Když Harry potkal Sally

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Gloria Gresham

Příjemně natočené i vymyšlené, trochu toho amerického buranství a sexismu a naštěstí také dostatek humoru a kvalitních herců. Bohužel právě zde je pro mě i trochu problém, protože z dnešního pohledu jsou představitelé hodně vzhledově nudní a nevýrazní a třeba Billy Crystal mi jako "chci každou v New Yorku, abych zapomněl na Helen" nesedí. Přesto romantická komedie, která nic nepřehání, nehraje a příjemně potěší v každém ročním období (na což si dejte pozor, protože právě čtyři roční období v NY tady můžete po dobu 12 let sledovat + američané nepoužívají v autě pásy:)). Bohužel také pomalu, ale jistě stárne... PS:před týdnem jsem náhodou viděl české divadelní představení s Jirkou Langmajerem a Ivanou Jirešovou a celé obsazení sedělo příběhu mnohem lépe, stejně tak celý příběh mě více oslovil:))(20.4.2010)

suhlasim s tvrdenim, ze ide bezpochyby o najlepsi film svojho zanru. zmas vtipu, inteligencie, nadsazky, romantiky..proste parada, uz davno ma tak nikto nevzal, ako vynikajuci billy cristal a az na jednu prehravajucu scenu prijemna meg ryan.(8.9.2007)

Rozpočet $16miliónovTržby USA $92,823,546Tržby Celosvetovo $99,200,000║ v konečnom výsledku, keď pristúpite na rozohranú hru medzi ústrednou dvojicou to príde na roztomilé a nenútené ľahodné romantické ovocie /70%/(11.5.2010)

Půvabná allenovská komedie z Manhattanu se skvělými dialogy a báječnými herci. Co chtít víc? P.S. Tenhle film mám s každým dalším zhlédnutím raději a raději. Snad proto, že je přirozený, nepřeslazený, prostě ze života.(16.6.2002)

Neviete ako má vyzerať inteligentná romantická konverzačná komédia? Tak si pozrite tento filmík ... Ale musíte sa sústrediť ... Nie ako ja, čo som pohľadom hltal krásnu Meg Ryan .... :)(23.7.2015)

• - Segmenty manželských párů vyprávějících své životní příběhy nasbíral Rob Reiner. (HellFire)

• - Role Sally byla nabídnuta Molly Ringwald, která ji musela odmítnout. Zahrála si ji však roku 2004 v divadelní hře v Londýně. (HellFire)

• - Aby filmaři zabránili fanouškům dostat se k hercům, vyvěsili ceduli hlásající: ,,Tento film se bude jmenovat Když Harry potkal Sally. Nehraje v něm nikdo slavný a vy v něm taky hrát nebudete. Děkujeme. Na shledanou v kině." (Sinecod)