Ichi the Killer

• Japonsko Koroshiya 1 (více)

Sakra...nezůstal nikdo, kdo by mě zabil. Krví prosáklým příběhem japonského podsvětí nás provází bezohledný stroj na zabíjení Kakihara. Na cestě za svým osudem Ichim předkládá zívající blonďák Evropanům neortodoxní druhy násilí v duchu unikátní asijské cesty. Tento film opravdu není pro diváky se slabšími nervy nebo pro ty, kterým se z většího množství krve dělá nevolno. Režisér Miike své publikum rád šokuje - a ve svém oboru je mistr! (oficiální text distributora)

Brion.y

Nuž, nech zhliadne pravda svetlo sveta...Ichiho som celého nevidela. Každú chvíľu som totiž upierala zrak niekde za obrazovku a podľa audia súdila, či už tie jatky skončili alebo ešte trvajú :D Celkovo sa mi na tých kalužiach krvi, roztrúsených črevách a iných neidentifikovateľných kusoch mäsa dosť šmýkalo... ale nie natoľko, aby som nestihla fandiť aj hlavnému hrdinovi, aj hlavnému záporákovi. Pánovi režisérovi určite ešte dám niekedy šancu očariť ma. Len musím mať tú správnu náladu...a prázdny žalúdok. ()

Koři

Film je chvílemi zmatenej a brutalita je hodně přehnaná. Ovšem hlavní sadistickej úchylnej záporák Kakiharo (vynikající Tadanobu Asano) je nezapomenutelná postava s nesmrtelnou hláškou" Jenom takový malý mučeníčko"! Dále film nabízí odpověď na otázku: Může jeden člověk druhému utrhnout ruku? Odpověď hledejte ve filmu. Nemá cenu dalších řečí, to se musí vidět! ()

Cracker

V živote som nevidel nič tak bizarné, extravagantné, úchylne a tak moc krvavé(ak nerátam opäť Miike-ho Jûsan-nin no shikaku ). Nakoniec som sa sám čudoval, ako ma film pohltil, Takashi Miike má asi niečo do seba :) ()

BlackTom

Priam monumentálne sklamanie. Titulný Ichi je imbecil, jeho trikot pôsobí smiešne a celý výsledný dojem snímku pripomína Rain Mana skríženého s Kill Bill, kvality spomínaných filmov však ani zďaleka nedosahuje. Aj čo sa týka kultovosti film dosť zaostáva, pretože žiadna zo scén mi natrvalo neutkvie v pamäti. Povedal by som, že len ďalšia povinnosť, potom to rád vypustím z pamäte a viac sa k tomu nevrátim. Jediným väčším pozitívom tak ostáva Kakihara, čo je síce celkom dosť, keby mu bol venovaný samostatný snímok. Ale bohužiaľ... ()

Torako.chan

Naštěstí je snímek méně brutální než původní komiks, ale i tak dosahuje na stupnici brutálnosti slušnou 9. Rozhodně je to film pro otrlé. xD Oproti komiksu je filmový Kakihara mnohem přitažlivější a očividně tato postava převyšuje Ichiho, kterýžto jako hlavní postava mě dost zklamal(většinu filmu buďto zvrací, brečí nebo onanuje >.>). Průběh celé téhle sadistické estrády je tradiční magor vs. magor se kterými bravurně manipuluje někdo vychytralejší, což je v tomto případě podivná postavička Jiji. Dvě * jen za to, že Tadanobu Asano je v podání Kakihary k sežrání. ;D A zbytek za tu brutální zábavu. Celkem 5* ()

wosho

Pro mě jako Evropana jsou mnohé asíjské filmy nepochopitelné a je jedno,jestli je to porno,komedie,drama či toto a jemu podobné kousky.Co si mám myslet o kultůře kde 80tiletý pán natočí Battle royal?Naštěstí,nebo ke škodě jsem jich zatím viděl málo a musím vzít zavděk s prozatimním názorem,že to je fajn.Proč se nepodívat na Ichio i Kakiharu,na sadistu po hypnoze a ultra masochistu co hledá páníčka-když je to v tak krásně ujetém kabátě?Jen aby to ti Japonci a Korejci nepřeháněli a nezačali to brát moc vážně-to by bylo už moc velké maso. ()

B4TM4N

Naprosto BRUTÁLNĚ (ve všech smyslech tohoto slova) černá (a trochu více japonská) komedie. Kakihara je jasně nejstylovější postava historie filmu, a kdo nesouhlasí, tak si za trest "uřízne zdroj svého potěšení" - ať už je to cokoliv :) ()

eagle-eye

Tak nějak je mi líto, že podobných filmů není příliš k vidění. Originální scénář, ujetý hlavní hrdina, ještě ujetější a přitom sympatický záporák, originální mučící metody, na Japonce i velmi působivě zahrané, od nejvyššího hodnocení mě odvrací pouze pár hluchých míst, které má na svědomí hlavní "hrdina" snímku, který mě chvílemi vytáčel, ale jinak se jedná opravdu o lahůdku a doporučuji film všem, kdo chce shlédnout něco netradičního. ()

Vaklaf

Ichi je zřejmě největší (nebo má aspoň slušně nakročeno) a nejujetější tragéd v dějinách světový kinematografie. A jeho protihráč Kakihara je pro změnu jeden z nejsympatičtějších úchylnejch řezníků, jaký jsem kdy viděl. První, co mě zaujalo, když jsem tenhle film viděl prvně, kromě zcela explicitní brutality a perverze, byla skutečnost, že v celým filmu se nenajde jediná pozitivnější postava (děti se nepočítaj :-)). A po dalších shlédnutích mě zaujala především skutečnost, že je to našláplá jízda, která ani chvilku nenudí (aspoň teda mě). Opravdu nemám nic, co bych mohl vytknout. Ať žije Miike! A Asano! A Tsukamoto! ()

F.W.Colqhoun

Nevím z jakého zapadákova jsi přišel, kámo, ale vypadáš jako ňouma. Ichi je v hrubém nástinu gangsterská mlátička, kterou nepovznáší ani tak explicitní násilí, ani bizarní trikařská práce (a jen trochu podivná dálno-východnost), nýbrž velezajímavá dvojice postav, jež skutečně nejsou jako z orloje. Bytostně znuděný juniorský boss Kakihara, který je ochoten skočit pro trochu toho vzrušení do světlíku vs. sebelítostivý, morálně rozpolcený Ichi, spontánně aplikující na lidi komba z Tekkenu, vyměřují osu, kolem níž budou mé divácké myšlenky na tento zajímavě natočený a zajímavě ozvučený film ještě jistou dobu kroužit. Já tu snad zůstanu na ocet. Nikdo mě nechce zabít. ()

Tadzi

Opravdu krvavá a opravdu zábavná podívaná. Až nečekaně zábavná. To opravdu nemůže natočit nikdo jiný, než obyvatelé země vycházejícího slunce. ()

Ezekiel1

Nechci říct, že by se mi z násilí nějak extra zvedal žaludek. Nevadí mi scény typu mučení Kakihary ani Ichiho bezmyšlenkovité vraždy. Zatím jsem nezaznamenal moc konfrontací s asijským světem filmu, abych mohl porovnávat, ale tento snímek je prostě naprostá hovadina. Upřímně lituju lidi, kteří v tomto šokujícím snímku vidí nějaké poselství a zaujal je!1* za to, že Miike tento kontroverzní snímek vůbec dostal na světlo světa! ()

Radim

Vždycky jsem uvažoval, pro koho jsou filmy tohoto typu určené. Nějaké podezření jsem měl, ale tady to bylo řečeno naplno: všechno se točilo okolo sedo-maso úchylky, hlavní "hrdina" měl neustále erekci a ukájel se vyhřezáváním všech okolo. Taky další postava měla v oblasti sexu trochu posunutou orientaci. K tomu ne potoky, ale řeky krve, kilometry střev, pálení rozpáleným tukem, řezání jazyku, půlení těl a spoustu dalšího. Ne, děkuji, nemusím. Jednu hvězdičku dávám za několik málo nápadů - "dýmová" scána na začátku a odháčkování úst (kdo viděl, ví, o čem to píšu). ()

Haymar

Takashi Miike je úchylák a přiznávám se bez mučení, že tomu chlápkovi prostě nerozumím (ale kdo ano?!). Jedno se mu ale upřít nedá: jeho vize nejsou snadno stravitelnou podívanou, na kterou se zapomíná! FIlmy jako Ichi the killer se mi však dost těžko hodnotí - buď vám sednou nebo naopak vůbec. Tady ale vážně nevím, proto volím zlatou - střední cestu! ()

Schuldiner odpad!

Absolutní japonská jatka, bez sebemenšího smyslu a významu... Trikově až na výjimky velmi špatně provedené. Viděna jen první polovina, respektive sledována, druhá půlka už jen zrychleně přetočena na konec, který je stejně debilní, jako celý film. Odpad! ()

system

Po precteni par komentaru a vubec co jsem tak obecne zaslech, jsem byl natesen a plny ocekavani. Vysledek je neobycejny film, ktery svou absurditou mohou natocit snad jen asiati, ale i tak jsem cekal trosinku vic toho sadismu, masochismu, cerneho a morbidniho humoru (a to se za otrleho divaka nepovazuju). Nicmene se jedna opravdu o velmi kvalitni dilko s velmi charismatickym Kakiharou:-) ()

mota

7/10 Zábavná gore řezničina o 2 maniacích. Když už dokonce začnou úchyláčkovi Ichimu dávat smysl jeho rozsekávací deliria, sadomasochistický Kakihara neví jestli se má bát nebo těšit na rozhodující střetnutí. ()

Marys

Človek si zvykne na veľa vecí, no zakaždým dokáže byť prekvapený. U Ichiho som sa ale sám v sebe nevyznal, či prekvapený byť chcem. Zaujímavé formy mučenia, tyranie, zvrátenosti ukryté do klasickej pračudesnej japonskej skladačky. Má to niečo do seba, no nabudúce oželiem. ()