Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

lennyd

Východoněmecká armáda chystá státní převrat - pro odpoutání pozornosti od příprav však pořádá velký hudební festival se hvězdami ze všech "spojeneckých" států. Ameriku zde reprezentuje mladý popový zpěvák Nick Rivers (Val Kilmer), který díky své neposednosti začíná celé spiknutí odhalovat. Za pomoci Hillary Flammondové a francouzkého odboje se vydává zachránit zajatého vědce, který má pro novodobé nacisty vytvořit super zbraň ... Jakmile se někdy dalo dohromady trio ZAZ (Jerry Zucker, Abrahams, David Zucker), úspěch byl zaručen. Sice Přísně tajné je o chlup horší než podobně laděné Připoutejte se prosím nebo pozdější Bláznivé střely, ale to mu vůbec neubírá na zábavnosti. Val Kilmer jako mladý pěvecký idol je prostě k sežrání, a ona osmdesátá léta připomíná dokonale (dokonce jsem chvilkama přemýšlel, jestli náhodou Val Kilmer opravdu nebyl členem nějakého Boy Bandu). ()

genetique

Nezničiteľné trio a ich prvá podarená paródia, ktorá nesie všetky prvky kvalitného humoru. Zabudnite na samotný film, či dej, hlavne netreba hľadať komplexnosť, ale užívať si jednotlivé skeče a to, ako ich títo magori dokázali vtesnať do necelých 90minút tak, aby to nevyznelo totálne gýčovito. Kombinácia moderného západu s pozabudnutým Východným Nemeckom je totálne absurdná a ponúka množstvo skvelých nápadov, keď k tomu primiešate nacistov, Frantíkov a rock'n'roll, je o zábavu postarané. Škoda, že tvorcovia si viac nepreštudovali historické súvislosti, možno by bol film ešte o niečo zábavnejší, ale to neznamená, že ma tento sprostý, blbý film nebavil. 80%. ()

Anderton

Top Secret! už zostarol, o tom asi niet pochýb, ale práve preto je obdivuhodné, že mnohé fóry vo filme budú fungovať navždy. Viac sa parodujú samotné žánre, alebo postupy (pre istotu nikdy nevkročím do švédskeho kníhkupectva), než jednotlivé diela, i keď máme tu ultra špeciál Modrej lagúny. Opäť Zuckerovci a Abrahams pripravili film, kde na jeden krát všetko nepochytíte, je ale otázne, či sa budete chcieť k filmu ešte niekedy vrátiť. V priebehu deja sa striedajú skvelé fóry s priemernými, odkedy si ale dvojica chlapov navlečie kostým kravy, nie je o čom a dilema v hodnotení sa mení na jasné štyri hviezdy. ()

maverick10

Jak to, že jsem o tomto filmu nevedel driv?? Je to naprosto uzasna parodie, o kterou dnes jiz nezavadite, spolecne se Zhavymi vystrely a Pripoutejte se prosim patri k absolutni spicce blaznivych parodii. Chytre a originalni napady tria ZZA jsou genialni a pouze pokud mysli spolu, dokazou vyprodukovat, jak my Cesi rikame, Majstrštych. ()

tom88

Neviem kto čo vidí na komédiach tohoto typu. Mne sa tento štýl humoru vôbec nepozdáva. Veď to je len samý suchý trápny vtípok, ktorý nemá obdoby. Väčšina akože smiešnych scén mi smiešne neprišli, skôr nemiestne a naozaj príšerne trápne, pri ktorých som len gúľal očami a krútil hlavou. Príbeh filmu mi taktiež neprišiel zrovna moc zaujímavý. Jediné plus bolo, že hlavnú postavu hral Val Kilmer, ktorého mám celkom rád. Inak herecky tiež veľmi priemerné, ale čo už sa dá od bláznivej paródie čakať. Zuckerovci ma vôbec nepotešili ani nezabavili. Zasmial som sa naozaj veľmi málo, ale našťastie je film pomerne krátky. Viac ako dve * určite nedám. 40% ()

• Hotel, ve kterém zpívá Nick (Val Kilmer), se jmenuje "Gei Schluffen. " V hebrejštině to znamená „běž spát“. (HellFire)
  • Jedna z knih ve Švédské knihovně nese název "Lesbické bary v Severní Karolíně". (Bakllazaan)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí