V pokračování filmu Pravá blondýnka se Elle (Reese Witherspoon) vrací v celé své růžové a načechrané kráse. Je vycházející hvězdou v advokátní kanceláři a plánuje svatbu s mužem svých snů. Když však zjistí, že její firma zastupuje společnost, která testuje kosmetiku na zvířatech (a dokonce i na rodinných příslušnících milované čivavy Bruisera), stane se odhodlanou bojovnicí za psí práva. A dostane padáka na hodinu. Elle se vydává na křížovou výpravu do Washingtonu, aby vzala věci do svých pečlivě upravených rukou. Do politické arény však není snadné proniknout - zvláště když z moře šedi, černi a námořnické modři vyčníváte jako růžový palec. S pomocí světáckého poslíčka se Elle nakonec podaří přesvědčit kongresmanku Ruddovou, aby ji přijala jako asistentku a umožnila jí prosadit své názory. (Cinemax)

Profík

První díl se mi moc líbí a pamatuji si z něj spoustu milých fórků. Tady už nevím prakticky téměř nic. To o něčem vypovídá. Mnohonásobně tupější pokračování, čehož je vzhledem k tomu, kde se hrdinka nachází dost škoda, z toho něco vytěžit šlo. 35%. ()

CZmaggieCZ

Určitě slabší než 1, ale přesto mě to pobavilo. Hlavně když vysmátá Ell (Reese Whiterspoon) kráčí celá v růžovém do Washingtonu a vůbec si nepřipouští, že je něco špatně. Ale jednička, je jednička.. ()

Mountain

Film 'Pravá blondýnka' měl u diváků vcelku úspěch a tak se tvůrci rozhodli natočit další příhody velice naivní, ale úspěšné Elle Woods v podání grandiózní Reese Witherspoon. Tentokrát se vlivem osudu dostane až mezi politiky ve Washingtonu, D.C. Ale bohužel, nějak to moc nevyšlo. Veškeré kouzlo předchozího snímku je pryč. Naivita a ztřeštěné chování růžové blondýnky je již očekáváno a tak už tolik nepobaví. Přesněji řečeno, nepobaví vůbec. Tady zkrátka platí, že opakovaný vtip už není vtipem. Luskání v kongresu má co do činění s trapností. Citovými výjevy se tu dost tlačí na pilu. Dojemné scény úspěšnosti hlavní postavy fungují, což je asi to jediné, co se na celém počinu povedlo. Možná v tom byl i jistý úmysl. Každopádně je tento snímek značně nepovedený a zbytečně shazuje předchozí díl. ()

DarthArt odpad!

Ajaj, to nám to skočilo. Jednička byla příjemné překvapení, že "blondýnkovský" film může být koukatelný, nyní jsme se vrátili ke standartu, který nevydržíte ani deset minut. "Blond" keců desetkrát přibylo, ironie zmizela, vtip taky, přiběh nula, herecký výkony jak v turecký telenovele. Zůstalo jen trapácké klišé a "sci-fi" scény typu kongresmani a senátoři ve Washingtonu hromadně tancujou na schodech Kapitolu v čele s tlustou černoškou z ulice. Prý existuje ještě "trojka"... tak to ani náhodou! ()

Calabria

Velký pád of jedničky. Ale to muselo být jasný už při psaní scénáře. Chteli ten titul ještě trochu podojit - 20% ()

Schkeble

Upřímně, ještě lepší než jednička, jenomže, jelikož jednička je ohodnocena zaslouženými pěti hvězdami, nemůžu hodnotit jinak než stejně. Vždy mě dojme scéna, kdy se Elleiny kamarádky ze sekty spojí a pomůžou jí vyhrát případ <3 zachraňte Bruiserovu maminku !!! ne, ale opravdu, tohle téma je aktuální i dnes, testování kosmetiky na zvířatech je barbarství, testujme na lidech. A můžeme rovnou začít uživateli čsfd, kteří mají v oblíbených Atlas mraků. ()

Korpy22

Pokračování bloďaté feministky rozhodně neztrácí na kvalitě.Elle zde rozjíždí své téma na ochranu mazlíčků a přestože je občas roztomile hloupoučká, nenechá se zastrašit šofinistickými muži ani nepřejícími kolegyněmi, či nadřízenými a jde si prostě za svým. Vtipný film se silnou myšlenkou, že blondýny nejsou jen hloupé blbky, které nemohou změnit zákony. ()

sun.eagle

Naprosto zbytečné pokračování, vzniklo to za jediným účelem a to vytřískat z toho dolary od debilů co na to snad napadne zaplatit. ()