Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

Xmilden

Když ne nejlepší tak minimálně nejkvalitnější romantická komedie, kterou jsem kdy měl možnost vidět. Až po 26 letech jsem dokázal plně docenit příběh, kterak se Bill Murray budí každé ráno zprvu s hrůzou, později v naprostém odevzdání v městečku Punysutawney, aby navštívil sviště Phila. 100% ()

sepp

Jedna z nejlepsich komedii jakou jsem kdy videl, Billu Murraymu role egoistickeho novinare Phila Connorse sedla jako ulita, navic originalni namet a vyborny scenar delaji z tohoto filmu nadprumernou zabavu. Ta casova smycka je ale desiva, bojim se aby me nekdy neco takoveho nepotkalo ;) ()

Real Tom Hardy

"WELL, WHAT IF THERE IS NO TOMORROW? THERE WASN'T ONE TODAY." ------------- Časová slučka a famózny Bill Murray, s ktorým sme sa zasekli v jednom zasneženom americkom mestečku Punxsutawney, kde jeho obyvatelia normálne reálne používajú bobra, aby im povedal, či ešte bude zima, alebo už je jar. Neuveriteľné.. Chcel som dať 4 hviezdy, necením ale, že sa film točil z väčšej časti okolo vzťahu Phila a jeho kolegyne, šéfky produkcie. Navyše, bolo síce zrejmé, prečo sa zo slučky dostal, nebolo však objasnené, prečo sa do nej dostal a ani ako dlho v nej bol. A podľa toho, aké rozdielne veci tvorcovia za tie roky na margo tohto uviedli, je zrejmé, že to ani oni sami nevedia. ()

lesumir

Ryze americká rom-kom, která si díky svému originálnímu námětu a důvtipnému zpracování zasloužila stálé místo v TOPce IMDB. Popravdě, vůbec se tomu nedivím, takhle nějak totiž vypadá život, když se zastaví. Možná malinko hůře, ale pokud máte po boku Andie, no nevím, nevím. Alespoň Billovi to pomáhalo v řešení kritických situací - herec par excellanc. Andie MacDowell byla vybrána rukou osudu, skvěle se doplňovali a jejich prohlubování na mě působilo velmi realisticky, až jsem uvěřil, že mezi nimi něco je :) ()

kinej

Kdysi dávno jsem byl z tohoto snímku v kině nadšen. Nedávno jsem ho viděl znovu na HBO. Mé hodnocení asi bude ovlivněno tím, že jsem byl nucen se dívat na dabovanou verzi. Dabingzcela vymazává komediálnost Billa Murraye. Jestliže v originále Murray září, tak v dabované verzi pouze je a to sráží film tak minimálně o 50%. Dabing je zlo. Jinak si myslím, že nápad s opakujícím se dnem mohly být o něco využitější. ()

Hrabka

Fajnová podívaná, ale na plné hodnocení to není. Kdo by neměl rád časové smyčky. Je to parádní téma jak v dramatech, tak také, jako v tomto případě, v komediích. Pěkné, romantické, zábavné, ale ne až tak zábavné a zajímavé, aby to bylo něco, na co bych nedokázal zapomenout. Za pár let si dám tuto komedii určitě s chutí znovu. 80% ()

Jamal

pořád dokola a dokola, už jsem i já říkal, bacha je tam louže, bacha na to a tamto, ale musím říct, že ta představa, že bych uvíznul v jednom dni, a co jsem si včera utvořil, nebo domluvil, je nejen ztraceno, ale i zapomenuto, je hrozná, šílená a jen málokdo by se z toho nezbláznil. ()

juta

V jednoduchosti je krása. Nemůžu říct nic negativního. Snímek je to moc pěkný a pro mě, jako milovníka filmů, kde se děje něco s časem bylo tohle jako stvořené. Vtipná komedie, která ukazuje, že i nesmrtelnost nemusí být skvělá, ale zopakovat si jeden den na nějakém pěkném místě by nemuselo být tak špatný. ()

