Seriál situačných komédií zo školského prostredia Zborovňa. Úsmevné príbehy zo života študentov a profesorov Súkromného gymnázia Andrewa Bliznu, množstvo pestrých a rôznorodých postáv – členov profesorského zboru sú zárukou, že o situačnú komiku určite nebude núdza.
V päťdesiatich dieloch budeme sledovať osudy riaditeľa a zakladateľa školy Borisa Bliznu /M. Zednikovič/, ktorý platonicky miluje profesorku Chudú, jeho zástupkyne Eleny Poverovej /D. Mórová/, jedovatej, ironickej vegetariánky, profesora dejepisu Petra Mika /R. Stanke/, ktorý je starým mládencom, vždy nosí motýlika a trúsi latinské citáty, telocvikára Kamila Vracaja /Ján Króner/, športovca prostého ducha s vedľajším murárskym povolaním, slovenčinárky a zemepisárky Magdy Matulovej /B. Turzonovová/, ktorá nenávidí počítače a drzé deti, rada zavára a každého otravuje kvôli výslovnosti a gramatike, lektorky angličtiny Katrin Wolnej /Z. Fialová/, romantickej mladej dievčiny z USA a tajomníčky gymnázia tichučkej a peknej Milky Lonskej /S. Halčáková/, za ktorej plachosťou sa skrýva zdravý pohľad na veci. Pestrá plejáda zaujímavých postáv a postavičiek určite mnohým pripomenie staré školské časy a prečo sa k nim aj takýmto spôsobom nevrátiť... (oficiální text distributora)

ljukyljuk

Keď som to kedysi dávno pozeral v posteli s chorobou a bez káblovej televízie alebo internetu, prišlo mi to ako vhodne zabitý čas. Možno to bolo tou horúčkou, ale spomedzi slovenských sitcomov je to asi to najlepšie, čo si pamätám. Preto 55% ()

haffen

Len preto, ze tam bola pani Bozidara Turzonovova si tomu nedovolim dat hodnotenie odpad! Inak uplne zbytocny serial ktory nemal vzniknut. K comu mal byt dobry? Particka tliachajucich profesorov ozaj nikoho nerozosmeje... 10% z tazkym srdcom... ()

Mire odpad!

Pamätám si na scénku, keď Jano Kroner doniesol do zborovne "kvašáky" :D Ale to je asi jediné čo som z tejto sračky (a aj to náhodne) videl. ()

Wooke

Slovenskí herci ešte so snahou ukázať, že nepatria k tým najhorším. A spomienka na Mariána Zednikoviča bude večná. ()

RigorMortis

Na to, že to bol koniec 90. rokov sa to dalo zvládnuť. Humor nič extra, no občas dokázal pobaviť. Ako decko som to pozeral rád, teraz dávam z nostalgie 1*. ()

belinko

Pre mňa srdcovka z čias môjho detstva. Ešte na TV Luna, raz do týždňa sme sa celá rodina naskladali pred TV a smiali sa od začiatku do konca. Na tomto seriáli neviem nič vytknúť. Proste srdcovka. A nechápem tie komentáre iných, lebo v porovnaní s dnešnými seriálmi je toto skvost. ()

KapitanKuraz

Je pravdepodobné že pod kvalitu tohto seriálu v mojich očiach sa do istej miery podpísalo užívanie marihuany, ale spomínam naň len v dobrom. Na nezabudnuteľné "Zvoní" sa nedá zabudnúť. ()