Lonelybiker

Film poukazuje na spoustu sociálních problémů nejen v USA nejen na konci minulého století. Rasismus, xenofobii, rozmarnost bohatých lidí, nedůvěru a neochotu. Dvě věci bych obzvlášť vyzdvihnul: dementního policejního kapitána a Prendergastovu úžasnou znuděnou manželku. Oběma to hlavní hrdina ke konci taky pěkně nandal. 85% ()

Thomash

Jojo, myslím, že tenhle film je zobrazením nálad, jaký máme občas všichni... :) Jen bych to asi poslední třetinu udělal jinak... Jste naštvaný že je vedro a visíte v zácpě. Tak jdete zavolat domů že se opozdíte, ale týpek v obchodě vám nechce rozměnit, že prej si musíte něco koupit, tak si vezmete colu, ale ta stojí tolik, že vám stejně nezbyde na telefon... No nezabili byste ho? ()

Mate0

Michael Dougles,vybublal ve vedru a jak řekl .."jdu domu"...tak šel,a myslím že většina diváku mu fandila,takový novodobý Robin Hood ?Trochu narušeny se vydává přes části města kde jsou gangy,pak kde jsou zbohatlíci až se dostane už značně rozrušen ke své dcerce ....určitě to není nudný film ,ale prostě jen Douglas je v takové roli člověka,který je zhrzený děním okolo něj a dá to najevo.... ()

QeeBee

Skvělá studie dvou mužů. Oba mají své problémy a přitom jeden podlehne a druhý to ustojí. Nesouhlasím s tvrzením, že Prendergastova dějová linie kazí tempo filmu. Nebýt jí, tak Fosterovo chování bylo o jedinci, kterému prostě hráblo z vedra a poletující mouchy. Srovnáním obou postav si musí rozumný člověk uvědomí, že o tom jakým bude, rozhoduje i on sám a nejen zlé okolnosti. Oceňuji i satirické a z dnešního multi-kulti pohledu nekorektní epizody: s asijským prodavačem (jsi v mojí zemi a ani neumíš můj jazyk), či dožadování se sendviče dle obrázku ve fastfoodu, nebo lamentování na opravou silnice u které to není třeba. 100% Souhlas TheMaker, chci to vidět znovu. ***** ()

trojnasobka

Tento film sem včera viděl asi tak po sedmé a rád ho uvidím znova. Je to podle mne hodně opomíjený kousek, kupodivu málokdo ho zná, když občas vyprávím jak se citím jako v tomhle filmu. Naproto úchvatný herecký koncert M.Douglase, myslím že problémy, na které uporozňuje tím nejčernějším humorem, byly, jsou a ještě velmi dlouho budou aktuální. Napoprvé bych dal méně, ale po několika shlédnutích pro mne absolutních 5* a těším se na příští shlédnutí. ()

radek.896

Ze začátku jsem si myslel, že to bude nějaká blbost, když jsem uviděl automobilovou zácpu, jo panečku během půl hodinky se to krásně rozjelo. M. douglas se zde opravdu blýsknul. Se všemi si vyřizoval účty a bylo to hodně uvěřitelné. ()

Valmont15

Inu tak - film je to podobně "sevřený" jako telefonní budka a opět postavený na výkonu hlavního představitele. Michael Douglas se role zhostil naprosto bravurně a díky němu snese celý film hodně přísná měřítka ()

andydufrsn

Škoda, že Douglasova postava, byla vykreslena jako psychopat! Pokud by to byl úplně obyčejnej (třeba i krapet pruďas) člověk, kterého prostě "sešmelcovala" doba, byla by výpověď filmu hlubší a zajímavější, protože občas mám pocit, že ke stejnému volnému pádu, vlivem doby, směřujeme všichni. Navíc ta scéna ve fastfoodu je pro mně neskutečná, protože přesně tohle jsem zažil, musel 3 minuty stát jak trouba u pultu abych si mohl objednat hamburger, protože bylo 10:27,když jsem tam přišel.... ()

Elanornegra

Douglas, a jeho pekne crazy predstavenie. Pribeh sa odohrava v obdobi kedy som mal 10 dni lol :D... ale k filmu, pacilo sa mi prostredie ktore som uz videl v Predatorovi 2, take latinske USA. Douglasovi som uveril, pokazene manzelstvo, mesiac bez prace, tam toho fakt netreba vela aby cloveku preplo a potom si to odnesie cela oblast, Duvall priemer, a slecna Rachel neni tak sexi ako v Totall Recall. tazko sa rozhodnut medzi 3/4 hviezdickami, ale boli tam aj necakne vtipne sceny takze 75% ()

Vlad

Mne sa teda tá postavová zamotanosť, ktorá sa niektorým nepozdávala práveže na tomto filme páčila. Bol Douglas len obeť, dohnaný na okraj priepasti len ostatnými postavami a okolnosťami, alebo to bol iba psychopat, alebo kombinácia oboch, kedy len čakal na to, kto mu dá posledný impulz? Možno ho pochopiť, identifikovať sa s ním alebo v žiadnom prípade nie? Je to rozporuplné a zrejme úmyselne prenechané na diváka. Technicky a umelecky umne spracované, veľmi sa mi páčila práca kamery. Pozrieť si tento film v roku 2014 je celkom zaujímavé, človek má až pocit návštevy múzea. Napriek tomu je však táto kritika našej spoločnosti stále aktuálna! ()

bloks

Najlepší film Schumachera a asi aj Douglasa. Perfektní thriller, s občasnými prejavmi čierneho humoru. Ako napr. scéna vo fastfoode - to je dokonalý útok na súčasnú konzumnú spoločnosť. Alebo scéna s golfovým míčkom, alebo scéna s číňanom. Radikálne a nekompromisné, tak sa to má robiť. ()

r3musko

na tento film som si našiel čas až v lete roku 2014 cestou autobusom. Musím uznať, že sa jedná o veľmi kvalitný film, aj vďaka ktorému bola cesta o niečo znesiteľnejšia :) ()

baronGrga

Když se mládežníkům levicového smýšlení nelíbí diktát kapitalismu nové doby, hází do výloh fastfoodových řetězců dlažební kostky. Když se nová doba znelíbí Michaelu Douglasovi, bere na fastfoody samopal. Excelentní thriller, kde ze všech sil fandíte tomu, kdo je v tomhle příběhu "the bad guy". Michael Douglas navzdory názvu pozvedá Falling down na pětihvězdový stupínek. ()

tomkat

Dusná letní odpoledne v MHD (autě) pro vás už nebudou nikdy jako dřív... A pod hladinou napjatého souboje poldy s renegátem jakoby mimochodem proplouvají odkazy na leckterý společenský problém našeho moderního světa. ()

enKor

Štvou vás denně věci okolo? Tohle je film o tom, jak to vypadá, když pohár přeteče a vy kvůli tomu vyskočíte z kůže. Jistě se najde mnoho sympatizérů s hrdinou. Nebojte, jste mezi nimi. ()

luke1

No kazdemu nekdy prdnou nervy, ale nejsem magor delat to co michael. Kazdopadne bylo fajn to videt, jak by to asi vypadalo:))) ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher