Do voleb zbývá pár posledních týdnů a Washington zoufale shání presidentského kandidáta. Někoho, kdo s určitostí prohraje. Volba padne na Mayse Gilliama (Chris Rock), neznámého politika okrskového formátu. Mays záhy zjistí, že je jen nastrčenou figurkou a rozhodne se, že si kampaň pořádně užije. Z bratra Mitche (Bernie Mac) udělá kanditáta na vicepresidenta a rodinný tandem si začne získávat přízeň Ameriky. Scénáře, režie i hlavní role se ujal populární komik Chris Rock. Povedená komedie o tom, jak obyčejný kluk k presidentování přišel, se stala nečekaným hitem a potvrdila, že vysoká politika je vlastně veliká legrace. (oficiální text distributora)

buldock odpad!

Po shlédnutí tohoto "díla" na Nově dnes večer jsem ještě chvíli po jeho skončení přemýšlel , Co to proboha bylo? Příběh naprosto hloupý , dialogy hrůza , vtípky byly zatraceně stupidní a ubohé , prostě film od černocha pro černochy který měl být snad vtipný , snad měl lidem i něco říct , ale nějak se minul účinkem v mých očích. ()

slunicko2

God bless America. And no place else. Místy docela vtipná a dojemná černošská komedie se všemi typickými atributy - neřízeným, chvílemi hloupým či nevkusným humorem, ztřeštěnými nápady, občasnými dobrými fóry a především pro mne jen těžko skousnutelným Chris Rockem, jehož herecký projev i styl humoru mně jdou kapku proti srsti. That ain´t right. ()

reqiuem

přesně jak tady někdo řekl, spusta hodně ftipnejch postřehů: "když je Vám 18, tak můžete jít do války, ale panáka si můžete dát až od 21"(ten se mi líbil nejvíc :) a proslov o amaterech v závěru byl taky docela chytrej(i když to nechci nijak snižovat, tak každá blbost se dá říct chytře) ale na druhou stranu je to v zápětí kompenzováno tunama kravin, i když je fakt, že některý věci jinak, než polopatě do těch americkejch palic nenalijete ()

SallyZen

Komedie určitě.., ale bohužel úplně nevyrovnaně natočená. Párkrát jsem se tam od srdce zasmál. Rock s Macem dokážou pobavit a některé gagy byly silné. Bohužel jich ale byla menšina. Nápad je sám o sobě bláznivý a už od začátku je úplně jasné jak to dopadne. Samozřejmě nesmí chybět ženská a nějaký ten záporák a máme z toho další komerční zhovadělost. Aspoň za těch pár scén, které mě rozesmály nebo jen potěšili ty dvě hvězdy dám. 40% ()

marcek

Chris Rock ma porad stejny filmy. Vsechno na jedno brdo, takze nevim proc se tady lidi divite. Docela jsem se nudil, OBCAS usmev na tvari, ale kdyz se tam objevil Bernie Mac me film zacal docela zajimat :) ()

c.tucker

Mě se to celkem líbilo, je to Chrisův režijní debut. Nasadil tam celkem zajímavé prostřihy. Jen doufám, že to bylo schválně natočeno takhle stupidně. Jestli ne, tak je to pěknej mamlas. ()

Mrkvič

Průměrná černošská komedie. Naštěstí Chris Rock není Edie Murphy a tak se ve filmu objevují i herci ostatních etnik. Každý by měl být čestný, upřímný a starat se o své blízké. To je celé poselství filmu. Moc humoru ho nedoprovází a šperkování poselství černošskou kulturou mě teda taky ani trochu nebralo. Ale v jistém smyslu se to dá brát jako podobizna americké společnosti. ()

Jizni Tlapa

Rock postavil Hlavu na jednoduchosti. Vynechal vlezlý americký patriotismus, protkaný ubrečeným kliše (až na pár detailů) a naopak vsadil na několik vydařených,scénaristicky dotažených forů. Když pak opentlil celé dílko svým "šíleně šíleným" obsazením, perfektní houpavo-černou muzikou a stopáží ušitou divákovi na snesitelnost, vysloužil si poctivou čtyř-hvězdu. ()

T-pack

Na jednu stranu neuvěřitelně moralizující film, kde se bílý kandidát chová s prominutím jako čůrák. Na druhou stranu celkem vtipná komedie, která se nebojí jít do absurdností (ochranka!). Koukat na film po zvolení Obamy už není nejaktuálnější, ale úřad prezidenta Mayse Gilliama by taky nebyl k zahození. ()

Master19

Je možné, že si Barack Obama teď před volbami tento film pouští, aby viděl jak se stát prvním černošským prezidentem USA, ale jsem si jist, že se ničím inspirovat nenechá. Jde o hloupost s několika relativně dobrými vtípky a jedním vypečeným bratrancem Sharon Stone. ()

Aven

Poměrně vtipné šití do všech těch amerických patetických proslovů a pokryteckých hodnot, tolik příznačných pro jejich volební kampaně. Chris Rock je se svou užvaněnou hubou otravný, v tomhle filmu mi to ale nevadilo. Tři hvězďáky především za skvělou předvolební hlášku - Bůh žehnej Americe a nikomu jinému! ()

Ravi odpad!

Tohle má být zábavná komedie? Ne, tohe je trapnost sama. Snaha o vtip za každou cenu je mi přímo protivná. Hláškující černoch, který dělá zábavu ve stylu: "bla bla - he he" a kouká do vajíček, nevim proč. "Tohle není správný, tamto není správný" a co jako? Prezidentský kandidát v Addidas mikině a s naušnicema. To není humor, fakt ne. Kdy to humor je? Ve filmu Absurdistán, tady ne. 10% filmařům, ale = 0/5 ()

IMPAIRED

Ten film měl být natočen přesně ta kjak byl natočen. Jen asi tři scény nebyly mínené jako parodie, ty bych vystřihl, jinak to je dokonalá parodie. A Chris Rock je frajer, to stačí. ()