Neviňátka

• Norsko De uskyldige (více)

Film sleduje čtyři děti, které se spřátelí během letních prázdnin. Když se ocitnou bez dozoru dospělých, objeví v sobě skryté schopnosti. Rozhodnou se je prozkoumat na hřišti a v nedalekém lese. Jejich nevinná hra však nabere temný spád a odstartuje sled podivných událostí. (Cinemax)

babuška

děti dokážou bejt zlý a tomu ještě nějaké ty schopnosti, scény s nohou a kočkou jsou tím důkazem, jenom čekám až se zvedne vlna kritik a to proto, že to nebyla ta bílá holka ale cigán, chudák utrápenej, šikanovanej bílou matkou, měla ho řezet víc a nebo použít prací prostředek árijec, jako horor asi né, ale má to v sobě tu severskou tvrdost, realismus a neústupnost, ale je to moc rozvleklé, chtěl jsem dát tři ale za ten rasi konec 4* ()

JB001

Dal jsem tomu šanci, ale kdybych si to nepustil, udělal bych líp. A není to jenom proto, že horory napatří k mému oblíbenému žánru. Člověk nechce v sobotu večer přemýšlet o tom, že takových malých zmrdů je kolem nás víc než je zdrávo ()

johankazarku

Psychologická dráma s jemným hororovým podtónom, ktorá celý čas drží diváka v znepokojujúcej a mrazivej atmosfére. Nie každé dieťa, ktoré vyzerá ako neviniatko, ním naozaj je o čom svedčí aj ironický názov filmu. ()

Miroslav.Zac

Blonďaté Astrid a čokoládoví Ahmedové v novodobém sociálním hororu o rozdílnosti, která nemusí nutně být na pohled rozpoznatelná, ukazující, že dětský svět je taky svým způsobem malé peklo. ()

Lubikem

Presne toto som potreboval, pochmúrnu, pomalú, zároveň atmosferickú hororovú drámu, ktorej hlavnými protagonistami boli deti. ()

Xarxees

Tak tohle se mi bude motat hlavou ještě dlouho. Neskutečně minimalisticky brutální a syrové drama. Je dobře, že to nebylo víc gore, protože těch pár kraťoučkých záběrů v tu pravou chvíli mají daleko větší účinek na divákovu fantazii než potoky krve. Mimo jiné podkresleno excelentním ambientem, který pasuje k tomuhle filmu jak prdel k hrnci. Ze začátku jsem zvědavě očekával jak se to bude vyvíjet a zhruba od prostředka filmu jsem si říkal, že tenhle parchant (kdo viděl - ví) by zasloužil pořádnou "očistu". Severskou filmografii mám velmi rád a tenhle snímek mne v tom ještě více utvrdil. Potvrzuje se, že ze "severu" vane svěží a syrový vítr zároveň a už se těším na další Vogtův počin. Jinak velký respekt představitelce Anny - zahrála jí naprosto skvěle - ostatní taktéž velmi dobří, ale zahrát prostě autistu/tku je trochu jinej level. Doporučuju! ()

ilegal1983

Na skandinavske pomery je to urcite pecka.Z hororu tu ale nie je moc prvkov,vlastne uplne minimum.Skor prevazuje mysteriozna forma.Vlastne neviem co si mam o tom mysliet pretoze sa to tvari dost komorne aj ked prihorieva k epickemu finale.To ale nakoniec dosahuje komorneho standardu a zvonkohra pri titulkoch vas presviedca o tom ze to tam nakoniec bolo.Kazdopadne velmi zaujimavy pocin a vobec sa nebranim pripadnemu pokracovaniu ktore by ale chcelo viac vyhrotit.70% ()

Oup

Dávam 4,lebo si to zaslúži viac ako je priemer, ale trošku som čakal viac po pravde. Ma to skvelú atmosféru, na ktorú sú experti severania, je to desivé, nepríjemné, ale bohužiaľ možno teošku by tomu pomohla svižnosť. ()

tonysawer

Koukal jsem sám uprostřed noci a najednou si uvědomil, že se bojím toho jednoho děcka. Když vám to sedne, tak tomu napálíte 5*. Je to komorní a je to skvost. Chci pokračování, protože si myslím, že to neskončilo a zřejmě ty schopnosti mají i konkrétní důvod - ale to si jen domýšlím. ()

lineker

Norští dětští Misfits a jejich řádění na jednom "sídlišti". Nečekejte úplné andílky, ale pěkně zákeřná nevypočitatelná děcka. Tematicky vskutku originální film, který dokáže působit silně nepříjemně. ()

Blackcream

Nevím, zda je to typicky severský film (zas tolik jsem jich nejspíš neviděl), ale přesně takhle bych si představoval, že bude vypadat. Osobně se mi asi líbila víc Kronika, ale to je přesně věc vkusu. Komu se líbí více minimalismus (tady vážně brutální včetně "velkého finále") než speciální efekty a bumprásky, bude se mu více líbit tento film. Bohužel ale není první, kdo přišel s nápadem, že obyčejní lidé/děti objeví schopnosti a tak si jej zapamatují pouze fajnšmekři. ()

Zaks

Síce sa to neodohráva v zime, aj tak cítiť mrazivého severského ducha naprieč celým filmom. Bez veľkolepých efektov vie zaujať panelákovým príbehom nevinne sa hrajúcich detí počas prázdnin a najmä ukážkovo stiesňujúcou atmosférou. K tomu treba pridať skvelú hudbu a dokonalé detské herecké výkony, ktoré len podčiarkujú výnimočnosť nórskej kinematografie. ()

caerol

Drsný a zajímavý snímek. Nemám ráda, když děti ve filmech konají násilně, ale tohle bylo vážně hodně dobře zpracované, a klobouk dolů za herecký výkon té postižené holčičky. ()

Fibonacci

ten klučina je zlý. Je to s nim zlé. tie veci co robi sú zlé. ako horor to je zlé. ako severska drama to neni špatné. ()

goauld

Mohl bych dát víc, ale za to násillné multiKulti srážím 1*, dále za zbytečnou délku. Sice se řiká, co se vleče - neuteče, ale tady byly některé pasáže příliž natahovány. Jinak co se týče námětu, tak to špatný nebylo. Hudba navozovala hutnou atmosféru, ale ta bohužel byla degradována tím zbytečným natahováním. Představitelka Anny to zahrála výtečně !! ()

PORTER44

Trochu slabší sci-fi horor s malémi dětmi kteří mají jaké si nadpřirozené schopnosti a dokáží ovládat okolí myšlenkami ,tak jsem to alespoň pochopil já,vizuálně hodně slabé,něktéré scény působí brutálnějc snad proto že je provádí malé děti,zabití kočky nebo když nechává malí chlapec umřít svojí matku. ()

Noan

Morálne ponaučenie: Aj autistický Árijec je lepší ako prisťahovalec s nadprirodzenými schopnosťami ()