poster

G. I. Jane

 • USA

  G.I. Jane

 • Slovensko

  G.I. Jane

Akční / Drama

USA, 1997, 118 min

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Poručíku O’Neilová, jestli chcete mít nějaký názor, tak platí ten můj." Nemám nic proti tomu, aby se holky rovnoprávně zpotily při výcviku v armádě a užily si přitom zvláštní formu demokracie zvanou buzerace. Taky mě dost bavilo, když na mě zelené mozky křičely svá moudra s důrazem na svou neomylnost. Nakonec jsem to vymývání mozků přežil a tak jsem si mohl užít, když je buzerován někdo jiný. Jen to chtělo větší grády, ale to by pak mohlo být vnímáno jako kritika US Army a to hraničí s velezradou, které se Ridley Scott evidentně nechtěl dopustit.(3.11.2016)

 • klerik
  ***

  Mortensen je fantastický, Moore je krásna. Nezaslúžene zlá povesť. V pohode filmík, miestami príjemne akčný, miestami príjemne "chlapský" a takmer Bruckheimerovský. Len škoda, že z pod toho všetkého vykúka feminizmus...(30.5.2006)

 • Chrustyn
  **

  I když je Ridley Scott vynikající režisér občas šlapne i vedle. A tady šlápl přímo do ........(26.5.2007)

 • heyda
  ****

  Začátek je skvělej především díky hudbě, která nezáživné politické kecy velice šikovným způsobem žene dopředu, pak přestane hudba a film trošku povolí, ale jen trošičku, protože co nevidět se Demi pustí do hodně tvrdého výcviku během něhož nejen vypracuje své krásné tělo, ale shodí i tu svojí bohatou hřívu a začne se vypracovávat mezi ty nejlepší vojáky. Krutost při jednom z úkolů mi nahnala až husí kůži. Největší slabinu filmu já vidím ve scénáři, proto jen 4 hvězdičky. Jinak ten podtext filmu, který může vyznít jak feministicky, tak antifeministicky se mi docela líbil :-) 75%(15.2.2010)

 • Kaka
  ***

  Zřejmě nejhorší akční scény v novodobé historii áčkého vysokorozpočtového akčního filmu. Něco tak neuvěřitelně nevěrohodného a odfláklého jsem v moderní dekádě ještě neviděl. O to víc zamrzí, že je to zrovna od jednoho z nejlepších - Ridleyho Scotta. Mám na mysli samozřejmě tu jedinou opravdovou akční scénu s ostrou municí v závěru. Výcvik je zajímavý, cool a záživný, parťáci Moore jsou správná zvířata a Masterchief Viggo Mortensen je brutální tvrďák.(8.11.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace