Dopis pro krále

• Nizozemsko The Letter for the King (více)
všechny plakáty

Epizody(6)

Mladý chlapec musí doručit tajnou zprávu, na které závisí osud celého království. (Netflix)

psychoJoa odpad!

Všechno špatně. Všechno. Seriál o ničem, s nekonečným nevyužitým a prostě špatným klišé. Postavy, které charakterově odpovídají náhodnému generátoru ... co se tvůrcům povedlo je, že udělali tohoto utrpení jen 6 dílů ... a doufám, že mají aspoň špetku sebezáchovy a pokračovat nebudou. Je to ztráta času, to už i Prokletá byla lepší. ()

Pajky3

Letter for the King byl jeden z těch očekávanějších seriálů, které měl Netflix naservírovat během března. Knížku neznám, ale údajně jde o jednu z nejlepších nizozemských knížek pro mladé za poslední padesát let. A tak očekávám, že by to měla být taková slušná zábava pro celou rodinu. Je třeba si od začátku přiznat, že nejsem úplně cílová skupina a spíš než porovnat s Game of Thrones či Witcherem je tohle patří spíše do kategorie seriálů jako Merlin nebo Once Upon a Time. Snad ještě víc zaměřené na mladší publikum. A pokud něco takového přijmete, tak věřím, že vás čeká slušných šest epizod. Příběh mladého Tiuriho, který se snaží zavděčit nevlastnímu otci a následovat rodinnou tradici, se vlastně rozbíhá až v závěru první epizody. Není to sice kdovíjak originální a určitě vám bude připadat, že už jste tohle nebo tamto někde viděli. Na druhou stranu to má slušné efekty a za těch šest epizod uteče v rychlém tempu. Takže jestli hledáte rodinnou zábavu, tolik možností zase není a Dopis pro krále tak možná bude stát za zvážení. ()

rikitiki

Mladý klučina musí válčící zemí, kde jsem se moc neorientovala ve znesvářených stranách a jejich frakcích, donést jakési lejstro, které je ukázkovým MacGuffinem (ale to bych musela spoilerovat) na určený cíl. Při tom prožívá různá dobrodružství dobře známá z jiných béčkových fantasy. Až na jednu slušnou dějovou obrátku na konci tak seriál nenabízí nic k zapamatování, i když dějem vyloženě škemral o další řadu. ()

Ben Nevis

Už přístupnost 7+ hovoří jasně, že se nejedná o temné fantasy plné krve a sexu. Nicméně zpracování je vtipné, hlavní hrdinové nenudí, i když mají často vzhledem k věku pochopitelné sebezpytování smyslu cesty i vlastní existence. Nechybí ani vývoj postav a změna motivací dle aktuálních informací. Plusové body má za naše hrady a krajinu zkombinovanou s Novým Zélandem. Mínus bych dala za uspěchaný závěr s Deus ex machina. Šest dílů bylo málo, anebo měli zkrátit cestu za králem. ()

MikyAff

Když je mou nejoblíbenější postavou kůň, je něco špatně. Počáteční rozstřel děje a parta noviců vypadá nadějně a snad i vtipně. Jenže během dílů všechno postupně zešedne a vygraduje v posledním, kdy poražení záporáka mi přišlo pouze smutně úsměvné. Ani trochu se to nepodobá dobrodružnému příběhu, jaký bych si představovala. Hlavně, že tu je hlavní postava afroameričan, v partě je asijská holka a doplňujeme to homosexuálním zašimráním. Chjo :) ()

• Minisérie se natáčela v České republice a na Novém Zélandu. (Yardak)
  • Napříč díly se objevuje řada českých historických památek. Jmenovitě hrady Pernštejn, Bouzov, Zvíkov, Křivoklát a Kost. Kromě toho filmaři natáčeli také hojně v přírodě Středočeského kraje. (DexMASTER094)