Maska

The Mask

Maska

Fantasy / Akční / Komedie / Krimi

USA, 1994, 101 min

Zdařilé propojení hrané a animované složky, za kterým stojí šikovné ruce hošanů z počítačové továrny ILM. Vzhledem k rozpočtu tu docela platí „za málo peněz hodně muziky“, tržby jsou totiž velmi pohádkové, zelený superhrdina Jim Carrey svou agresivní komikou jen potvrzuje, že rok 1994 na komediální scéně patřil jednoznačně jemu (vznikl i první Ace Ventura a taškařice Blbý a blbější).(13.4.2014)

Moje vzpomínky na Masku spadají až do doby, kdy jsem ještě koukala každý večer na Večerníček. Předtím, než se Jim začal zajídat, natočil tuhle skvělou věc. Vynikající komedie, kde Jim dělá balonky punkerům, tancuje s poldama a má gumový rozkrok. Minimálně scéna s nevzrušených psychiatrem mě rozesměje pokaždý a je jedno, kolikrát už jsem ten film viděla a že ho znám skoro nazpaměť. O dost lepší, než oba "Zvířecí detektivové". Plus, jedna z prvních rolí mojí oblíbené Cameron, tady je vskutku neodolatelná. A lepšího záporáka, než je Peter "Redfoot" Green aby pohledal! A jedna výborná, nepřeložitelná hláška: "The money better be there, Ipkiss, or you can Ip-kiss your ass goodbye!"(13.1.2011)

S dabingem, kde za Jima mluví Bohdan je to skvělý, kde za něj mluví Dejdar, je to děsný. Ale protože mám nahranou tu verzi s Bohdanem, 4.(20.5.2007)

Po tom, co jsem o Carreym četl, jsem si myslel, že to bude mnohem větší bláznivina, zvlášť, když jsem slyšel historku, jak se na placu převlékl za reportéra a zjišťoval, co si o něm druzí myslí :-) Jo a dabing Martina Dejdara mi ani v nejmenším nevadí...(11.4.2003)

Aj ja som mal v skrini obdobnú masku, aj ja som očumoval dievča porovnateľné s Cameron Diaz a aj ja som si pri spriadaní plánov na vykradnutie banky pobrumkával "Hey Pachucho". Jim ma proste inšpiroval. :-)(10.2.2009)