Ichi the Killer

• Japonsko Koroshiya 1 (více)

Sakra...nezůstal nikdo, kdo by mě zabil. Krví prosáklým příběhem japonského podsvětí nás provází bezohledný stroj na zabíjení Kakihara. Na cestě za svým osudem Ichim předkládá zívající blonďák Evropanům neortodoxní druhy násilí v duchu unikátní asijské cesty. Tento film opravdu není pro diváky se slabšími nervy nebo pro ty, kterým se z většího množství krve dělá nevolno. Režisér Miike své publikum rád šokuje - a ve svém oboru je mistr! (oficiální text distributora)

corpsy

Nebyť niekoľkých tých skvelých, nechcene komických gore scén, pravdepodobne by som šiel s hodnotením dole. Nevedno prečo vlastne tento film vznikol. Možno z dôvodu iba prvoplánovane šokovať, alebo len tak z dlhej chvíle. Jedno je však isté. Je málo takýchto vecičiek, niektoré sa podaria viac, iné menej, niektoré zostanú hlboko v pamäti, iné zase vyprchajú takmer okamžite. KOROSHIYA 1 je kúsok najvhodnejší pre fanúšikovskú filmovú párty, kde sa ujme určite ( vzhľadom na množstvo konzumácie alkoholu ). ()

DDT

Sado-maso splatter komix s "lynchovskými" prvky. To dokážou jenom Japonci. A masochistický zabiják Kakihara je rozhodně jedním z nejúchylnějších záporáků ve filmu vůbec. ()

ledzepfan

Demence s pěti hvězdama :-)--čekal jsem něco úplně jiného, něco vážného a ultrarealistického ale tohle je taky pecka. Ze začátku chvíli trvá proniknout do děje, vzájemných vztahů a tempa vyprávění ale když to podchytíte v čas čeká vás opravdu nevšední zážitek--Ichi je ten nejnepravděpodobnější zabiják jakého jsem viděl-ubrečený a usnoplený, když ho to ale chytne, lítá všechno kolem=střeva, obličeje, nohy, ruce..no prostě všechnymožné kousky lidského těla na jáké si jen vzpomenete. ...Edit=S odstupem času bych to možná neviděl na 5-přecejen to není ani zdaleka Miikeho nejlepší kus-ale nechám to tak.Těch aktuálních 73% docela sedí. ()

kikuka

..ale jedna je pre mňa..nezvládam pohľad na ihly, britvy a nože zasekávajúce sa do tela..bŕŕŕ!..idem si pustiť niečo na kompenzáciu..gumkáči by to mohli urovnať..alebo niečo zo série Barbie alebo My Little Pony..mamma mia!..piercing vzdávam nadobro.. ()

TomX2

Zápletka tohto filmu je nezaujímavá, hudba a postava Ichiho desne otravná a dej príliš nudný, no Ichi the Killer v sebe má stále niečo, čo ho udržuje nad hranicou originality. Či už je to množstvo banálnych momentov, svojský humor alebo samotný splatter, divák si nájde aspoň jednu vec, ktorá mu bude vyhovovať. ()

jondzavid

Ichi je nechutná úchylárna prvého stupňa, pritom je to fantasticky nakrútené a zahrané. Vhodné na otestovanie toho, čo kdo znesie (pre mňa to nebol žiadny problém, ale trebárs môj známy mal pri niektorých scénach dosť a tešil sa keď sa porúchal záver filmu). Žánrovo ide o splatterový mix komédie a yakuza thrilleru s nádychom comicsu. Takže dávam poctivé silné 4* a Tadanobu Asano alias Kakihara pôjde na vrchol mojich obľúbených úchylných záporákov. ()

Freemind

Jeden z nejpřeceňovanějších režisrů současnosti, "japonský Tarantino" mě tímto filmem defintiivně přesvědčil o tom, že si můžu s klidným svědomím odpustit zbytek jeho filmografie. Mizerně natočená, plytká, toporná fraška s hloupým scénářem. ()

kaylin

Snímek, který se sám o sobě stal legendou. Je to jeden z těch japonských, které rozhodně nejsou přístupné každému, a to především proto, že v rámci násilí a toho, co je ve filmu zobrazeno, se skutečně jedná o něco, co hned tak nevidíte. Takashi Miike ukázal, jak moc velký je filmový šílenec, a předvedl, že násilí je skutečně možné zobrazit velmi krvavě a velmi realisticky, téměř se chce až říct, že z hlediska vnitřností a krve byl k divákovi neskonale štědrý. Mám rád násilí ve filmech, prostě to tak je, násilí patří k životu, bohužel, ale tady jsem měl pocit, že se přece jen trochu zapomnělo na příběh. Pravda, některé gore se vám ale vryje do paměti a Japonci ukazují, jak velkými mistry v něm jsou. Samozřejmě nechybí ani úchylné scény, které se týkají sexu a jeho podivných podob, to by nebyli Japonci. ()

rockyt

Tenhle film je hodně...zvláštní...Často se mi chtělo zvracet.Nikdy jsem nic nechutnějšího ve filmu neviděl,ale je to dobře natočený film s dobrýmy hereckýmy výkony...Dlouho jsem váhal jak mám film hodnotit. ()

