Spousta rodin, jež se potýkají se zoufalým nedostatkem času, vidí v nejnovějších robotech s podobou milých babiček přímo ideální řešení nepříjemné situace. Elektronickou babičku totiž mohou naprogramovat na domácí práce, nákupy, výchovu dětí či na další užitečné činnosti a tím ušetřit hodně drahocenného času i peněz. Vynález se stal velmi záhy hitem. Každá lépe situovaná rodina si ho už pořídila, jen Loudovi stále zápasí s každou minutou. Přestože vůbec nic nestíhají a nemají téměř žádný volný čas, hlava rodiny je neoblomná žádný robot nepřekročí práh jejich domu. Jenže atmosféra u rodinného krbu houstne. Tchyně odmítá hlídat děti a vypomáhat v domácnosti, manželka je den ode dne kyselejší a poslední ranou do zad se stává návštěva sousedů, kteří nehovoří o ničem jiném. Je rozhodnuto. Zdeňkova žena Jarmila vítězoslavně objednává model Róza 350 GLS. Nová babička sice vypadá staromódně, ale zato je velice výkonná. Od chvíle, kdy ji technici Biotexu zapojí, se už Loudovi nemusí o nic starat. Róza den co den myje nádobí, uklízí, vaří cizokrajná jídla a snaží se seč může, aby celá její rodina žila zdravě. Navíc je naprogramována tak, že svou rodinu fanaticky miluje. To však v praxi znamená nelítostnou válku s babičkou sousedů. Během bojů s elektronickou sokyní nejprve dojde na popelnice a okna, ale záhy obě přistoupí k tvrdším úderům, jejichž cílem je naprostá likvidace nepřátel... (oficiální text distributora)

je-za

Na to, že to má být komedie vždy zapomenu při scéně s mrtvou kočkou a při rvačce "babiček". Film vhodný na strašení dětí. ()

R-2 odpad!

Tak tohle si pamatuju naprosto přesně jak jsme na tom byli v kině i když je dnes čas někde úplně jinde. Film fakt nestál za nic a ani nostalgie mi nedovolí přidat byť jen jednu hvězdičku ()

Karja

Docela povedená, vtipná česká sci-fi. Umělé babičky do každé rodiny, které se spolehlivě postarají o domácnost, přinutí vás rozvíjet projevující se talent k čemukoliv a postarají se i o děti, dokonce si sami chtějí vyřídit i vaše spory se sousedy. Ale musíte si je tak naprogramovat. Celkově taková průměrná komedie má lehce dramatický konec, ve kterém jde i o život. Ze starších českých filmů docela dobré. ()

Cheriladynka

Tak to je hustýýýý!!!!!!Totální kravina!!!!Něco mezi noční můrou z El.Str. a Terminátorem.Za scény s kosou a rvačkou babiček musím dát 4x stars.Akorát jsem čekala kdy si Jana Dítětová začne opravovat ruku tak jak to dělal Arní!!! Nadčasovej ovšem byl syntetyzátorovej pop bratří Ormů. ()

J.J.1972

Ale no tak - zas sme pri hodnotení odpadu, ktorý nie je odpadom... Výkony hercov netreba komentovať, veď v podstate v tom hrá len božská Kolářová s ako vždy príjemne potrhlým Lábusom :D ostatní našťastie nedostali veľa priestoru. V podstate len ako komparz. Voľba prostredia originálna, myšlienka hlboká a kamera slabá. :) ...a "výchovné" hlášky na záver: "Právě tato dokonalá technika se nikdy nesmí obrátit proti člověku." "A to už záleží je a jen na nás!" (s veľavravným pohľadom do kamery...). Najkomickejšie na tom celom boli "ultramoderné" tisícdvestotrojky s nápismi "BIOTEX" :-)) a odborníkmi v plášťoch...ale aspoň pri pohľade na babičky rozpadnuté na káble vieme, kde bral J.Cameron nápady pri natáčaní ničenia Terminátora (1984). :-D ()

ssarka

Čtyři zasloužené hvězdy za děsivou Libuši Havelkovou...v jejím podání "Mám vás ráda" je hruznejsi než jakéjkoliv americkej magor s motorovkou ()

GoGetter

Musím říct, že tyhle babičky jsou ty nejmorbidnější, co jsem kdy viděla.Závěrečná scéna tomu opravdu přidala na další hvězdičce, já se touhle klasikou velice dobře bavila " Mám Vás ráda " ! :) ()

vojacekr

Tady zapracovala nostalgie, kdy jsem "Babičky" viděl prvně v šesti letech. Scéna s kosou mi zadělala na bezesné noci. Chtěl bych remake. Ten český, ne ten americký. ()

Hombre8

Hmm. Dobrej úlet teda. Pokud to bylo koncipováno pro děti, jako taková komedie, tak dejme tomu. Ale Havelková se tedy do té role zrovna nehodí. Horor je to taky. To je fakt. ()

a-ja

No, babička Róza (jinak pohádková Libuška Havelková) to s babičkou Carmen (Jana Dítětová alias ´Pažitková Jířa´ z Majora Zemana) náhodou parádně rozjely... MÁM VÁS RÁDA! ()

tester odpad!

Autoři zřejmě chtěli natočit jakési varování, že vyspělá technika lidem jednou přeroste přes hlavu. Spáchali ovšem mimořádně naivní, nevtipný a trapný paskvil, neboli odpad! ()

Tlemen

Zábavný sci-fi horor sprvky komedie a československý. Oběšená kočka, mrtvý pes, babička z Kuřátek co se snaží zabít děti kosou a závěrečný robosouboj, všechno v jednom filmu. Tento film si myslím je na csfd dost podhodnocen, proč je třeba hledat v každém filmu nějaký vyšší duchovní smysl nebo myšlenku i když tam není a a asi nemá být? p.s.: hláška od starého děduly, že babička že má pěkný prsa a je škoda, že nedělají také neteře mě dostala :-D Mám vás rád..;-) ()

deep blue

Na rozdíl od většiny uživatelů si myslim, že je to zajímavej film obsahově a chvílema i výtvarně (a to ještě vůbec neuvažuju, že je českej). Člověk by pomalu žasnul, jak zajímavý filmy se točily za komunistů v porovnání s tim, jak nezajímavý filmy se natáčí u nás po listopadu 1989 (až na výjimky jako je třeba "Akumulátor 1") - souhlasim, že slovo "halucinogenní" neni úplně mimo. Myslim, že "sdělení" má být asi ve víc rovinách s dominujícim nebezbečím "násilí schopné" techniky, která se vymkla jejim tvůrcům a ovladatelům proti nim (zajímavá televize v pozadí se zprávama o rozmisťování raket ?prvního úderu? - tam podle mě vůbec nejde o to, že je to USA ,nebo už trochu míň rafinovaný závěrečný projev přímo na kameru). Je to sice trochu konvenční dramitickej prvek, ale neva. Jestli něco dalšího - viděl bych to třeba na upozornění na nebezpečí nedomyšlenosti/povrchnosti (nastavení programu a komplikace, vycházející z jeho následného plnění).Ta syntezátorová hudba se mi líbí, přijde mi zajímavá ta časová a režimová neurčitost (autoři si vůbec nelámou hlavu s nějakym vysvětlováním - zajímavá lehkost), vilová čtvrť s duhou od nějakýho lomu slunečního světla v objektivu, robotika (vnitřní stavba robotů, silně připomínající film "Četník a mimozemšťané"), 350 GLS v bílý rakvi, úvodní sekvence - Nuselský most, "mrakodrapy" na Pankráci, sem tam i nějaká docela vtipná hláška..nechápu jak to ty negativní recenze můžou všechno přehlížet - ale je to samozřejmě subjektivní. Jestli mi něco nesedí, tak to je přechod od komedie v podstatě k hororu (tak je ten příběh ale postavenej - OK), pak ty tóny tý venkovský babičky, co peče koláče na českym venkově (ještě, že ten obraz vzpomínek z dětství nenakreslila postava Daniely Kolářové ve stylu Josefa Lady...brrr!) a pak si myslim, že postavě Jiřího Lábuse (v kontrastu s tim disko 83) by víc slušela linie s nějakou zajímavější vážnou hudbou - větší než nějakej "okresní" orchestr a lepší hudba než to nezajímavý fidlání - třeba Čajkovského klavírní koncert č.1 nebo něco podobně "většího". Docela by mě zajímal současnej remake; děti s iPodama, botama na kolečkách a tak (fluidum ČSSR sci-fi 80tých let by sice bylo pryč, ale mohlo by se vytvořit nový) - škoda, že současná česká kinematografie by se na něco takovýho asi těžko zmohla - finančně i tvůrčim potenciálem. ()

P/\/EL

originální námět, cenim, jo, rok před slavnym Terminátorem (1984 je 1. od vašeho boha Camerona :), ale jasně, je to béčko, český béčko, babky se perou, vidět to jako dítě, no, možná jsem se nějaký svý babičky (měl jsem i 2 prababičky, vlastně 4 babičky naráz) bál, já už nevim :), divim se, že to neni kultovní záležitost....spíš taková megazapomenutá kuriozita, škoda, potenciál.....jako brno...............jo, co se týče Terminátora, tak jako...ty červený oči, neukrad to ten Cameron, no, nevim, pochybuju, ale stejně..........je to škoda, my jsme originální nápady měli vždycky, ale nedokázali jsme jich využít a prodat je :( ()