Moc příjemný filmík s výtečným Robertem DeNirem (gangster, co má psychické problémy) i Billym Crystalem (cvokař, který se souhrou náhod stane jeho doktorem). Humor je inteligentní (něco, co se dnes těžko hledá), zejména to, jak Robert DeNiro v podstatě paroduje sám sebe, byl naprosto skvělý nápad.(7.12.2004)

Celkem slušná komedie, která stojí na velice originálním nápadu a také na skvělém herectví De Nira. Mafiáni mu prostě padnou jako ulití, protože ať již je hraje v jakékoliv situaci, vždy působí až mrazivě věrohodně. Zde je jeho typické drsňáctví konfronotváno s humornými situacemi a nutno podolnout, že to funguje. Bohužel ve scénách, kde De Niro není film ztrácí, ale o to víc se vždy lze těšit na jeho nástup na scénu. Billy Crystal je dobrý nahazovač, ale bez postavy Paula Vittiho by byl poloviční.(12.10.2011)

Robert De Niro si utahuje z Kmotra? No to nene :D ... 70%(12.6.2015)

Kdyby nebyl v hlavní roli mafiána Robert De Niro, nejspíše by mnohé ve filmu vyznělo jinak. Jeho přítomnost je však, vzhledem k jeho mafiánské filmografii, sama o sobě vynikajícím vtipem...(2.9.2002)

Velice kultivovaný film uchopivší komediální žánr za tu nejjemnější, a přitom ladící strunu. Problém je v tom, že nevíme, co si z něj vzít, a zda-li vůbec něco, není-li jeho smysl pouze napružení diváctva a vyvolání jakéhosi pocitu, že tu přece ještě něco vyššího je, i když nám asi zůstane odepřeno dozvědět se co. V opačném případě se pak může jednat o milou rodinnou komedii, která byla poněkud přepálena, či naopak o docela cynické svinstvo, zkomponované právě tak, jak bylo třeba. Veškerého účinku tu jest dosahováno střetnutím antagonistických herců a jejich projevů, totiž Roberta de Nira, jenž svoji roli pojal nadmíru ironicky, a obvyklého živého přednesu Billyho Crystala. Účinek se dostavil v dostatečné míře, ale stále zbývá rozřešit otázku toho, zda si z nás střílí více zkarikovaný gangster, anebo až nebezpečně normální psychiatr Ben Sobol.(1.12.2004)

• - Do role Primo Sidona navrhl Chazze Palminteriho sám Robert De Niro, protože spolu pracovali již na filmu Příběh z Bronxu. (Othello)

• - Fontána, kterou dostane Billy Crystal od Roberta De Nira jako svatební dárek, je vysoká 12 metrů a v průměru měří 7 metrů. (viperblade)

• - Spoiler: Finální setkání všech mafiánských bossů se natáčelo dvakrát - poprvé v Queens v New Yorku, a podruhé v Miami. Nakonec se obě scény spojily. Záběry na halu plnou mafiánů patří první verzi, záběry konfrontace doktora Sobela s Primo Sidonem a fackování Jellyho již v Miami. Při tomto druhém natáčení byli na place jen asi tři herci. (Othello)