Toshiro

Zbytečná brutalita jen pro brutalitu. Oproti sadistickému násilí se plytký děj chodící v kruhu a psychologie postav ztrácí do nikam. Film mě skutečně neoslovil a už mám asijských gore filmů skutečně dost. ()

dawe04

Za jedno kouknutí to určitě stojí, takových šíleností moc nenajdete. Krev, sex, násilí, jehly, mučení...každý má své skryté úchylky. Občas je ale dobré znát hranici, kdy už si je nechat pro sebe. A jo, Kakihara je fakt cool. ()

JohnMiller

„Damn.. Nobody left to kill me.“ Toľko bezpredmetného a samoúčelného násilia, mučenia a zabíjania, čo natlačili do tejto snímky, som veru v žiadnej inej gangsterke nevidel, nechytá sa dokonca ani Sin City, to čo tu predvádzajú niektoré Japonské klany mafie, by možno niekomu nadvihlo aj kufor. Ide o exploitation ale nie nejaký extrémne šokujúci, ktorý vás prinúti svojim realistickým ponižovaním, obrátiť zrak, to nie. Je to vizuálne štylizované ako manga, keďže podľa nej to vzniklo, a vieme, že Japonci sú v tomto riadne prasatá, takže sa tu nachádzajú rôzne zvrhlosti, masochizmus, vraždy ako na bežiacom páse, doslova tu umrie KAŽDÝ!!! . Jednému Japonskému mafiánskemu klanu unesú bossa a odídu aj z 300 miliónmi yenov. Pravá ruka bossa,nesmierny sadista a ešte väčší masochista, sa rozhodne, že za každú cenu vypátra svojho šéfa, ktorý ho tak rád mučil a jeho to sexuálne uspokojovalo. Paranoja ho neminie a tak začne podozrievať ostatné klany a tým si ich rozhnevá. Zomrie nespočetne veľa ľudí až zistí, že jeho šéf padol pod čepeľami Ichiho, najlepšieho nájomného vraha v Japonsku. Ichi je vlastne psychicky chorý muž, ktorému jeho šéf nakecal, že ho v detstve šikanovali a preto sa musí pomstiť zlým ľuďom. A tak pod nánosom týchto rečí si podáva každého a rozkúskuje ho na plátky. Čím mu stúpa viac adrenalín a je vo vraždiacom rauši, tým viac plače a ľutuje sa, že mu ubližujú a tým dosť často zmietne protivníka. Japoncov nemám veľmi v obľube ale rozhodne je tento kúsok dobrý. V poriadnej gangsterke majú byť silné charaktery, a tu ich teda zopár je. Má to svojim zvrhlým spôsobom humor a veľký štýl. Akurát mi nesadli neskutočne zlé CGI efekty, ako chápem a uvedomujem si. že ide o rok 2001, ale bez nich by to bolo lepšie. ()

wipeout

Zvrholsť, sadickosť, nechutnosť ba až trápnosť v snahe niečo podobné stoj čo stoj dosiahnuť sa tu snúbia s ľúbyvým a štýlovým i stoptimmi a rýchlymi prestrihmi. Celý čas sa skrýva za túto štruktúru, kde ale aj samotné krvilačné scény sú viacmenej groteskné a umelé. No a vrcholom bolo mlátenie nežného pohlavia štvrtinu filmu. Len sa pri takýchto prípadoch vždy modlím aby ľuďom v ázijskej kinematografii začínajúcim sa práve takéto niečo nedostalo do rúk, lebo v skutočnosti ponúka viac omnoho viac. Tá 1 hviezda sa dá vysvetliť tím kúsičkom sadizmu vo mne, ktorý ma donútil túto stupiditu dopozerať. ()

Fanucci

Občas vtipné, zápletka také není úplně špatná (zhypnotizovaná vraždící mašina), ale té krve a samoúčelných nechutností tam na mne bylo příliš...Hodně slabé 2 hvězdy. ()

Violeta

Hmmm, tak tady moje nadutost dostala pořádný kopanec! Můj shovívavý a pobavený úsměv se postupně měnil v zaujetí objevenou precizností a propracováním příběhu, následoval vzdor a potřeba dokázat sama sobě, že se objevené dějové nitě dokážu držet až do konce. Pak mírná panika z toho, že to zřejmě úplně nezvládnu. Závěrečné titulky jsem sledovala s našpulenýma rtama, potupným poraženeckým výrazem a tichým uznáním. Stydím se! ()