Na Hromnice o den více

Na Hromnice o deň viac

Groundhog Day

Fantasy / Komedie / Romantický

USA, 1993, 101 min

Mezi komediemi určitě jedno z prvních míst. Kdo se chce dobře pobavit, tomu mohu jen doporučit !(10.2.2003)

Bill Murray, zprvu lehce arogantní a nevrhlý, později neodolateně šarmantní a úžasně sympatický předvádí ve svém nejlepším filmu (a ano znám i Lost in Translation) doslova spanilou jízdu, ve které se snaží dobýt srdce překrásné Andie MacDowell a my nemůžeme jinak, než mu s konstantním úsměvem na tváři držet palce... Originální námět, vychytaný scénář a inteligentní humor jsou základní ingredience této nezapomenutelné komedie, která snad až na jeden trochu patetický výlev lásky v posteli (bez sexu samozřejmě, tak hluboko bychom zase neklesli) nemá chybu. 9/10(14.8.2008)

Dneska máme 2. 2. stejně jako včera. Co mám dělat? Dělej si co chceš, Phile. Něco se nauč, pořádně se najez, někoho osoulož, zabij kolegu meteorologa sviště, pořádně chlastej, zabij sebe, něco ukradni nebo cokoli jiného. Mě to bude vždycky bavit.(5.8.2011)

Nejdřív jsem u téhle záležitosti měl o stupínek nižší hodnocení, ale cca. po tisícovce hodnocení jsem zjistil, že o mnoho lepších (čistokrevných!) komedií jsem moc neviděl. Bill Murray v ní doslova kraluje, a hlavně díky němu neomrzí ani na několikáté zhlédnutí. Navíc může fungovat i jako humorné ohlédnutí za životem. Schválně, přiznejte se, kdo jste ani na chvilku po Philově handicapu nezatoužil?(22.10.2005)

Ďábelsky vtipná, neskutečně milá a decentně dojemná komedie, kterou doceňuji čím dál víc. Až budete chtít změnit svůj život, tohle je dobrý tip pro inspiraci.(10.12.2007)

• - Vizuálně je ve filmu zobrazeno přibližně 50 opakování, sám hlavní hrdina však několikrát zmiňuje mnohem delší dobu. Například naučit se házet karty do klobouku trvalo údajně půl roku. (tomeek)

• - Bill Murray opravdu hrál na piáno v domě učitelky skladbu „Rhapsody on a Theme by Paginini“ Sergeie Rachmaninoffa. (HellFire)

• - Snímek obsadil v roce 2008 v žebříčku nejlepších fantasy filmů sestaveném Americkým filmovým institutem 8. příčku. (TheDude)