Maska

Mask, The

Maska

Fantasy / Akční / Komedie / Krimi

USA, 1994, 101 min

Nejlepší film JIma Carreyho a jedna z nejlepších komedií, co znám (kterou bych možná ještě v patnácti zařadil do nejlepší dvacítky filmů mého života), navíc s nepřekonatelným a kultovním dabingem Bohdana Tůmy. První objevení Cameron Diaz při vstupu do banky mi v pubertě vždycky učarovalo...a vlastně i teď. 100% přesně pro ten typ filmu, který jste jako mladší milovali a nikdy na něj nezanevřete.(11.8.2006)

Dvě podotknutí: 1) Maska je spolu se stejnojmenným seriálem jednou z mých nostalgií z dětství, takže nemám problém nechat jí i tu čtvrtou hvězdu. 2) Masku by nemohl hrát nikdo jiný, než božský Jim Carrey - prostě NE-MO-HL! Jim = Maska.(28.1.2007)

Nostalgický komentář: Tohle byl vůbec první film, co jsem viděla na videu. Strýc nám nechal svoje video a odletěl do USA. Videopřehrávač nechal u babičky - na to léto nikdy nezapomenu. Ještě že i malé vesnice mají svoji videopůjčovnu. Smála jsem se pořád. Edit: Maska konečně vyšla na DVD (2011). Záchvaty smíchu stále trvají. Ten film je nesmrtelný a Carrey génius. Triky jsou na svou dobu velmi zdařilé. Soundtrack skvělý a Diaz je kočka. V originále vynikne více vtípků. Ať žije rumba! S-s-s-s-smokin'!!!(2.2.2007)

rozpočet : $23 million tržby celosvetovo : $351,392,727(13.12.2006)

Nikdo to prostě nedělá tak jako Jim Carrey.(21.12.2015)