G. I. Jane

G.I. Jane

G.I. Jane

Akční / Drama

USA, 1997, 118 min

Soundtrack Trevor Jones: 1. Goodbye ,2. The Homecoming ,3. Mama Told Me (Not to Come) ,4. Feel Like Makin' Love ,5. Dimples ,6. Two Wrongs Won't Make Things Right ,7. The Future Is a War ,8. Conspriacy ,9. Time to Reflect ,10. Endurance(5.5.2011)

Kdyz se na to clovek diva s odstupem casu, tak jsem pridal o jednu hvezdu navic na 3. Neni to tak spatne a kouka se na to mnohem lip nez na soucasne podobne snimky.(3.5.2015)

Nezazvonil zvonec a útlaku žen v NAVY SEALS je konec.. Scott jen o úlisný knír Vigga méně patetický, než v Gladiátorovi vypráví příběh o loutce politiků v boji za práva žen, která si přestřihla nitky a jakožto něžná orchidej mezi bodláky se drsným výcvikem změnila v bodlák plešatý. Dobře, chápu poselství, ale mnohem více budu vždycky obdivovat sílu a odvahu žen v nevyhnutelných situacích, než tady tu dobrovolnou spartakiádu se spolkem zelených gum, mezi kterými čaruje král buzerplacu V.Mortensen s vizáží sňatkového podvodníka střiženého členem Village People. Seno, sláma, Latte, káva, seno, sláma, Latte, káva… A teď si jdu pustit na kabelovce přímý přenos ze slyšení amerického senátu, projednávajícího diskriminaci mužů v šicích dílnách. Předpokládám, že to v půlce přeruší, až zjistí, že ve Státech už vlastně žádné dílny nemají..(10.1.2011)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 7/10/// +dobře natočené, dost dobrá hudba a především Demi Moore -některé pasáže nejsou moc dobře nasvětlené a některé jsou mírně nepřehledné/// Oblíbenost takových filmu u mě není moc vysoká, o to jsem byl více překvapen, že mě ten film dokázal do sebe vtáhnout. Po celou dobu byl zajímavý a hlavně hudební složka a hlavní představitelka tomu dodávali jistý náboj, při kterém jste pociťovali pocit vstát a jít se tam prát místo ní. /// Celkem 76%///(18.1.2008)

Já vůbec neměl v plánu se na to dívat, pak jsem několikrát pochyboval, jestli to vůbec dokoukám a teď zas pro změnu nevím, co k tomu napsat... Když opomenu, že už jenom ze slova armáda mám kopřivku, tak vidět holku v maskáčích a se samopalem v ruce je pro moje oči větší utrpení, než sledovat Saláka v brance. Netvrdím, že na to ženy nemají, ale když už to teda v našem supersvětě funguje tak, že je potřeba se ustavičně kvůli něčemu zabíjet, tak ať se prosím pěkně mezi sebou mlátí nabušení šeredové a pěkná děvčata ať nám tu zůstanou pro radost. Děkuju.(4.5.2015)

• - Sam Rockwell měl původně hrát jednu z hlavních rolí, dokončil několik kamerových zkoušek, ale byl nahrazen kvůli zranění. (HellFire)

• - Ve filmu byly použity některé stopáže z Krvavého přílivu (1995) režiséra Tonyho Scotta, bratra Ridleyho Scotta. (HellFire)

• - Spoiler: Bez vědomí Disney/Hollywood Pictures se natočil alternativní konec. Jordan (Demi Moore) je zabita, když riskuje svůj život, aby zachránila Vigga Mortensena. Když byly oba konce testovány, u diváků vyhrál tento pochmurnější konec, ale producenti nakonec zvolili šťastnější variantu. (HellFire)