Harry a Sally se seznámili při cestě autem do New Yorku, když ukončili svá studia na univerzitě. Oba od počátku spojuje cosi nevyřčeného, přesto mezi nimi v tuto chvíli nevzniká žádný vztah. Po nějaké době se znovu a znovu potkávají a mají pocit, že se stále více znají. Poněkud ztřeštěnému Harrymu se prostořeká a temperamentní Sally stále více líbí, zatímco ona k podobnému názoru přichází postupně. Jejich osudy mezi tím „na čas“ překříží důležitější setkání… S lehkostí namíchaný divácký příběh, s vtipem, nadsázkou, lehkým nádechem hořkosti a dobře odpozorovaných životních situaci natočil v roce 1989 režisér Rob Reiner. Postavu Harryho s neobyčejnou přirozeností a šarmem hraje Billy Crystal, představitelkou Sally se stala Meg Ryanová. (Česká televize)

progression

Skvělá netradiční romantická komedie podle výborného scénáře a s geniálními dialogy. Film popisuje velice vtipnou a přitom výstižnou formou názory mužů na ženy a samozřejmě i "vice versa" a smršť neuvěřitelných hlášek se na vás valí od začátku až do konce. Pro Billyho Crystala je to možná jeho životní role (i když bych si místo něj dokázal představit někoho ještě výstižnějšího), kouzelná, sympatická a krásná (ještě z dob před operacemi) Meg Ryan s ním tvoří nezapomenutelnou "dvojku", ve které to jiskří (ve všech slova smyslech) a nezapomenutelné hlášky padají jak na běžícím páse. Přesto, že scénář je smyšlený, celý děj je smysluplně uvěřitelný, velice vtipný a přitom nesklouzává k nějakému lacinému, či vulgárnímu humoru. Prostě trefná komedie ze života a současně skvělé "zrcadlo" mužů i žen. Zhodnocení "kdo je nejkrásnější" nechávám na vkusu jednotlivých diváků. ()

pytlik...

Uznávám, můžu si za to sám. Malou omluvou mi může být, že bylo takové vedro, že jsem byl líný televizi přepnout, když tam skočilo tohleto. Žánr romantické komedie těžko může nadchnout člověka jako jsem já, který za největší romantiku považuje, když je sex až na druhém rande a ne už na prvním. Takže těžko jsem se mohl ztotožnit s hlavním hrdinou nepříliš přitažlivého zevnějšku, s tváří jak lívanec a obarvenými vlasy, který měl deprese poté, co si konečně zachroustal se svou vyvolenou.  Jinak jeho permanentně smutnému výrazu se nedivím... Údajně se jednalo o komika s vlastním pořadem a člověk, který považuje za vtipné mluvit změněným hlasem jak po mrtvici, jak předvedl v jedné scéně, se humorem uživí jen těžko. ()

Tomesh

Billy Crystal a Meg Ryan. První z dvojce je béčkový herec, který mě hodně zaujal a bavil. Druhým je vyčpělá herečka z brakových amerických romancí, která se mi nelíbila ani v Doors, ale tady na ní něco opravdu je. Scéna s orgasmem mě rozhodila na celej večer. ()

Mishqo

Prototyp kvalitnej, úžasnej, milej, úprimnej, naozaj zábavnej a inteligentnej romantickej komédie. Pre fanúšikov žánru je to must-see!!! ()

hroubek

Moc krásná romantická komedie. Taková obyčejná, nikam nespěchající, inteligentní, ale ne povrchní komedie. Troufám si říci, že skoro ze života. Nicméně si nepamatuji, kdy jsme naposledy viděl, takhle krásně vyobrazené přátelství mezi mužem a ženou. Režisér Rob Reiner postavil svůj film na sérii momentů, ze života dvou přátel, který se nejdříve nemůžou vystát a pak se stanou nejlepšími přáteli. Tento přechod působí opravdově i to co potom následuje. Billy Crystal svého Harry obdařil pesimismem a strachem ze smrti, přesto je na první pohled vidět, že je to dobrák od kosti. Sally v podání Meg Ryan je zas krásná a zajímavá a její objednávání jídla či pití je skutku neobvykle. Jejich dialogové scény jsou upřímné a zábavné a nejvíce mě dostala scéna v bistru, kde Sally ukazuje, že ženy občas předstírají. U té scény jsem se smál hlasitě na celý pokoj. I přesto, že jsem z hodně nadšený, tak má pocit, že mě tam něco chybělo, něco co by posunulo hodnocení nahoru. Snad příště. ()

Unnamed

“There are two kinds of women: high maintenance and low maintenance. - Which one am I? - You're the worst kind; you're high maintenance but you think you're low maintenance.” Nechápu, že mi trvalo 26 let, než jsem konečně viděl film, na který jsem všude slyšel samou chválu! Očekávání jsem měl poměrně veliká, byla naplněna, místy i předčena. When Harry met Sally je velmi příjemná komedii s opravdu fantastickými dialogy. Příběhově ke konci začaly věci lehce pokulhávat a zdály se uspěchané, jinak ale nemohu jinak než dát filmu zasloužených 5*. ()

JohnSmith

Jak nejsem na romantické komedie, ta tahle byla výborná. Crystal skvělý od začátku do konce a Ryan jakbysmet. Nezapomenutelná byla scéna s orgasmem v restauraci. ()

Brain-D

Začalo to perfektně, ale postupně to ztrácelo dech a tím pádem bych to neřadil mezi úplně ty nejlepší romantické komedie. Navíc hlavní dvojce není zrovna až tak sympatická, jak by v romantických snímcích hlavní postavy mohli být. Rozhodně je to představitelné a vše, co se událo by se mohlo stát. 75% ()

FrajerTom

Příjemné 3 hvězdy.. ale přiznávám, že jsem nebyl zrovna romanticky naladěn.. Uvidíme co bude až si to pustím příště.. třeba se s vínkem v ruce a ženou v klíně dostanu do té správné romantické nálady.. ()

Autogram

Trvalo im to neuveriteľne dlho, viac ako pol filmu, kým sa rozhýbali a inak ako Novým rokom sa to zakončiť nemohlo. Gýč je tak dokonalý, ale predchádza mu množstvo skvelých situácií a trefných dialógov, ktoré vystihujú všetky stránky vzťahu pohlaví, a koľkokrát som sa tam našiel aj ja. Jedna z tých vzťahových konverzačiek, ktoré môžem vidieť a možno niekedy aj po druhýkrát. –––– Žádnej mužskej se nemůže kamarádit se ženou, která se mu líbí. Vždycky je tam ten sex. –––– Miluju, když večer po celém dni cítím tvou vůni. –––– To jsi celý ty, Harry. Vykládáš takové věci, že tě ani nemůžu pořádně nenávidět. ()

Molir

Opravdu vtipnych, dobre napsanych, zrezirovanych a zahranych romantickych komedii je mene jak safranu, proto si kazde z nich povazujme, jde o opravdu vzacne zbozi, ktere, kdyz se opravdu povede, dokaze potesit jako maloktery jiny filmovy zanr. ()

giovanni3

Čekal jsme více námět o znovu nalezení své lásky z mládí zněl zajímavě do toho jistota v podobě Meg Ryan a hned je očekávání vysoko... Bohužel jsme se povětšinou nudil i tak 3z5 ()

Čtec

Mám rád romantické komedie, ale tuhle považuju za jednu z těch horších. Hlavně Billy Crystal je takový ten nesympatický chytrák z osmdesátých let, jakých bylo tenkrát i u nás spousta. Meg Ryan je OK :-) ()

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars