Na Hromnice o den více

Neuveriteľný deň

Na Hromnice o deň viac

Fantasy / Komedie / Romantický

USA, 1993, 101 min

Krásné. A dá se na to dívat znovu a znovu. Bill Murray exceluje a Harold Ramis je režijně na svém vrcholu.(4.12.2006)

Z tématu neustále se opakujícího se dne se asi nedalo dostat více nápadů. Především mistrovský scénář navíc skvěle zahraný Billem a Andie. Navíc je to i proměně Billa v lepšího člověka, takže tu máme i jakési poučení. Ale to už je jen takový bonus - především se budete smát od začátku do konce.(26.7.2003)

Jednoznačně moje nejoblíbenější komedie s Billem Murrayem. Jeho komediální talent, založený na tupé koukání a na naprostém klidu mě dokázal rozesmát už za mladých let. Bohužel jsem se v poslední době nedostal ke sledování tohoto skvostu s neustálým opakováním jednoho dne, což snad brzy napravím. Přesto je to vtipná komedie, která využívá "paradox neustále se opakujícího dne" velmi dobře a některé scénky jsou až neskutečné (setkání se spolužákem, svišť....). Do toho ještě příjemná Andie MacDowell, která doplňuje Murrayho na oko strnulé hraní svým příjemným projevem. Rozhodně komedie pro každého.(17.7.2004)

Nemám rád romantické komedie.Ale je pravda,ža tahle je tak trochu jinde :-).Billa Murraye žeru už od dob "Caddyshacku" a když se takovejhle parchant změní kvůli okouzlující Andie MacDowellové,není se čemu divit :-).Fakt zábava - viz sebevražedné pokusy.(12.3.2003)

Ten fantastický prvek nekonečně dlouho opakujícího dne a humor z něj vyplívající je to, co dělá film tak přitažlivým. Jeden bez druhého by byly jako Lauer bez Hardyho, jako Simon bez Furunkla. I když, dovedu si docela dobře představit drama muže, který je zaseknutý v stále se opakujícím stejném dni. V tak "roztomilém" americkém městečku by to skutečně muselo být o nervy. Zde je to vlastně i pro Billa Murraye docela drama, jenže on to stále obrací v humor. A tak je tahle kombinace nakonec asi nejlepší. Pro mě je to film, který můžu vidět klidně i rok co rok. Asi tak, jako nám cpali každé vánoce Mrazíka, mohli by nám na Hromnice (2. února) cpát tohle. Nakonec bychom třebas mohli s Billem Murayem poznat, jaké to je, prožívat něco stále dokola.(14.8.2012)