrémně dlouhé textové pasáže jsou brilantní. Po více než třiceti letech stále geniální, aktuální, výjimečné. ()

rationibus

Snáď ešte o kúsok lepšie ako Yes, Minister. Ani vyše štvrťstoročie neubralo nič na aktuálnosti a zábavnosti tohto seriálu. Ten typ humoru, keď aj ateistom okrem smiechu vyjde z úst : Bože môj. Tento seriál sa oplatí konzumovať ako dezert. Pomaličky, po kúskoch. ()

Inkognito_CZ

Ve srovnání se staršími díly ve funkci ministra jsem měl Jistě, pan Premiére vždycky tak nějak méně rád. Onehdy jsem se ale rozhodl, že se do "čísla 10" znovu vrátím a musím říct, že jsem sám sebe dost překvapil. Kdo ví, co se stalo (možná jsem do vyšší politiky musel dozrát), ale teď bych dal ruku do ohně za to, že je Jim Hacker jako premiér ještě lepší, než jako ministr. Až jsem se musel zastydět, že jsem novější díly dříve nedoceňoval. Teď ale můžu s klidným svědomím říct, že oba dva seriály vnímám jako jeden celek, kterému přechod do premiérské pozice jedině prospěl. Když Jistě, pane ministře/premiére srovnám s novějšími sitcomy (Teorie velkého třesku, Jak jsem poznal vaši matku nebo dokonce i z dnešního pohledu stařičkým seriálem Přátelé), tak žádná situační komedie nenabízí tolik grácie a vytříbenosti. Zkrátka a dobře inteligentní humor ve své nejčistší podobě. ()