Úsměvná komedie Jeden gól vypráví skutečný příběh fotbalového týmu Americké Samoy, který v roce 2001 nechvalně proslul drsnou prohrou 31:0. S blížící se kvalifikací na mistrovství světa tým najme smolařského a svérázného trenéra Thomase Rongena (Michael Fassbender), který doufá, že z nejhoršího fotbalového týmu na světě udělá vítěze. (Falcon)

imaginer21

Obecné hodnocení tohoto filmu se dle mého odráží od očekávání i vkusu spojeného s novozélandským zázračným režisérem Taikou Waititi. V tomto případě já nemohu níže jak pod 80 procent, protože jsem dostal překvapivě nadstandardní good-feel podívanou, která nikdy nesklouzvá za hranici vkusu, jak tomu pro mě bylo u tolik vyzdvihovaného Králíčka Jojo, ale i ve čtvrtém Thórovi. Taika servíruje příběh se svou trhlou lehkostí, sám si přitom střihne jednu z průvodních roliček (potitulkovka je doslova boží!) a bolestné momenty dokáže předat bez přehnaného patosu (záverečná řeč, vztah mezi Thomasem Rongenem a jeho bývalou ženou). Pokud jde o celou tu transgender linku, zrovna v tomto případě má své místo (ostatně je to podle skutečné události), ačkoliv cítím z toho takový Waititiho kalkul se tématu věnovat zrovna teď, kdy je tak ožehavé. Snad bych si přál jen víc reálií ze samotné Samoy, na kino mi těch pár komorních záběrů na kousek pláže, jeden obchůdek a jednu chatrč nestačilo. ()

Ironhead

I když to nese označení komedie, přesto jsme se za celý film ani jednou neusmál natož zasmál. Tohle se i navzdory sympatickému prostředí Americké Samoy a místních domorodců opravdu moc nepovedlo. ()

bonovox

Taika sa tentoraz zdržal svojho tradičného trademakeru a naservíroval nám pohodovú komédiu o jednom neschopnom futbalovom týme. Poteší výborný herecký výkon od Fassbendera. Naopak, klišé či celkový záver snímkiu je dosť predvídateľný. Takže len za 60% ()

marrrrian

Ak patríte k tým, čo už niečo od Waititiho automaticky očakávajú, dostanete to. Osobne som ale čakal väčší dôraz na takú tú feel-good atmosféru, a ona tam aj bola, ale šla do takého rozporu s charakterom Fassbenderovej postavy, že som nakoniec len tesne nedal tú štvrtú hviezdičku. ()

Knifeos

Spousta nejen filmů v dnešní době postrádá duši a takovou pravou nevinnost, kterou si rádi připomínáme ve filmových srdcovkách ať už dětství nebo zkrátka uplynulých let. Je tedy čirou radostí, když občas vznikne film jakým je Jeden gól - film, který je zkrátka z principu pozitivní a není třeba za tím hledat další motivy. Emoce, humor ale i vážná tvář se zde mísily za doprovodu pohodové hudby a Taika Waititi opět doručil a odčinil tím svůj jediný přešlap kariéry z předloňského roku. 8/10 ()

matous20063

Krásná odpočinková komedie které vás pobaví a užije te si ji. Zajímavý příběh s dobrým obsazením, na nic si nehraje, je prostě svůj. Humor je zde použit občas na sílu ale zasmějete se. Do toho krásné záběry tamnější přirody. Je to skvělý film na chill. 70% ()

motyka52

Zíííííííííív. Chybí tam boby a sníh, ale jinak jsou to přesné Kokosy. Jo vlastně ještě jedna věc tam chybí - humor. Takhle líně natočenou sportovní komedii, aby člověk pohledal. Jeden by řekl, že se na formátu "banda nemehel - svérazný trenér - profit" nedá nic zkazit, ale Taika Waititi přišel, řekl "podrž mi pivo" a dokázal to. První polovina filmu je naprosté čiré odpadové utrpení, absolutně nezajímavý film, beze snahy přijít s něčím novým či trochu chytřejším. Ve druhé se to s blížícím zápasem alespoň trochu zlepší, u dvou vtipů jsem se upřímně zasmál, ale podobné filmy už byly zkrátka natočeny, a byly natočeny mnohem lépe. Že je to vykrádačka, by mi nevadilo, že je to vykrádačka mizerná, to mě teda sere. Nuda. ()

DavidWark

Klasický srdceryvný sportovní příběh outsiderů, kteří se snaží, až dokážou, co by nich nikdo neřekl. A, přátelé, tento příběh je pravdivý. Ten voják se totiž jmenoval T. Texas Tayler a tahle repre Americke Samoy opravdu dostala od Austrálie takový nářez (31:0), jako kdyby Ozíci předtím porazili Klapzubovu XI. A oporou při zázračném vzestupu US Samoanů opravdu byl/a faʻafafine (osoba třetího pohlaví) jménem Jaiyah Saelua, která se stala prvním transgender hráčem v historii Světového poháru FIFA. Sice nedala ten vítězný gól, ale nahrála na něj a vykopla míč z vlastní brankové čáry v poslední minutě. Lepší je sice zhlédnout o tom stejnojmenný dokument z roku 2014,  ale Taika Waititi dokázal příběh (možná s přílišnou nadsázkou a přepáleným self-cameem) docela zábavně okořenit a nějak takhle si Samou z té doby pamatuju, až mě svrběl pas v kapse a zaháněl jsem touhu požádat kapitána, ať změní kurs letadla, ve kterém jsem se na film koukal. (16.03. 2024, United Airlines LAX-SEA). ()

Speedy115

Trochu mě štve, že se tu píše, že je tento film zbytečný a stejný jako ostatní underdog příběhy. Ale rozumím, že fanatiků jako já co milují tyhle ty příběhy mikronárodů a co marně čekají na první kvalifikační vítězství San Marina je málo. Miluji oceánii a její obyvatele Thomas Rongen prožil můj sen a to o něm ani nesnil. Vykreslení národů, oceánské kultury, emoční stránky a fotbalového napětí funguje dokonale. Tragicky je tedy humor, i přes veškerou snahu na mě nefungoval a byl dost rušivý. Přesto plný počet hvězd a více zfilmovaných těchto malých sportovních úspěchů, které sice nevyvolají nic u těch co fandí miliardářským klubům a špičkovým výkonům, ale dojmou slzám ty co stále věří na zázraky. ()

jara12

Taika Waititi nezažívá v Hollywoodu po posledním Thorovi slávu a uznání. Jeho nový film, inspirovaný skutečnými událostmi, sleduje fotbalového trenéra Thomase Rongena v Americké Samoi. Snímek sklouzává k předvídatelnosti, chybí v něm větší konflikty a dramatické oblouky postav jsou povrchní. Navzdory sympatickým vedlejším postavám a pohodovému fotbalovému prostředí se filmu nedaří a překvapit nebo zanechat hlubší dojem. Fassbender dílo kupodivu stále tahá a pomáhá mu dosáhnout menšího uspokojivého zakončení. Waititi zjevně rezignoval na vyšší ambice a zaměřil se na snadnější a oddechovější filmy. ()

mats

Mdlý film bez charizmy po castingovej a - okrem záveru posledného zápasu - aj po režijnej a scenáristickej stránke. Prvú polovicu som sa dosť nudil, keby som to videl na streame a nie v kine asi by som to vypol. Druhá je trochu svižnejšia.  Hviezdu pridávam za kúzelné zobrazenie konca zápasu s Togom, akoby úplne od iných tvorcov. Viacero vecí ktoré robí skutočný príbeh v pozadí unikátny bolo spomenutých len tak mimochodom akoby o nič nešlo ( napríklad tréner mal na prípravu na kvalifikáciu len 4 týždne) ()

carebear

Na komédiu a ešte od Waititiho málo vtipné čo je škoda, keď už sa držíš skutočných udalostí ,tak aspoň po komediálnej stránke sa dalo vyšantiť trošičku viac ()

JayVr

S takovým základem věřím, že šlo udělat něco mnohem více fajn. Bohužel se to ani nepřiblížilo Kokosům na sněhu, což je škoda, ani to nedotáhlo na sto procent Feel-good vlnu, na které se to vezlo. Možná, kdyby se to sestříhalo pod hodinu, tak by to bylo lepší.  Promarněná šance. ()

Další filmové Star Wars dorazí v roce 2025

Další filmové Star Wars dorazí v roce 2025

08.03.2023

Ačkoli mají nejnovější informace z prostředí společnosti Lucasfilm a světa Star Wars daleko k oficiálním oznámením, lze je v současnosti považovat za velice pravděpodobné. Server Variety totiž… (více)

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

06.03.2020

Režisér Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor: Ragnarok) napíše a natočí dva nové chystané animované seriály pro Netflix. Ty pak budou vycházet ze známého dětského díla spisovatele Roalda Dahla Karlík a… (více)