Na soukromého detektiva Johna Marche se obrátí Claire Wardová, která má starosti o svého manžela, doktora Charlese Dextera Warda. Ukrývá se celé dny ve své laboratoři, odkud se line odporný zápach a ozývají se neobvyklé zvuky. Skeptický John začne Charlese sledovat a pozvolna odhaluje podivné stopy a náznaky: Do laboratoře je pravidelně dováženo zvířecí maso a krev, nepohodlní sousedé umírají hroznou smrtí, Charlesův pradědek byl čarodějem, zabývající se oživováním mrtvých a po celé Evropě mizejí nebožtíci z hrobů... (Guild Home Video)

kosta73

Tak tento na první pohled nenápadný film je pro mě skutečně velké překvapení, v mých očích se jedná o jedno z nejlepších převedení Lovecraftovy předlohy na filmové plátno, co jsem měl zatím možnost vidět, pro mě srovnatelné s geniálním RE-ANIMÁTOREM. Sledovat O´Bannonovu tvorbu se mi i tentokrát vyplatilo, THE RESURRECTED, kde tentokrát usedl na režisérskou židli, opět dokazuje jeho nadšení pro věc a skutečný talent. Parádní oldschoolový look, skvělé poctivé masky ( scéna upalování je geniální ! ) a nad tím vším hororový veterán Sarandon...Apropó, vždy mi vadilo, že většina tvůrců převedla Lovecraftovy povídky do současnosti ( naposledy např. Gordonův DAGON ) a tím dle mého výrazně ubrala na působivosti. U RESURRECTED jsem si to během filmu ani neuvědomil, což beru jako výrazné plus. Nevidím důvod tomu ubírat body, pět * ! ()

Cedr

Méně známá adaptace H.P. Lovecrafta patří rozhodně k těm nejlepším (což není bohužel tak složité). Hororová detektivka jak se patří. Místy to vypadá jak (dobová) laciná soap opera nicméně atmosféra se přesto daří a gore je až překvapivě solidní. ()

TO

Český název je Zmrtvýchvstání – Na soukromého detektiva Johna Marche se obrátí Claire Wardová, která má starosti o svého manžela, doktora Charlese Dextera Warda, který se celé dny ukrývá ve své laboratoři. John začne Charlese sledovat a zjišťuje, že do laboratoře je pravidelně dováženo zvířecí maso a krev a navíc nepohodlní sousedé umírají hroznou smrtí. Charlesův prapředek byl čarodějem, zabývající se oživováním mrtvých a on sám se teď pokouší o totéž. Jeho zavřením do blázince však příběh rozhodně nekončí. Většinu filmu jde spíše o kriminálku, poté dojde na interesantní prohledávání doktorovy živomrtvolné laboratoře a závěr je pak již čistý horor, velmi výživný jak po obsahové, tak po vizuální stránce. Jinak jde o zfilmování Lovecraftovy knihy The Case of Charles Dexter Ward, kdyby někdo znal. ()

folklorman

Resurrected je parádní záležitost, která naprosto předčila veškeré očekávání. Dan O'Bannon nebyl jen zručný scénárista (Alien), ale i vynikající režisér. Jako jasný důkaz O'Bannonova talentu postačí jeho debut – Return of the living dead (1985), který se právem stal kultem. Naposledy se na režisérskou stoličku posadil při realizaci filmu – Resurrected (Zmrvýchvstalý). Jedná se o ponurý film, jehož děj už byl zde nastíněn. Za nejpovedenější část filmu považuju průzkum podzemí, kde účastníci potkají nejedno bizardní monstrum. Právě tyto speciální efekty s kombinací osvětlení, kamery a výpravy zaručí nezapomenutelný zážitek. Resurrected mě dokázal natolik vtáhnout do sebe, že jsem pomalu cítil něco……….co by se dalo nazvat jako zápach rozkládajících se těl. Plné hodnocení nedávám za poněkud pomalejší rozjezd. ()

Corpsegrinder

Jak zde již bylo řečeno, tohle je pro fanoušky Lovecrafta určitě nářez. Atmosféra se rozjede už od první vraždy a stupňuje se přes flashback do 18. století až po vstup do katakomb v současnosti kde to dá zabrat hlavně klaustrofobikům. Do toho navíc super praktický efekty. ()

Adramelech

Nepříliš zdařilé zfilmovaní románu resp. novely od H. P. L. Škoda, že se tvůrci nedrželi přesně literární předlohy a že příběh upravili a zmodernizovali, čímž dosti ztratil ze své působivosti. V původním Lovecraftově podání byl naprosto dokonalý. ()

Milky. odpad!

Nevím co bych musel v sobě mít abych dal tomuhle 3 hvězdičky. Lovecrafta zrovna čtu a Případ Charlese Dextera Warda mě k tomuhle filmu právě přivedl protože jsem byl zvědav na filmovou adaptaci. Čeho jsem se bál, to se stalo. Nesnáším devadesátkové filmy a tohle byla esence snad všeho debilního na nich. Přehnané a zbytečné gore, nulová atmosféra, dřevění herci, vygradované a dramaticky zoomované detaily na obličeje (...atd), které mají atmosféře pomoct, ale místo toho působí trapně. A téměř standardně znějící orchestrální hudba ze které devadesátky vyloženě tečou. Navíc tenhle film smrdí amatéřinou na sto honů. Radím se vyhnout a zamířit raději do knihkupectí. Popřípadě stačí Google, na internetu jsou Lovecraftovy povídky také. ()

Maslord

Toto patrí medzi najlepšie Lovecraftove horory, samozrejme prečítať si ich je oveľa lepšie, ja som čítal verziu z matice, potrhanú A4 knihu v mäkkej väzbe. Film by mohli remakeovať a urobiť ho tak 3-dielny aby to stálo za to! ()

Teardown

Tomuhle říkám poctivá hororová práce. Člověk ani netuší co se mu válí doma na polici. Vizuální stránka filmu skutečně radost pohledět. Kulisy a prostředí jak by smet. Příběh velice poutavý a nápaditý. Vše skvěle sladěné do celku, který na mě po celou dobu sledování působil zcela vyrovnaně a harmonicky. A Sarandon jako všivák nezklamal a opět mě přesvědčil, že takovéhle role prostě hrát umí. Ještě jednou opakuji...poctivá hororová práce. ()

Rockerman

Většina komentářů mě velmi překvapila. Velká amatérština, špatné herecké výkony. Ty dvě hvězdy za vcelku povedené obludy na konci filmu. ()

S.Dedalus

po dlouhé době opravdu zdařilá adaptace lovecrafta s pomalým rozjezdem ale zato skvělou gradací atmosférou a upřímnou jednoduchostí s jakou k žánru přistupuje kéž by takových bylo víc ()

MickeyStuma

Byť je snímek natočený na počátku 90. let, atmosférou a filmovými postupy ještě plně spadá do předchozího desetiletí. Literární vyprávění příběhu tomu dává trochu neobvyklý pohled, ale své kouzlo to také má. Holmesovská dějová šablona s poklidným vývojem událostí až do dramatického finále nenechá na pochybách. Zkrátka stará dobrá hororová škola. Příběhy H.P. Lovecrafta dokáží uchvátit a tak není náhodou, že mnoho jeho příběhů bylo zfilmováno. I na tomto snímku si tvůrci dali velice záležet. Speciálních efektů tu sice není moc, ale když už, tak jsou po technické stránce vytvořeny precizně. A to ještě bez počítačů. Na takový strašidelný film bez lekaček a gore aniž by byl nezajímavý už dnes asi zavadit snad ani nelze. ()

Raziel_cz

Nejvěrnější adaptace Lovecrafta, co jsem viděl. Děj je přesunut do současnosti, ale jinak jsou změny oproti předloze – povídce Případa Charlese Dextera Warda – minimální. A to i co se týče narativního stylu, který porušuje všechny zásady "slušné" filmařiny – je tu hodně voiceoverů, expozice (připravte se na postavy pravidelně čtoucí deníkové zápisky), flashbacků a flashbacků ve flashbacích (... a nakolik to je celé vlastně flashback – jop). Čili to obsahuje všechno, co Lovecraftovy texty a stejně jako v Lovecraftových textech to funguje, přestože by nemělo. A stejně jako ony je to taky tajemné a napínavé a probouzí to ve vás zároveň fascinaci i strach z věcí nepopsatelných a nevyslovitelných a nepojmenovatelných. Tomu ostatně napomáhají i lokace a kamera – obojí působí velmi atypicky, skoro bych řekl Evropsky – jako pozdní filmy Stuarta Gordona. Každopádně, pro příznivce HPL úžasná věc. Nemluvě o tom, že Chris Sarandon si to dává jak pán. Z O'Bannonových režijních počinů ten obskurnější, ale rozhodně lepší! ()

messi@h

Ze začátku lze hercům odpustit dřevácké herecké výkony, protože výchozí zápletka je nadějná. Jenže strašně dlouho se nic neděje a vy pořád čekáte, co si pro vás režisér přichystal v záloze. Špatná zpráva je, že nic moc, i triky jsou hodně slabé. Zmrtvýchvstalý je prostě béčko jako hrom, které postrádá zábavnost a je navíc zbytečně natahované. Že se inspirovalo Lovercraftem? Tím hůř. ()

Mitopus

Dobré hororové béčko. Jenže já četl předlohu; jednu z nejlepších povídek H. P. Lovecrafta "The Case of Charles Dexter Ward" a nemůžu se ubránit zklamání. Změny v ději i zasazení do současnosti hororu především uškodily a zbyl jediný moment autentické plíživě-děsivé Lovecraftovské hrůzy, kvůli které tohoto autora všichni tak milujeme. Tím byla scéna s objevením tajemných dvířek u břehu a následným vylovením oné děsivé věci z řeky. Takže kdo by si rád užil tento tak báječně návykový teror od začátku do konce, ať si raději přečte originální povídku. ()

-henry-

Párkrát jsem si děj musel vracet, jelikož zpracování je tak nenápadité, že jsem byl myšlenkama každou chvíli jinde. Atmosféra je posunuta spíše do komiky, mnohdy záměrně (narážky na klišé), mnohdy bych řek nezáměrně (závěr obsahuje časové skoky jak v Rodrigezově Grindhousu, leč tady to chybí :)). Zajímavé, ale nedůsledné mi přišlo spojení detektivky s hororem, tj., klasická detektivní výstavba, akorát že věci doličné a logika je okultního charakteru. Ještě se mi líbilo zhodnocení doby záporákem: "...a protože jsem šílenec, jsou na mě krátcí, takové jsou zvyky tohoto osvíceného století" :)) ()

CrazymanM

Opravdu velice slušnej horor,kde sice triky apod. nejsou nic moc,ale námět a atmosféra to vyrovnávají.Pan Lovecraft,s jehož některými věcmi už jsem měl tu čest se setkat(Dagon,hra Call of Cthulthu) zjevně nebyl úplně normální člověk.Myslím si,že by si nějaké jeho díla zasloužily nové zpracování,při dnešní úrovni triků by to mohlo být fascinující! ()