Rozpočet $80miliónovTržby USA $106,885,658Tržby Celosvetovo $176,885,658/60%/(28.6.2006)

Harold je Boh. Ani by som nečakal takúto brilantnú komédiu v roku 1999. Jednoduchý námet, rozpracovaný do dokonalej komédie - ako v 80's. Billy a Rob excelujú. Hlavne Billy má svoje brilantné pasáže - kto by zabudol na záverečný prejav, rehotal som sa a nemohol som prestať :D. Robert mu skvelo sekunduje, ale nikdy nezabudnem na Joea Viterelliho, ktorý azda v každom jeho filme na seba upúta maximum pozornosti. K tomu tu máme ešte sexy Lisu Kudrow, či mnohých viac či menej neznámych talianských hercov. Analyze this je skvelá konverzačná komédia. Obsahuje také množstvo gagov (na spestrenia svadby sa nezabúda). Ako fanúšik klasických komédii osemdesiatych rokov a ako fanúšik Billyho Crystala (a Joea Viterelliho) musím dať 100%.(2.7.2006)

Říkam to miliónkrát, ale Robert De Niro se pro role mafiánů opravdu narodil. Stačí když přimhouří oko a zvedne prstík a už je to mafián jako když vyšije. Já toho chlapa prostě můžu. Tahle inteligentní komedie je prostě velmi dobrá, navíc se tady "potlouká" plno dalších mafiánských herců.(10.10.2007)

Tvůrci snímku neměli při natáčení žádné umělecké ambice, chtěli jen diváka bavit, bavit a zase jen bavit, což se náramně podařilo. Nevzpomínám si, kdy jsem se v posledních letech u filmu tak nasmál. Dialogy jsou skvěle napsané, těch hlášek je nepočítaně, herci jsou přesně vybraní, prostě radost koukat. Doporučuji.(19.1.2007)

De Niro má na víc než komedii podobného ražení a Billy Crystal je slušný psycholog, kterému více sluší předávání oscarů.(5.8.2005)