Fiftis

Už je to plus mínu 4 a pol roka, čo som túto snímku videl po prvý krát a dodnes si pamätám na ten zážitok. Veľmi dobrý film. Rozhodne nejde o bezmyšlienkovitú komédiu, ktorá si kladie za úlohu iba pobaviť a ďalej jej ambície nesiahajú. Človek sa nad tým môže aj dosť dobre zamyslieť. Napriek tomu, že sa príbeh odohráva de facto počas jedného dňa, je vďaka nápaditému scenáru, rozmanitosťou situácií a osobnostnému vývoju hlavného hrdinu viac než zaujímavý. Bolo super prežívať znova opakujúcu sa kostru príbehu, keď vždy priniesla trochu niečo nové a udržiavala si po celú dobu skvelý humor. Jedna z najlepších a najoriginálnejších romantických komédií, ktorá pobaví, zaujme a krásne pohladí na duši. Jednoducho inteligentná zábava pre širšie spektrum diváckeho publika, na ktoré zatiaľ nenechal ani zub času viditeľné trhliny. ()

filmfanouch

Scenáristické duo Harold Ramis/Danny Rubin, zároveň Ramis jako režisér a Bill Murray v hlavní roli. Tohle trio dohromady stojí za komediální klasikou a nedoceněnou valentýnskou stálicí, která se stala tak ikonickou, že jí dokonce jednou na AXN ve stylu filmu pouštěli ve smyčce pořád dokola. Na Hromnice o den více je jedna z nejoriginálnějších romantických komedií všech dob, která funguje především díky fenomenálnímu výkonu Billa Murrayho. Ten se zde objevuje v roli naprostého mrzouta, který se ránou osudu ocitne v časové smyčce, která má potenciál změnit přístup tohohle otráveného člověka k životu. Mrzutý člověk tak několikrát po sobě prožívá 2. února, zlepšuje se v několika činnostech, jeho povaha se začíná měnit a především konečně nechává průchod svým citům vůči své produkční Ritě v podání Andie MacDowell. A Murray to celou dobu hraje se svým naprosto klidným komediálním postojem, přičemž mu ale nedělají problém ty správné komediální grimasy a zároveň i vážné pasáže. Celé to má samozřejmě předvídatelný konec, téhle romantické komedii se ale už právě díky specifickému prvku zápletky vyhýbají všechny možná klišé. Točit filmy v časové smyčce vůbec není tak snadné, jak se může zdát. Naopak se vždy musí dbát důraz na co nejmenší detaily, přičemž se právě to Ramisovi daří neskutečně. Datum 2. února se pro Phila Connorse stane jednoduše peklem, které Ramis a Rubin skrze scénář prodávají naprosto zábavně. Ramis a Rubin mají tuny nápadů, které jsou v rámci Na Hromnice o den více bravurně využité a navíc Na Hromnice o den více stojí na vyloženě inteligentním humoru. Na Hromnice o den více fungují jako kreativní snímek, který je zároveň vtipný, zároveň romantický a zároveň přináší zajímavý pohled na člověka, který zkouší věci, které by ho nikdy nenapadli a to jen díky tomu, že ví, že ho po pár zkušenostech z časové smyčky nemůže dostat snad téměř nic. Dost možná teprve až právě uvědomění, že ke svému životu celou dobu přistupoval špatně a to co celou dobu potřebuje má vlastně hned vedle sebe- Ritu. Na Hromnice o den více bravurně balancuje mezi komediálními a romantický motivy, představuje Billa Murrayho ve vrcholné formě a jednom z nejkreativnějších komedií všech dob. Dost možná jen zamrzí, že se pořád kráče v příliš jasně vyšlapané cestičce a jeho originální dějový prvek je v podstatě to jediné, co tuhle komedii obzvláštňuje. Jenomže je to pořád tak neskutečně milá řachanda, že je vlastně skutečně ideální na Valentýna a zároveň má pořád tolik kreativních a chytrých nápadů, že je skutečně těžké si na Na Hromnice o den více často nevzpomenout. Už kvůli svišťovi Philovi, Nedovi Ryersonovi (nedoceněný Stephen Tobolowsky) a pár dalších fajn vedlejších postavách, mnoha sympatickým aspektům a především chytlavé I Got You Babe. Tahle komediální klasika navíc patří mezi nejznámější filmy, které pojednávají o časové smyčce a mnoha filmů, které se točí právě kolem této smyčky se většinou inspirují právě touhle bravurní komedií Harolda Ramise. A Bill Murray je Bill Murray! () (méně) (více)

