Maska

Mask, The

Maska

Fantasy / Akční / Komedie / Krimi

USA, 1994, 101 min

Když odečtu Jima Carreyho a jeho xychty (které se naštěstí po většinu filmu skrývají pod maskou), musím uznat, že jsem se při sledování téhle taškařice celkem bavila.(23.9.2004)

• hellstruck

Vážně se Vám líbí tak tupý humor a Carreyho ksichty?Mně tedy vážně ne.(30.3.2011)

Moje vzpomínky na Masku spadají až do doby, kdy jsem ještě koukala každý večer na Večerníček. Předtím, než se Jim začal zajídat, natočil tuhle skvělou věc. Vynikající komedie, kde Jim dělá balonky punkerům, tancuje s poldama a má gumový rozkrok. Minimálně scéna s nevzrušených psychiatrem mě rozesměje pokaždý a je jedno, kolikrát už jsem ten film viděla a že ho znám skoro nazpaměť. O dost lepší, než oba "Zvířecí detektivové". Plus, jedna z prvních rolí mojí oblíbené Cameron, tady je vskutku neodolatelná. A lepšího záporáka, než je Peter "Redfoot" Green aby pohledal! A jedna výborná, nepřeložitelná hláška: "The money better be there, Ipkiss, or you can Ip-kiss your ass goodbye!"(13.1.2011)

Maska nebo placka?(3.2.2004)

Zázrak to samozřejmě není a kdyby v celém filmu zůstaly jen scény s nasazenou maskou tak by se jednalo o nejvtipnější film historie, jenže režisér nás prostě musí protáhnout všemi těmi nudnými dialogy, které původně mají dodat postavě hloubku, Jenže jediný efekt, který způsobí je natáhnutí filmu a ztráta veškeré komiky a tempa filmu. Tento film se prostě nebojím pustit si ho několikrát za sebou.(18.4.2006)