Maska

The Mask

Maska

Fantasy / Akční / Komedie / Krimi

USA, 1994, 101 min

Nejlepší film JIma Carreyho a jedna z nejlepších komedií, co znám (kterou bych možná ještě v patnácti zařadil do nejlepší dvacítky filmů mého života), navíc s nepřekonatelným a kultovním dabingem Bohdana Tůmy. První objevení Cameron Diaz při vstupu do banky mi v pubertě vždycky učarovalo...a vlastně i teď. 100% přesně pro ten typ filmu, který jste jako mladší milovali a nikdy na něj nezanevřete.(11.8.2006)

Komediální klasika, které podráží nohy nevyvážené finále.(19.2.2008)

Aj ja som mal v skrini obdobnú masku, aj ja som očumoval dievča porovnateľné s Cameron Diaz a aj ja som si pri spriadaní plánov na vykradnutie banky pobrumkával "Hey Pachucho". Jim ma proste inšpiroval. :-)(10.2.2009)

• lebowski

Na komiku Jima Carreye prostě nejsem stavěný,ve vážných filmech se mi líbí,tohle ale nemusím(15.3.2003)

Spojeni Carreyho mimiky s digitalnima efektama nemohlo dopadnout jinak nez jako vyborna zabava. A Diaz tu vypada vice nez dobre. A i kdyz ma film slabsi chvilky, tech 5* proste musim dat.(1.2.2005)

• - Pes Majla se stal předlohou pro maskota dětské webové stránky alik.cz. (Coloner)

• - Věta: „Ani hnout!" kterou pronesl detektiv (Peter Riegert) při zatýkání Ipkisse (Jim Carrey) v parku, ztrácí v českém překladu vtip, protože v originále je: „Freeze!" dvojsmysl, který znamená: „Stůj!" ,ale i: „Zmrazit." (JosefTomas)

• - Pes Mailo, který se ve filmu objevil, je rasy Jack Russell Terier (JARDAHONDA)