Ichi the Killer

• Japonsko Koroshiya 1 (více)

Sakra...nezůstal nikdo, kdo by mě zabil. Krví prosáklým příběhem japonského podsvětí nás provází bezohledný stroj na zabíjení Kakihara. Na cestě za svým osudem Ichim předkládá zívající blonďák Evropanům neortodoxní druhy násilí v duchu unikátní asijské cesty. Tento film opravdu není pro diváky se slabšími nervy nebo pro ty, kterým se z většího množství krve dělá nevolno. Režisér Miike své publikum rád šokuje - a ve svém oboru je mistr! (oficiální text distributora)

Brejlil

Příjemné překvapení, i když mi trvalo dost dlouho, než jsem zjistil, že to je (doufám) černohumorná komedie s velmi brutálními scénami mučení (zvlášť yakuzák na hácích polévaný vřícím olejem vede). Pro slabé povahy to tedy není. ()

bolan

Asijská produkce u mě asi navždy zůstane nepochopena. Japonských, korejských atd. krváků jsem za poslední dobu viděl víc než by bylo vhodné, zvláště jsou-li všechny křečovité, naivní a hloupé a tento bohužel nebyl žádnou vyjímkou. ()

jilda

Pokud máte rádi neotřelé filmy plné krve a zvráceného mučení, je to film pro Vás. Jinak mi v tom chybí smysl i příběh. Souhlasím s názorem Superpera, že to se musí vidět:-) Japonci jsou skuteční mistři úchylek. ()

waits

Tahle provokace mě chvíli nudila a chvíli znechucovala. Pro mě jsou takovéhle filmy ztrátou času. A to jsem si ho, jelito, koupil v Levných knihách. Půjde zdarma do antikvariátu.. ()

Sista

Souběžně s dějovou linií: vražda-mučení-bitka-vražda-mučení-mučení-vražda atd., která diváka samozřejmě zaujme na první pohled probíhá příběh dvou nešťastných chlapíků - první z nich, Ichi, je loutkou v rukách svého hypnotizéra, který ho používá jako stroj na zabíjení. Druhý - frajer Kakihara - je v zajetí svých extrémních sado-masochistických choutek. Doporučuji všem, co mají rádi usekávání končetin, zapíchávání jehel do obličeje, lití vařícího oleje na záda, uřezávání jazyka, pokoje vymalované krví s koberci z čerstvě vyvrhnutých střev a tak podobně:) ()

pend

Natočeno podle dosti brutální mangy, brutalita je ovšem ve filmu zachována, hodně často na úkor děje. Výborné gore efekty. Ty jsou ovšem hodně nechutné, což někdo nemusí. ()

DiegoC.

Prvá polovica filmu bola za 5 * - aj keď nebola úplne dokonalá, celková atmosféra vypovedala presne to, čo bol zámer (zhnusenie, kŕče u divákov,...). Avšak v polovici sa to začalo akosi bortiť - odrazu sa stredobod preniesol na inú postavu/postavy, Kakihara nejak upadol do pozadia. Začína tu prevládať ten ich japonský svojrázny štýl, keď sa režisér snaží zbytočne komplikovať a prinášať nové symboly a motívy. Chýba lepšie vykreslenie postáv. Druhá polovica filmu za 2 *. Celkovo - 3,5 *, skôr sa prikláňať ku trom hviezdičkám... ()

Grafito

Tohle nejsem schopen hodnotit.. zcela vážně jsem uvažoval o obou mezních variantách - odpadu nebo pěti hvězdičkách - a obojí bych si dokázal obhájit.. ()

Ulrich

Rozhodně fascinující film. Nemohu říci, že se nějak vyžívám ve filmové brutalitě, ale Miike je natolik schopný vizualista, že se dokáže dostat pod kůži a spoustu scén a nápadů jsem ještě v žádném jiném filmu neviděl. Bohužel, ať už je to buď to kadencí, kterou sází jednu brutální scénu za druhou, nebo tím, že jsem bohužel viděl sestříhanější verzi z Levných knih, tak mi příběh přišel strašně chaotický a vlastně nemám příliš ponětí proč kdo koho mučil, kdo byl členem jakého gangu a co sakra znamenal ten konec. Každopádně ale jsem se nenudil a Ichi by se proto nemusel stát jen dalším "vidět a odložit" titulem v mé filmové sbírce. Už jen kvůli sadistickému úchylovi Kakiharovi (uvedenému hodně cool scénou s cigaretou) stojí tento snímek za druhou návštěvu. ()

Saur.us

Sadomasochistická přehlídka plná krve a střev a sexuálních deviací. Silně komiksově stylizované a úchylné až na půdu. Škoda jen těch levných digitálních efektů. Taková gangsterka nevychází každý rok. ()

Zalost

Humorně přehnaně brutální svižný snímek o záhadném "zabijákovi ostatních zabijáků" a jeho následující, vytipované, zvrhle sympaticky úchylné oběti, která se mu nesnaží vyhnout, ale naopak touží po tom se s ním konečně utkat. Ze začátku jsem moc nevěděl, o co kráčí, ale po zbytek filmu se to spravilo. Nadsazená surreálnost a přehnaně brutální násilí v kombinaci s černým humorem z tohoto snímku dělají skvělou, rychle ubíhající zábavu. Nutno dodat, že na samotném konci už jsem zase přestal chápat, o co že to jde, ale budiž, na to už jsem si u asijské kinematografie skoro i zvyknul. ()

jesus666

Zabíjačka na japonský spôsob. Jediným rušivým momentom bolo, že niekedy som mal problémy s identifikáciou postáv. ()

Ferelen

Kakihara: „Sakra... Já tu snad zůstanu na ocet. Nikdo mně nechce zabít.“ Úchylnosť, brutalita, potoky krvi a samozrejme Japonci. Film, ktorý treba vidieť. Pozor, len pre silné žalúdky. Všetko sa dá zhrnúť do jedného citátu. Kakihara: „Fakt demence s pěti hvězdičkama.“ ()