Sofistikovaná komedie založená na stereotypech mafiánských filmů a obecně na našich zažitých schématech a schematismu vnímání. Není proto divu, že v něm hraje Robert De Niro (který vlastně paroduje sám sebe!), doslova tvář filmové Mafie, jehož boss Paul Vitti naleptává zažité divácké představy tím, že trpí psychickou poruchou - je přecitlivělý a to do té míry, že musí vyhledat pomoc psychiatra a řešit svůj delikátní problém... Již tento základní dějový rámec je skvělý a tvůrci filmu nastavenou laťku neshodili. Komedie, jak má být...(2.9.2007)

Velice povedená komedie, De Niro paroduje svoje kořenové postavy a Billy Crystal je po delší době ve formě a snesitelný! Věčný mafiánský pomocník Joe Viterelli v klasické roli, ale geniálně zábavný!(5.2.2006)

Skvělá, příjemná a hlavně zábavná komedie, kterou si užijete, pokud máte nakoukány nějaké ty mafiánky. Robert De Niro jako mafián, který má problém (a nejen jeden) je fakt skvělý a výborně jej doplňuje Billy Crystal jako jeho psychiatr. Opravdu mohu jen doporučit, protože jsem se fakt upřímně zasmál. P. S. Proč všechny akční hvězdy zkouší po nějakém čase i komediální žánr?(21.8.2009)

Bravurni komedie s nezvykle komedialne naladenym De Nirem. Kdo by do nej jeste pred deseti lety rekl, ze z nej jednou bude takovy skvely typ do komedii.(30.7.2002)

De Nira mám v komediích rád. Billyho Crystala už tolik ne, ovšem tady jde stejně především o De Nira. I když Crystalův proslov na Mafiánské sešlosti byl čupr. Jinak prostě skvělá komedie, s pár narážkami na gangsterky (asi nejviditelnější je ta na Kmotra).(5.8.2014)

• - Ve scéně, kdy doktor Sobel (Billy Crystal) poslouchá ženu, která sedí v jeho ordinaci vedle manžela a popisuje, co na ní vyžaduje při sexu, měl původně chybět právě manžel. Billy Crystal si však myslel, že pokud ho tam posadí, scéna bude ještě vtipnější. Do jeho role byl obsazen vedoucí zvukového oddělení filmu Lese Lazarowitz, který byl nejtěžším členem filmového štábu. (Othello)

• - Postava Paula Vitti byla inspirována životním příběhem mafiána Johna Gottiho. (don corleone)

• - Postavě Billy Crystala má sen, ve které se objeví Kmotr. Robert DeNiro hrál ve druhém díle Kmotra. (don corleone)