Když Harry potkal Sally

Marc Shaiman

Produkce:

Andrew Scheinman

Robert Leighton

Romantický film, v ktorom sa myslí, rozpráva a miluje. Vďaka dôvtipným dialógom si ho môžete pozrieť znovu a bude sa zdať rovnako "životnepravdivý" a vtipne odzbrojujúci. Sála z neho čaro a neskutočná pohoda.(10.12.2008)

Super i velká romantika může být ohromná legranda. Ostatně my romantici o tom víme své aneb romantická diskuze na téma: Kytka pro přítelkyni. TOM: Já tady s váma dneska nebudu chlastat do noci. JÁ: A proč by si nemohl ? TOM: Protože jsem s váma dělal to samý včera a to jsem původně chtěl koupit Lence kytku, jenže v 11h večer jsem nenašel žádný otevřený květinářství. JÁ: A zkusil si hřbitov ? ONDRA: Ty si vůl, proč jí chceš kupovat kytku v úterý ? TOM: A proč ne ? ONDRA: Přemejšlej, vole. Ty jí koupíš kytku v úterý, doma se sejdete někdy večer, to dostane od tebe tu kytku a co dál ? Nic, řekne ti, že jsi miláček, plyšáček, šmoulínek, medvídek a podobný laciný zdrobněliny, dá ti pusu v lepším případě frantíka, namaže ti chleba a protože jste z práce utahaný jak krávy, usnete. Ráno se vzbudíte, maximálně ti při pohledu na ty kytky dá přednost do koupelny a na hajzl, ale jak známe holky tak spíš nedá a tím to končí. Tome, vole, kytky dávej holce zásadně v pátek, nehraje se žádnej fotbal čili nehrozí, že jí rozněžníš v nevhodnej moment a naopak, ta kytka by jí mohla uchlácholit na celej víkend. No, při troše šikovnosti se z páteční kytky dají vytřískat dva vynikajicí obědy, spousty sexu a ještě klid a mír. A co máš z úterní kytky? Řekne ti, že jsi miláček. Tome přemejšlej. TOM: No jo, něco na tom je, pane vrchní ještě tři piva a tři panáčky. Jo tak to dopadá když romantik potká romantika.(17.2.2009)

• Morien

(1001) Škoda, že se v druhé půlce vtip vytrácí a zůstává jenom přesládlé čekání, kdy se konečně jeden z nich rozběhne a vyřkne "ta" slova.(9.9.2010)

• - Harry čte knihu Stephena Kinga Misery, což je další Reinerův film. (HellFire)

• - V červnu 2008 zvolen Americkým fimovým institutem jako 6. z 10. nejlepších romantických filmů. (HellFire)

• - Segmenty manželských párů vyprávějících své životní příběhy nasbíral Rob Reiner. (HellFire)