Jacinda

Asi nejlepší Murray, kterého můžeme vidět (a to už je dost, protože Murray je vždycky skvělý). Výborný humor, originální zápletka a hlavně sysel, který s Philem zakouší i různé druhy smrtí... ()

Boogeyman

Když jsem viděl tuhle „nadpřirozenou“ komedii prvně, nijak zvlášť mě neoslovila a nechápal jsem, proč je tak vychvalovaná, když jde o ukázkový příklad nevyužitého potenciálu. Od té doby uběhlo spoustu let a když jsem jí teď viděl zhruba pošesté, musím obrátit. Originální námět je nejen nesmírně zajímavý a nutí diváka myslet na „Co bych dělal já?“, ale je opravdu využit a vymačkán do poslední kapky. Skvělý Murray v jedné z posledních rolí jeho „staré“ kariéry, než se vrátil na výsluní jako přemýšlivý postarší bohém, předvádí uvěřitelný přerod postavy z nafoukané primadony, přes zoufalou trosku až po napraveného dobráka. Andie McDowell hraje svou klasickou nevýraznou a rozhodně nijak femmefatalózní oduševnělou romantickou hrdinku alá Zelená karta. Naštěstí ačkoli je vztah těchto dvou hrdinů hlavní kostrou příběhu, nemá ve filmu moc prostoru. Mnohem zábavnější jsou eskapády člověka, kterému se stále dokola opakuje tentýž den, on zažívá stále stejné situace, ale trochu jinak a postupně ztrácí zábrany. Prostřední část filmu je jasně nejvtipnější, nicméně humor je zde spíše jen úsměvný než výbušný. 8/10 ()

Nin

Kdysi jsem tuhle romanťárnu miloval a jsem rád, že i po letech stále funguje. Hodně těží ze sympaťáka Billa Murrayho, ale zároveň je tahle komedie opravdu, opravdu dobře natočená. I když je děj postavený ne repetici, tak se paradoxně film vůbec neopakuje a naopak přináší stále nové a svěží nápady. Z dnešního pohledu je film malinko sexistický, hlavní hrdinka je tam spíš jen na ozdobu, ale překvapilo mě, že jinak je snímek i poměrně chytrý. Všechno to opakování vlastně vede k poselství o tom, jak je důležitá práce na sobě a jak vztahy s lidmi zlepšují život. Jde o něco, co se obzvlášť dítěti může zdát samozřejmé, ale čím jste starší, snadno na tyto jednoduché pravdy zapomenete. Velice dobrá komedie, která funguje v komediální i vážnější rovině. Jen hlavní romance je přeci jen příliš jednoduchá. (8/10) ()

Madsbender

Skvelá, neskutočne vtipná komédia so zápletkou točiacou sa okolo časovej anomálie, ktorá ma vo filmoch a seriáloch doteraz neomrzela, a zjavne ani neomrzí. Jedna z najlepších romantických komédií vôbec (podobne sa mi páčila asi jedine Láska nebeská) s bravúrnym Murrayom, ktorý tu predvádza svoj všestranný talent v najrozličnejších hereckých polohách, s výdatnou podporou v podobe rovnako skvelej (a mimo toho aj krásnej) Andie MacDowellowej. Film, ktorý jednoducho MUSÍTE vidieť. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky