Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci se po nevydařeném vykradení obchodu v panice ukryjí v domě, kde jako rukojmí drží chlapce, dívku a jejich otce. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy... Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi, se kterým spojil své největší úspěchy (série Smrtonosná past/Die Hard, Poslední skaut/The Last Boy Scout, Na dostřel/Striking Distance, Poslední zůstává/Last Man Standing). Film Rukojmí byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí. (oficiální text distributora)

Berry

Hlavní důvod proč dávám čtyři hvězdičky je ta scéna, v níž utíkají Jennifer se svým malým bráškou potrubím před psychopatickým vrahem. Této scéně nechybí napětí, adrenalin ani strach, takže je nejlepší z celého filmu. A i když má film i své mínus (konec, v němž si jde Bruce pro svou rodinu), tak se to v tomto případě dá prominout. ()

Hawk

První šok, kterým jsem byl obdařen je hned na začátku. Zarostlého Willise s parukou si opravdu nenechte ujít :) Snímek je natočen od začátku až do konce ve velmi svižném tempu, a o napětí nouze taky není. Celý problém začíná někdy od půlky, kdy se děj začíná komplikovat a komplikovat až se stává absurdním. Korunu tomu nasazuje samotný závěr, který bych definoval jako plácání pátýho přes devátý. ()

Pc

Dóst dobrý film se spoustou zápletek, akce, chytrosti ale i blbosti, dávám filmu 5 * protože film měl dobré herce kteří to zahráli taky dobře,no prostě super ()

Hyger

Tenhle film jsem viděl dvakrát, a dokonce dvakrát v originálním znění s polským "vypravěčem". Celou dobu se tam nic moc neděje, až ke konci se Bruce Willis vzpamatuje a je z něho zase starý dobrý Bruce. Hodnocení je ovlivněno tím, že jsem to viděl o pár let dříve než Smrtonosnou past, protože jinak bych byl hodně zklamaný z toho, že Bruce zdaleka neodvedl maximum. Ale už má taky svoje roky. ()

Dement

Nenáročná akční blbůstka. Samozřejmě plná záběrů na drsného poldu Willise z pěti centimetrů. Koukat se na to ovšem dalo. Pokud se Vám líbilo "Na dostřel" nebo "Die Hard", tak Vás zřejmě ani tohle neurazí. Fanoušci Bruce Willise nechť si přidají ještě jednu *. ()

Puol

Slušny ale ľahko zabudnuteľny thriler so štandartnym Willisom. Tak 3,5*. Tí traja chalani sa celkom uveriteľní. Tak 70%. ()

JB2203

Film plný teatrálního hrdinství a sladkobolných úšklebků Bruše Williše. I když mám tohohle chlapíka docela rád, tak tady se na něj nedalo dívat. Ke konci mi ho bylo natolik líto, že jsem náhle pocítil nutkavou potřebu objednat mu přes internet nějakou psychologickou příručku o deprivantech. Jinak to byl film barevný a nikterak laciný. Nějaká ta standardní americká klišé: nebojácné děvčátko, juvenilní psychopat s pohnutou minulostí, předvídatelný konec. Také mám dojem, že logika zde nahrála ani vedlejší roli, ale bohužel si to již přesně nevybavuji (třetí den po zhlédnutí). Ideální podívaná pro ospalce a sklerotiky. Proto za 1. ()

Vodny

Pěkně popořádku. Fantastické titulky - to se jen tak nevidí, aby si někdo dal takovou práci s titulkama u "obyčejného" thrilleru. Hudba ve stejném duchu - mrzutá melodie, jako když máte náladu pod psa, nebo den blbec, se střídá s akčnějšími pasážemi v hororovém stylu. Vlastně celý film je takovou směsicí žánrů - thriller (rukojmí), drama (problémy v rodině), horor (pasáže, kdy chlapec se sestrou se plazí větracími šachtami a za nimi se žene zkrvavený neřád ), akce (nějaká ta pěkně realistická střelba a efekty s oněm) a všechno pěkně smícháno v jeden "Hostage" koktejl. Nejvýraznější postavou jednoznačně Ben Foster, který mi připomíná Saun Penna a pošahanýho grázla tady zahrál skutečně úžasně. Bruce také nezklamal. Celkově velmi zajímavě natočeno a nevím proč, ale cítil jsem tam (nejspíš díky hudbě ve spojení se slow-motion) jakýsi duchovní až náboženský podtext. 3/4* ()

HyneX

Byla tam dost originální zápletka o chlapíkovi (Bruce W.), co zvoral vyjednávání s únoscem a rukojmí remřeli. Tak ho převeleli na venkov, jenomže co se tam nestalo.. další únos... a k tomu mu unesli ještě manželku s dcerou. A on se předtím s tou dcerou pohádal, takže to bylo dost napínavý, protože je chtěl zachránit. Nevím, proč Bruce Willis souhlasil, že bude točit takovouhle slátaninu, když takovýhle slátanin bylo natočeno už tak minimálně dvacet. Strašně mě rozčilovalo, jak bylo naprosto zřejmé, co se stane v příštím záběru a jak se postavy chovaly přesně jako podle učebnice/šablony. Zase na druhou stranu, je to hezky udělané a když se budete dívat na film a chtít u toho pít libovolné množství piv, aniž by to nějak omezovalo při sledování.... Hostage je tu pro Vás :) ()

crha

Mně se to líbilo, navíc tu hraje Robert "T-Bag" Knepper policajta. Ale přiznám se, že vlasatýho Bena Fostera jsem ani nepoznal. Jednoznačná spokojenost! ()

Radek.SCH

Nehrát v tom Willis, tak se na to ani nedívám a musím říct, že by si ten film zasloužil skončit neviděn 3552 diváky na ČSFD. ()

DHDV

Dostal to co sem čekal, takže sem nebyl zklamaný. Klasický kvalitní scénář, dobře zvolený casting a pár originálních záběrů. Co více by chtěli od Willise a od režiséra, který za sebou má jen pár filmů. 4+ ()

Andronikos

Dá sa povedať, že v Rukojemníkovi nás kamera najimpresívnejšou scénou obdarila pri záberoch auta stúpajúceho po ceste v kalifornskej prírode. :-( A teraz úplne vážne: tomuto filmu trvalo dosť dlho, kým ma naplno zaujal. (SPOILER) Ten okamih prišiel až vo chvíli, keď sa v trojici únoscov objavili závažné rozpory, ich "charaktery" sa tak začali výraznejšie rysovať a vyzeralo to, že nás čaká zaujímavé rozuzlenie. Bohužiaľ po zakrátko nasledujúcej smrti oboch bratov (/SPOILER) môj záujem zase začal opadávať a záverečná akčná scéna ma nedojala už vôbec. Nedá sa povedať, že by bol príbeh zle napísaný či rozvrhnutý, ba ani na sentimentálnu strunu (pre rodinu všetko) príliš nátlakovo nehral, ale celkový dojem mám z filmu rozpačitý. Žeby mu chýbal istý die-hardovský humor a hravosť? ()

Hopkins

50% Neslané nemastné . Film který by možná zaujal v roce 95,96,97 ale na rok 2005 už to bylo hodně slabé . Nápad možná dobrý ale vzhledem k tomu že nás tím hollywood pasíruje už dlouho tak tenhle film propadl a WIllis mě tam vyjímečně zklamal. Film jsem viděl v kině a zklamání včera jsem se na to koukal po sedmi letech a ještě větší zklamání. Tento film byl jednoduše krok nesprávným směrem. ()

helloween93

Ničím nevybočující thriller o poldovi pod tlakem, kterému je vyhrožováno zabitím jeho rodiny. Willis film hodně táhne nahoru, protože ostatní herecké výkony mají barvu šedi. Tenhle film vás neurazí, ale ani nepřekvapí. Za mě 3 hvězdy. ()

Fujara777

ÁNO: Tak neviem ako vy, ale ja nepoznám veľa filmov, kde má Brjús Vilis bradu, ktorú začesáva šikovným hrebenčekom. Ale potešili ma i iné veci. Taký návrat k starým (dobrým) akčňákom. Takéto roly Vilisovi pristanú. Kde len nebehá, nechytá guľky, a kde city a psychika preňho nie sú niečo, na čo si len spomína. NIE: Ale tomu psychickému rozpoloženiu, tomu tlaku, ktorý tak ťaživo cez obrazovku vnímame, by sa patrilo dať viac priestoru. ()

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (více)