G. I. Jane

G.I. Jane

G.I. Jane

Akční / Drama

USA, 1997, 118 min

Just treat me the same. No better, no worse (řeklo přesně 0,00000000001% všech ženských evar. Některé z nich to dokonce myslely vážně). Idealistická pohádka odpovídající mírou realističnosti Disneyho Popelce a neskutečně matoucí směs nepochopeného feminismu a nechtěného antifeminismu. Největší sranda je pozorovat, jak strašně se propagované egalitariánství a rovnost podmínek bije s údajně zastávanou třetí feministickou vlnou, jejíž podstatu tvůrci zcela zřejmě vůbec nepobrali. Když jsem si uvědomila, že Ridley Scott očividně vnímá kvóty a dvojí metry jako patriarchální sexistický prostředek mající za cíl sabotování ženských vojáků, a ne jako čistě feministické opatření, bez nějž by si baba v armádě nevrzla a bez nějž by se ten úplně poslední takřka výhradně chlapský píseček likvidoval podstatně obtížněji, pobavilo mě to ještě víc než představa Demi Mooreové coby devadesátkové Brienne (a že to je podívaná k popukání).(22.7.2013)

Já vůbec neměl v plánu se na to dívat, pak jsem několikrát pochyboval, jestli to vůbec dokoukám a teď zas pro změnu nevím, co k tomu napsat... Když opomenu, že už jenom ze slova armáda mám kopřivku, tak vidět holku v maskáčích a se samopalem v ruce je pro moje oči větší utrpení, než sledovat Saláka v brance. Netvrdím, že na to ženy nemají, ale když už to teda v našem supersvětě funguje tak, že je potřeba se ustavičně kvůli něčemu zabíjet, tak ať se prosím pěkně mezi sebou mlátí nabušení šeredové a pěkná děvčata ať nám tu zůstanou pro radost. Děkuju.(4.5.2015)

Co máte? Dyk je to pěkný !!!! :)(17.11.2003)

Což o to, Ridley natočil ucházející film, o tom žádná. Ovšem těžce netrefil obsazení hlavní role. Demi Moore svým výkonem sice strhává, bohužel však ne obecenstvo, ale kvality snímku.(4.5.2005)

Ten film vůbec není špatně natočen. Ale že se Demi Moore snaží stylizovat do role drsné vojandy, zejména v jejím full-contact souboji při jedné z akcí, to fakt nevydejchávám. Moore byla spoluproducentkou a mám pocit, že si Ridley Scott do toho nechal kecat víc, než bylo záhodno.(12.6.2002)