poster

G. I. Jane

 • USA

  G.I. Jane

 • Slovensko

  G.I. Jane

Akční / Drama

USA, 1997, 118 min

 • Davies182
  ****

  Mortensen je skvělý herec, pokaždé se totálně ponoří do své role a je to znát. Demi Moore zdatně sekunduje ;-).(13.8.2008)

 • Radyo
  *

  V podstatě se od Demi Moore v posledních letech nedá asi nic víc čekat, než tyhlety rádobyáčkové slátaniny. Před filmem je vždycky plno vzruchu, člověk má dojem, že půjde o veledílo, které posbírá aspoň 5 Oscarů, a pak se nestačí divit, jak ho zase napálili. Ještě víc mě ale zaráží účast Ridleyho Scotta na téhlo stupiditě. On to přece nemá zapotřebí, tak proč ?(9.8.2002)

 • kiddo
  ***

  Just treat me the same. No better, no worse (řeklo přesně 0,00000000001% všech ženských evar. Některé z nich to dokonce myslely vážně). Idealistická pohádka odpovídající mírou realističnosti Disneyho Popelce a neskutečně matoucí směs nepochopeného feminismu a nechtěného antifeminismu. Největší sranda je pozorovat, jak strašně se propagované egalitariánství a rovnost podmínek bije s údajně zastávanou třetí feministickou vlnou, jejíž podstatu tvůrci zcela zřejmě vůbec nepobrali. Když jsem si uvědomila, že Ridley Scott očividně vnímá kvóty a dvojí metry jako patriarchální sexistický prostředek mající za cíl sabotování ženských vojáků, a ne jako čistě feministické opatření, bez nějž by si baba v armádě nevrzla a bez nějž by se ten úplně poslední takřka výhradně chlapský píseček likvidoval podstatně obtížněji, pobavilo mě to ještě víc než představa Demi Mooreové coby devadesátkové Brienne (a že to je podívaná k popukání).(22.7.2013)

 • Terva
  ****

  Emotivní snímek.(6.2.2009)

 • Chupacabre
  *****

  SEALS: Akce, napětí, tvrdost, vytrvalost, dokonalost ... hudba ....(18.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace