foto

Bernie Mac

  • nar. 5.10.1957
    Chicago, Illinois, USA
  • zem. 9.8.2008 (50 let)
    Chicago, Illinois, USA

Biografie

Bernie Mac se narodil 5. 10. 1958 v Chicagu ve státě Illinois. Už v mládí bylo vidět, že má nadání se předvádět, což ho přimělo pracovat v šoubiznisu jako komediant.

Bernie se z klubového komika vypracoval až na jednoho z nejžádanějších komediálních umělců, který vystupuje před vyprodanými hledišti divadel po celé zemi. Jeho úspěchy na tomto poli přilákaly pozornost filmového průmyslu. Mac má vlastní televizní pořad The Bernie Mac Show na stanici Fox, který si získal velkou pozornost diváků a v anketě časopisů Time, Entertaiment Weekly a TV Guide se stal jedním z nejoblíbenějších pořadů roku 2001. Tato šou získala ceny Emmy, Peabody Award, dvě ocenění Television Critics Association Award a další dvě ceny NAACP. Sám Mac byl na další Emmy nominován.

Macův tvůrčí potenciál zasahuje i do knižní tvorby – napsal knihy I Ain't Scared of You a Maybe You Never Cry Again, které vyšly v nakladatelstvích MTV/Pocket Books a Regan Books/Harper Collins. S dalšími třemi komiky podniknul turné Kings of Comedy, na jehož základě vzniknul v režii Spike Leeho záznam The Original Kings of Comedy.

Důvodem jeho smrti bylo 25 let trvající chronické plicní onemocnění, konkrétně sarkoidóza.

Šimon "mliko" Mlíčko

Host

Fanoušci tvůrce