Maska

The Mask

Maska

Fantasy / Akční / Komedie / Krimi

USA, 1994, 101 min

Film, který jsem jako malý viděl asi nejvíckrát. Totální nostalgie. Ohromně na mě zapůsobil a otiskl do mě nesmazatelnou stopu. Co na tom, že původní comics byl oproti dětskému filmu velmi drsný a temný, když ho v ČR nikdo nezná. Fakt jsem se neskutečně bavil a věřim tomu, že bych se bavil i dnes. Erne, přistav náhraďáka! _ Je to veterán. _ They call me Cuban Pete, I'm the king of the rumba beat...(20.11.2004)

Nebýt Carreyho, tenhle film by neměl ani tu trochu šťávy, kterou ve výsledku má. Jeden z prvních komiksových filmů, ale současně velmi těžko zvládnutelná originální postava, která na stříbrném plátně je přesně tak přehnaná a neuvěřitelná, jako v kresleném seriálu nebo původním komiksu. Těžko uchopitelné pro film, ale přetaveno do snesitelné podoby. některé hlášky a scény (Oscar) navíc časem získávají své nedocenitelné místo v paměti diváka:).(25.6.2004)

Taškařice, taškařice, taškařice, taškařice... V rámci taškařic čtyři taškářské blýskavice... :-))))(16.11.2005)

Spojeni Carreyho mimiky s digitalnima efektama nemohlo dopadnout jinak nez jako vyborna zabava. A Diaz tu vypada vice nez dobre. A i kdyz ma film slabsi chvilky, tech 5* proste musim dat.(1.2.2005)

Vydařená komedie s Jimem Carreym v jednom z jeho nejlepších filmů, který se na roli Masky opravdu hodí, bez masky je to výborný komik, s maskou a pc efekty ještě lepší. Velice povedené efekty a sexy Cameron Diaz .(22.5.2010)

• - Maska (Jim Carrey) na konci snímku pronáší větu: "Now you have to ask yourself one question - Do I feel lucky today? Well, do ya, punks?" Stejná věta zazněla i ve snímku Drsný Harry (1971). (Zeebonk)

• - Na konci, když Maska skočí za bar, vystřílí do něj mafiáni všechny zásobníky a odhodí je. Jenže za chvíly je znova odhadzují a mění za jiné. (Aknah)

• - Když je Stanley (Jim Carrey) zavřený ve vězení, položí si toaletní papír vedle záchodu. V dalším záběru však žádný papír neni. (Novalinda)