Na Hromnice o den více

Neuveriteľný deň

Na Hromnice o deň viac

Fantasy / Komedie / Romantický

USA, 1993, 101 min

Sympatická romantická komedie, která svým příjemným nápadem neuškodí... A Bill Murray jako vždy excelentně hraje :)(3.2.2010)

Originální, zábavné, inteligentní, důvtipné, ... Jednoduše moc příjemná zábava s dobrými herci a skvělým nápadem. Podle mě jedna z nejlepších romantických komedií, jaké kdy vznikly.(25.2.2005)

Velice dobrá romantická komedie, jedna z nejlepších z období 90. let, která se může pochlubit výborným scénářem, nepostrádajícím vtip, originalitu a absurditu. Režisér Ramis zároveň obsadil do hlavních rolí ideální dvojku - předního charakterního herce a komika Billa Murraye a půvabnou a sympatickou Andie MacDowell, pro níž byl film patrně vyvrcholením kariéry. Náročnější byla pochopitelně role Murraye a ten se jí díky dlouholetým zkušenostem zhostil se ctí. Jeho Phill je cynický, sebestředný, unuděný a životem unavený profesionál, který je přesvědčený, že ho už nic nemůže překvapit...Jeho postava pak prochází vývojem a na konci je někdo jiný. Díky zápletce postavené na práci s časovým paradoxem je možné film považovat i za komediální sci fi. Celkový dojem 80 %.(30.12.2007)

• Morien

(1001) Film na mě pořádně nefungoval ani na první shlédnutí (čili ani okouzlení nápadem), ani jako komedie, ani jako nic jiného. Zajímalo by mě, jak by film vypadal, kdyby se ho chopil nějaký pošahaný režisér s vlastním výrazným rukopisem. Nevím, jestli mu vyčítám, že je zastaralý, nebo nedotažený.(2.3.2013)

Jako obvykle jsem sto (resp. 17) let za opicemi, ale tahle hra, v níž Bill Murray musí projít všechny levely od začátku, aby se dostal tam, kde včera skončil, evidentně nestárne. Samotné téma proměny arogantního egoisty k lidumilnému gentlemanovi by v jiném aranžmá působilo nechutně didakticky, ale situační vtípky, škodolibý humor a neodolatelný Murray snažící se vyprostit z časové smyčky to zachraňují. Když se nemůže pohnout z místa a času, musí se pohnout vnitřně. A navíc to divákovi pokládá zrádnou otázku: co byste dělali, kdyby vaše rozhodnutí neměla konsekvence a každý den začínal stejně jako ten předchozí? Škoda, že to nelze provést ve velkém měřítku jako vědecký experiment. To by totiž v dostatečně reprezentativním vzorku odhalilo mnoho tajemství o lidské nátuře.(26.1.2010)

• - Ve Woodstocku ve státě Illinois, kde se film natáčel, se nachází obrubník, na kterém je plaketa s nápisem "Zde stál Bill Murray". (DareDeer)

• - V době natáčení procházel Bill Murray rozvodem. Navázal zde vztah s kostymérkou filmu, která se později stala i jeho ženou a matkou čtyř dětí. (DareDeer)

• - V audiokomentáři zmiňuje režisér Harold Ramis, že délka Philova (Bill Murray) "exilu v čase" je deset let. (Terva)