Co má společného kráska městečka, roztleskávačka a vzorná dcera s nemanželským synem místní lehké ženy, rváčem a chlapcem z polepšovny? Nic, dokud k městečku nespadne družice s tajným vládním experimentem - podivným fialovým slizem, který se pohybuje, požírá a absorbuje vše živé a roste, a roste a roste... Boj o život začíná. (oficiální text distributora)

Autogram

Neviem, čím sa tu všetci nadchýňajú, ale ja som videl len pozerateľné béčko s mierne nechutnými efektami. Tie neboli nijak tragické, ale nebolo ich ani veľa, akurát mi spôsobili miernu nedôveru k môjmu gelu na holenie. Scenáru chýba nejaký nápad, ktorý by to odlíšil od iných votreleckých vyvražďovačiek. Záverečný boj mi dojem trochu vylepšil spolu s nápadom na úplnom konci. –––– Musíme dostať toho, kto to urobil. ()

Jaro.Krafcik

80.roky, zlatá éra legendárnych horrorov. Patrí k nim aj snímok Sliz? Myslím si že nie. Je to také filmové béčko.Nápad originálný. Efekty sú dosť kvalitné. Nechutnosť a kopu krvi poteší každého fanúšika hororových filmov ale, na filme je cítiť že je to len priemer a má už svoje roky. Možno ak by som bol malý chlapec páčilo by sa mi to viac, no nebál by som sa. 3* ()

zolo23

Scenár : Frank Darabont. Neskutočne dobre spracovaný B-čkový horor bez stupídnych dialógov a výbornými (na tú dobu a rozpočet) vizuálnymi efektami. ()

Pecival

Velmi příjemná blbinka, která se nebojí ukázat ani nějaké ty gore scény. Příběh, který nemůže být víc podle šablony s naprosto schématickými postavami, ale v balení velmi sympatickém a navíc s laskavě levými, ale snaživými herci. ()

Jello Biafra

Remake béčkového hororu z roku 1958, v ktorom vtedy zažiaril Steve McQueen. Tentoraz sa film mení na splatter horor s obrovským množstvom čierneho humoru a obstojne natočenými akčnými scénami. ()

Smileface

Vzhledem k tomu že jsem od Slizu opravdu moc nečekal (už kvuli tomu názvu) byl jsem příjemě překvapen.Není to sice žádné uměleké dílo nebo sci-fi roku,ale stejně jsem se báječně bavil a o to přece jde :-) ()

Reanimated

Festival otrlého diváka 2019 - Kino Aero. Parádní atmoška podpořená téměř až 5D vložkama. Celé kino se bavilo - film totiž funguje jako cynická černá komedie. ()

Han22

Přesně tak má vypadat správné osmdesátkové hororové béčko. Malé městečko, sympatické postavy, které ještě sympatičtěji umírají :-) nezničitelný titulní vražedný sliz, zlotřilí vojáci, spoustu skvělé akce, efektů a hlavně humor a takové to pomrkávání - ano my víme, že je to béčko, tak to neberte tak vážně. A já nebral a skvěle se bavil :-) EDIT: Na podruhé to na pět hvězdiček už není. Ale poslední cca půlhodiny je to fakt parádní jízda. ()

Devadesát Dva

- Skvělý, zabil jsem jahodovej džem. Strach: 0%, snad jen u scény s umyvadlem byly jisté záchvěvy vzrušení a lehce i strachu ____ Napětí: 20% ____ Jinak to je natočené poměrně kvalitně, to určitě. Mám dojem, že to v pár ohledech vykrádá The Thing od Carpiho, chci říct Věc a Sliz jsou si docela podobní v mnoha ohledech, Věc je ovšem o třídu výše, ať jako film, či sama o sobě. Tohle je zkrátka nuda, když vás ono zlo neděsí, jen čekáte, jak jakýhosi růžovýho slizouna, kterýho máte v každým druhým hračkářství, sejme nějaká banda US Idiots With Guns. Filmově nehorázně omletý koncept, ale je mi jasné, že jestli jde o nostalgickou pecku, spousta lidí přimhouří oči a vnímá jinak. Konec k uchechtnutí. ()

Evonichna

Klasické béčko, u kterého mozek opravdu není třeba. Spousty klišé a dopředu jasných scén. Doporučuji po lobotomii nebo po požítí nějakých opravdu tvrdých drog. ()

iXtr3m3

Jeden z najlepších osemdesiatkových sci-fi hororov a možno aj jeden z najlepších, čo som vôbec kedy videl. Zopáknem si ho raz za dva-tri roky a je to paráda. Už sa teším, ako si ho pozriem znovu, keďže pri písaní tohoto komentára som naň dostal znovu chuť. Totálne úžasné efekty na svoju dobu, ktoré tak cítiť tým správnym feelingom, že to až pekné nie je. Toto patrí fakt k zlatému fondu najlepšej dekády všetkých čias. ()

Eraserhead

Sliz jsem prvně viděl někdy na druhym stupni základky a ani teď po více jak 10 letech neztratil nic ze svého kouzla. A jak tu už někteří zmínili, 80.léta byla pro horrory zlatým věkem :-) Chci tu dobu zpátky!!! ()

Junglista

Bylo mi nějakejch 9, jeli sme na soustředění do Itálie a tohle nám v noci pustili v autobuse... 2 dny sem z toho málem nespal. Po téměř dvaceti letech sem si dal opáčko. Strach je fuč, ale pár scén sem si pamatoval dost přesně. Efekty na tehdejší dobu parádní, herci ucházející, prostě klasickej 80s horor, kterejch byly mraky. ()

dopita

Béčko jak vyšitý, což nemyslím nijak negativně. Příběh je věru jednoduchej, herci prkenní a triky už dneska nikoho neohromí, ale co naplat, je to úsměvné, zábavné, občas dokonce i napínavé... ()

MareT.

Ja jsem nehorazne nadseny a prekvapeny, Vzdyt cely napad o slizu, co zabiji lidi zni tak absurdne. Ale rezie a scenar se nam postaral o jedny z nejzajimavejsich situaci a scen v hororovem filmu (a to z roku 1988). Kez by vsechny stare filmy byly aspon tak dobre, jako tento. A ty efekty (az na par v posledni scene) byly taky na jednicku. Je to guilty pleasure jak vysite. ()

Corpsegrinder

Jeden z posledních kvalitních monster filmů s naprosto luxusníma efektama, rozklad těl nebo hnusná scéna v telefonní budce to se jen tak nevidí. Neřekl bych že v tom filmu je hromada klišé jak tvrdí tady Jakub Smegma aka J*A*S*M, protože naopak zde umíraj hlavně postavy co v každým hororu maj zaručeně přežít a situace se nikdy nevyvíjí tak jak člověk čeká. Darabont by měl makat na víc hororech. ()

Remake hororu Sliz má režiséra

Remake hororu Sliz má režiséra

09.01.2024

O předělávce kultovního hororového snímku The Blob z roku 1958 se mluví už nějaký ten pátek, ale i když s ní v minulosti byla spojována jména režisérů jako Rob Zombie nebo Simon West, dosud se tento… (více)

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (více)

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami