foto

Chuck Russell

  • nar. 6.8.1952 (65 let)
    Highland Park, Illinois, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Charles “Chuck” Russell začínal jako producent a asistent režie u producenta a režiséra Rogera Cormana (např.RALLYE SMRTI), kde se podílel na hororu THE HEARSE (1980). Dále pak spolupracoval na hororu HELL NIGHT (1981) a thrilleru THE SEDUCTION (1982).

Jeho první vlastní scénář k filmu DREAM SCAPE (útěk ze sna – 1984, kde si zahráli Denis Quaid a Max von Sydow), ukázal jeho velkou fantazii. Denis hraje mladíka, který má napřirozené psychické schopnosti a Max doktora, který experimentuje se sny a ten ho chce využít k vraždě. Z dalších producentských činností tu máme např. muzikál BODY ROCK (1984), kde se objevil v jedné z prvních rolí Lorenzo Lamas. Nejvýznamnější v tomto období byla komedie BACK TO SCHOOL (Zpátky do Školy) 1986, podle scénáře Rodneyho Dangerfielda.

Chuckova velká kariéra mohla začít, protože konečně dostal režisérské otěže a podle vlastní předlohy v roce 1987 natočil velmi podařené třetí pokračování úspěšné série hororů Noční Můra V Elm Street, s názvem Bojovníci ze Sna (A NIGHTMARE ON ELM STREET 3: DREAM WARRIORS). U hororů zůstal a hned následující rok s pomocí Franka Darabonta přepsal scénář k obrazu svému a pustil se do předělávky sci-fi hororu z roku 1958 THE BLOOB (Sliz). V původní verzi jsme mohli vidět Stevea McQueena.

Poté následoval Chuckův zatím nejambicioznější projekt, komedie THE MASK (1994). S pomocí studia ILM a díky nepřekonatelnému komediálnímu talentu Jima Carreyho vznikl neobyčejný film. Maska se stala obrovským hitem a vydělala během prvního víkendu 35 milionů dolarů a nakonec více než 100 milionů na domácím trhu. Další, akční film ERASER (Likvidátor) 1996, s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli byl jediný akční hit Warner Brothers‘ toho roku a vydělal více než 100 milionů dolarů během letního uvedení v kinech.

Po čtyřleté odmlce natočil horor BLESS THE CHILD (Dotek Zla) s Kim Basingerovou, který si nevydělal ani na svůj rozpočet. O dva roky později se vrátil s dobrodružnou komedií THE SCORPION KING (Král Škorpion) se svalovcem Dwaynem Johnsonem, ale ani tady se žádný úspěch nekonal.

Z Chuckova soukromí víme jen, že má dvě děti. Syn Logan Joseph Russell, narozen 17. října 1998 a Dcera Riley Ann Russell se narodila 19. března 2000.

Wall-E

Režijní filmografie

Filmy

2016 Já, pomsta
2002 Král Škorpión
2000 Dotek zla
1996 Likvidátor
1994 Maska
1988 Sliz
1987 Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

TV seriály

2010 Hranice nemožného (TV seriál)
Únos (S03E07)

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace