Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

misterz

Veľmi dobre sa na tento film pozerá. Pôsobí príjemným dojmom a naozaj navodzuje magickú atmosféru. Nemôžem zabudnúť na skvelú kameru. Aj keď nie som milovníkom mora a ležania na pláži, počas filmu sa mi niekoľko krát stalo, že som dostal neodolateľnú chuť skočiť si šípku do vody. Potom si uvariť kilo špagiet aldente a utopiť ich v litri gréckeho olivového oleja. Odhliadnuc od týchto pôžitkov, film má navyše aj svoj hlbší význam, nad ktorým sa oplatí popremýšľať. Jednoducho ide o oslavu lásky a mora zvlášť, aj spoločne. 85/100 ()

Jara.Cimrman.jr

"Já jsem o tobě slyšel, že se podobáš víc rybě než člověku." Do Magické hlubiny jsem se ponořil mnohokrát a vždy mě to tam hrozně bavilo. A to nejsem žádný poetik, který čůrá nadšením do vody, když spatří dokonalé záběry podmořského světa doprovázené fantastickou hudbou. Jenže Beson mě dostal příběhem, prostředím a nezapomenutelnými scénami. Při vzpomínce na tento film se mi hned vybaví dva kreténi v kvádrech pařící na dně plného bazénu, Enzův nalakovaný Fiátek, přemísťování delfína, dva talíře těstovin, hádání Enza s doktory v hloubce 65 metrů a samozřejmě vtip o Belgičanovi v ponorce. Tohle prostě vždycky byl dokonalý film, ale v režisérské verzi je ještě o level lepší. ()

Anderton

Dlho som sa Mgickej hlbočine vyhýbal, pretože v 90tych rokoch boli z Bessona všetci hotoví a ja som mal tým pádom voči nemu averziu. Nakoniec som ju prekonal a dobre som urobil. Hlbočina je za prvé film o potápaní, čo je vykreslené úžasnou atmosférou a po druhé akýsi mystický psychologický film o jednom zložitom, ťažko uchopiteľnom charaktere človeka. DC tieto dve roviny asi ešte výrazne umocní a ak ho niekedy uvidím, dám mu zrejme 5 hviezd. Môj najoblúbenejší Bessonov film, ktorý je možno aj jeho najartovejším. ()

mm13

Leon a Nikita mi pôjdu po krku, ale nemôžem inak - toto a hlavne v predĺženej verzii je najlepší film Luca Bessona. A práve mi došli ďalšie slová... No, hlavne veľmi rád niekedy stretnem rozšírené verzie dvoch práve menovaných a potom sa možno aj niečo zmení. Pretože pri Le Grand bleu jednoznačne platí, že viac, je neporovnateľne viac. Režisérsky zostrih je nový film. Pútavejší, hĺbavejší, vrúcnejší... lepší. V tejto podobe mu nič z Bessonovej tvorby nešliape na päty. (Leon a Nikita by ale mohli, v očarení Magickou hlbinou sa však za nimi nebudem ponáhľať). ()

gudaulin

Dva roky mi Magická hlubina bez užitku zabírala místo na harddisku a po celou tu dobu jsem neměl chuť ani odvahu si ji pustit v předtuše, že se s Lucem Bessonem budeme výrazně míjet. Doba, kdy mi měl co nabídnout, je už dávno, ale opravdu dávno za námi. Nemýlil jsem se a když o tom tak uvažuji, mám dojem, že ty 2* jsou ještě docela slušný výraz mého konformismu s 84 % spokojenosti na ČSFD a nadšenými komentáři mnohých uživatelů. To, co mi Besson nabízí, tedy hudbu a podmořské záběry, mi dokáže v atraktivnějším balení nabídnout kterýkoli přírodopisný dokument, s jeho Hollywoodem šmrclou poetikou si netykám, obsahově je to prázdné a navíc mi čím dál víc vadí filmy, které si hrají na větší hloubku a hlubokomyslná sdělení tam, kde vidím spíš pózu. Celkový dojem: 40 %. ()

• Luc Besson byl velmi nejistý při volbě herce do hlavní role. Nabídku poskytl Christopheru Lambertovi, se kterým pracoval na svém předchozím filmu Podzemka (1985), dále měl meeting s velkou hvězdou tehdejší doby Mickey Rourkem, a dokonce byl pobízen, aby si hlavní roli střihl sám. Jean-Marc Barr byl Bessonovi doporučen teprve několik týdnů před začátkem natáčení. (D3VIL)
  • Finančně nejúspěšnější francouzský film osmdesátých let. (D3VIL)
  • Zahajovací film filmového festivalu v Cannes v roce 1988. (D3VIL)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“