G. I. Jane

G.I. Jane

G.I. Jane

Akční / Drama

USA, 1997, 118 min

Viggo Mortensena uznávám jako herce, který mě ještě nikdy v žádné roli nezklamal. Tady jej mám ještě raději, nasadil pekelný knírek a jal se úkolu, který je hodný mistra. Vycvičit ženu v elitní bojové jednotce. Tuto úlohu naopak nemohl zastat nikdo jiný než Demi Moore, ta v té době, co si pamatuju, připomínala chlapa. Ústřední dvojice je tedy jasná, zbylé postavy jsou hodny zapomenutí. Ridley nenatočil svost, ale taky nezklamal.(8.3.2011)

Mortensen je skvělý herec, pokaždé se totálně ponoří do své role a je to znát. Demi Moore zdatně sekunduje ;-).(13.8.2008)

V utlém věku jsem se na to díval jen pro "krásné oči" Demi Moore, které měla po jednorázovce u tyče, no v adolescentním věku jsem se na to podíval znovu, proč? To samé! Ridley je, dejme tomu, zdatný řemeslník, který udělá snímek stravitelným pro širokou masu populace... doma má určitě emancipovanou ženskou, která denně sleduje dění v USA (jako každý amík) a ta mu vnukla inspiraci (women in the navy seals). Být tuleněm je skutečně těžké, nezahrnuje to jen leženi na pláži, žraní a dělání potomků, taky je potřeba něhy a intelektu a to tady vnese důstojnice Demi. Ta se snaží dokázat, že nemá jen intelekt, no taky kopec svalů a špetku silikonu. Ukáže Viggovi, kdo tady kurva nosí kalhoty a nakope mu prdel. Joooo a taky mu řekne (zavřít oči), cituju jo, to ne já... "Vyhul si ho sám!". Nechápu dané intelektuální hodnocení 59%, když tohle šplhá na minimálně horních 70 jako výsledky drsné důstojnice!(18.6.2011)

Ten film vůbec není špatně natočen. Ale že se Demi Moore snaží stylizovat do role drsné vojandy, zejména v jejím full-contact souboji při jedné z akcí, to fakt nevydejchávám. Moore byla spoluproducentkou a mám pocit, že si Ridley Scott do toho nechal kecat víc, než bylo záhodno.(12.6.2002)

Já vůbec neměl v plánu se na to dívat, pak jsem několikrát pochyboval, jestli to vůbec dokoukám a teď zas pro změnu nevím, co k tomu napsat... Když opomenu, že už jenom ze slova armáda mám kopřivku, tak vidět holku v maskáčích a se samopalem v ruce je pro moje oči větší utrpení, než sledovat Saláka v brance. Netvrdím, že na to ženy nemají, ale když už to teda v našem supersvětě funguje tak, že je potřeba se ustavičně kvůli něčemu zabíjet, tak ať se prosím pěkně mezi sebou mlátí nabušení šeredové a pěkná děvčata ať nám tu zůstanou pro radost. Děkuju.(4.5.2015)