V pokračování filmu Pravá blondýnka se Elle (Reese Witherspoon) vrací v celé své růžové a načechrané kráse. Je vycházející hvězdou v advokátní kanceláři a plánuje svatbu s mužem svých snů. Když však zjistí, že její firma zastupuje společnost, která testuje kosmetiku na zvířatech (a dokonce i na rodinných příslušnících milované čivavy Bruisera), stane se odhodlanou bojovnicí za psí práva. A dostane padáka na hodinu. Elle se vydává na křížovou výpravu do Washingtonu, aby vzala věci do svých pečlivě upravených rukou. Do politické arény však není snadné proniknout - zvláště když z moře šedi, černi a námořnické modři vyčníváte jako růžový palec. S pomocí světáckého poslíčka se Elle nakonec podaří přesvědčit kongresmanku Ruddovou, aby ji přijala jako asistentku a umožnila jí prosadit své názory. (Cinemax)

Hrabka

Jak jsem se na to mohl nechat zlákat do kina? Tento film je tragický. Děj, herci a veškeré scény úplně o ničem. 15% ()

juta

Oproti prvnímu dílu dvojka ztratila hodně vtipných situací, najde se jich tu opravdu málo, takže je to spíš podívaná pro fanoušky první blondýnky a je to jen takový průměrný film z právnického prostředí. ()

ajuska

Jednička mělo alespoň nějaký děj a byla průměrnou oddychovkou. Ve dvojce nic z toho nezůstalo, hlavní postava přestala být sympatická (asi té růžové už je nějak moc), o něčem jako je zápletka se tu snad ani nedá mluvit a po vtipu nikde ani památky. Zkrátka neskutečná slátanina, která vznikla opět jen proto, aby bylo nějaké pokračování, které by mohlo vydělat peníze. ()

JohnnyD

Na rýchlo zbúchané pokračovanie dve ligy za jednotkou. Ako niečo, čo chodieva v sobotu o 9tej ráno na Markíze pre 8 ročné dievčatká. ()

salahadin odpad!

Míra debility stoupla do závratných výšin, ta napudrovaná kráva, která v kabelce nosí nějakou paviánem mixnutou variantu čivavy, by zasloužila zakonzervovat v aspiku a podávat jako předkrm předním představitelům Talibanu, aby zkapali krutou, psychicky náročnou smrtí, protože inkubační doba při požití téhle trapárny je zatraceně krátká........... ()

Brygmi

Další zbytečné pokračování... Pravá Blondýnka se stala parodií sama sebe a tam, kde byla v "jedničce" Reese ještě okouzlující, je teď spíše trapná. Ach jo... ()

kingik odpad!

Tohle už se nedalo. Absolutně se nedala vydržet ani jedna jediná vteřina tohoto hodně ultra hloupého filmu, který žánrově nemám kam zařadit. Jako komedie to totiž nemělo jediný vtip. Asi to byl horor spáchaný na divákově trpělivosti a toleranci, protože dokoukat to celé dalo obrovskou námahu. Dějově to nedokážu popsat, protože to bylo o ničem a nějaká nosná zápletka úplně absentuje. Po filmu jsem si řekl, že není možný, aby tohle někdo natočil a poslal to do kin. 0% ()

dzej dzej odpad!

Jako žena bych byl tímto filmem smrtelně uražen - něžné pohlaví je pro tvůrce PB 2 stádem tupých a povrchních kravek, které žijí jen pro svoj maskaru a malou čivavu přebývající v jejich kabelce. Zhovadilý film a mocná zbraň pro všechny sexistické machos, kteří vyznávají blondýnkovské stereotypy. ()

Tsuki

Jednička nápad měla, dvojka je už jen slabý odvar, kterému trapné vtipy ani všemožné šatičky z Ellina šatníku skutečně nepomohly. ~(2,0)~ ()

Kothy

Reese Witherspoon se vrací jako hvězdná právnička v růžovém. Žádný zázrak ale od pokračování nečekejte. ()

predators

Boj za práva homosexuálních čtyřnohých mazlíčků, absolutní růžová a tuny blondýnek a pár brunetek z cappa high school :-) Myslel jsem si, že s přibývajícím časem to být horší nemůže, ale omyl. Závěrečný proslov by mohl Theodén závidět:-) Jedna hvězda za psy...:-) 10% ()

Slarque

Reese Witherspoon nabídli 15 miliónů, takže kývla na pokračování úspěšné komedie, aniž by se zabývala takovými detaily, jako že scénář není jen obyčejně špatný, ale vyloženě dementní. Ovšem ne až tak dementní, aby byl zábavný. Ta jedna hvězdička není až tak úplně zasloužená, ale viděl jsem ještě horší pokusy o komedie (10%). ()

WANDRWALL

Druhý díl byl natočený pro Ty, kteří by na něj mohli přijít a ještě z nich mohli producenti nějaký dolar vytáhnout. Každý z tvůrců ví, že druhý díl je ještě horší než první, ale něco dělat musí, tak když se seženou prachy, tak proč nenatočit i druhý díl! Bez peněz do filmu nelez! ()

FrodoF

Ano je to trapné, bezduché, ale nemůžu dát jen *, protože jsem občas docela zasmál, tomu, jak je hlavní hrdinka vypatlaná (např. luskací pohár) a hodně mi připomínala mojí sestřenici:) ()

heyda

Strašně hloupé, ale ta Reese je opravdu k zulíbání. Psy moc rád nemám, takže ani to mě moc nenadchlo, proto mi nezbývá nic jiného než dát 1 hvězdičku. ()

Stanislaus

Po x-letech jsem se po první Pravé blondýnce vrátil i k druhému dílu a s odstupem času mohu říct, že si stojím za svým nízkým hodnocením. Zatímco jednička byla sice naivní, ale zato miloučká blbinka, tak dvojka je už jen blbina (či spíše blbost), u níž si člověk říká, jestli to tvůrci mysleli vážně. Film (rádoby) stojí a (fatálně) padá na ústředním příběhu, v němž se Elle snaží osvobodit matku svého psíka, což je sice na první pohled celkem fajn námět, nicméně samotné provedení bylo vážně špatné. Místy dvojka vykrádala jedničku, což bylo ale spíše na škodu. Vskutku nepovedený sequel! ()

jonyyy

Není tak trochu ostuda v tomto filmu vůbec pouštět ukázky z filmu Mr. Smith goes to Washington (ten černobílý, co se Reese kouká v tv)? Trochu nesrovnatelné :D ()

SOLOM.

Bohužel je pravdou, že dvojka už tak dobrá a vtipná jako jednička nebyla. Místy jsem se u ní i nudil, jindy to bylo až zbytečně moc trapné. To co fungovalo předtím, tady už zas tak moc ne. Reese Witherspoon to pořád seklo a hlavně díky ní jsem se na to dodíval dokonce. No popravdě hlavně kvůli ní, jsem se díval na oba díly. Elle Woods v jejím podání je však nezapomenutelnou postavou. ()