Cole Trickle je talentovaný závodník s velkou ctižádostí. Když ho objeví podnikatel Tim Daland, dostane se Cole do týmu legendárního mechanika Harryho Hoggea. Má tak šanci zúčastnit se Winstonova poháru v Daytoně. Těžká havárie však takřka ukončí jeho život. S pomocí krásné doktorky musí Cole najít odvahu k tomu, aby mohl dále žít, znovu závodit a vyhrávat. (oficiální text distributora)

IronRocky

Neni to špatný film, ale ani nějak extra dobrý. Jediny co je na filmu dobrý jsou závody a hudba. Pro mě je to průměrnej film u kterýho jsem se nenudil. ()

Brooks

Lajdácky napísaná, na pol plynu zrežírovaná reklama na NASCAR, jedno z mála športových odvetví, ktoré ma absolútne nebaví. Asi najslabšia, ale určite najobyčajnejšia scottovka. ()

wege

Já ten film neviděl tak patnáct let, možná déle, pamatoval jsem si jen výseky. Nicméně dostal jsem na něj, stejně jako na Pravdivou romanci strašnou chuť poté, co jsem viděl speciál Moviezone vs. Tony Scott. Kluci tam mluvili tak zajímavě, že jsem musel. Bylo to výborné, nicméně ne tak moc, jak jsem čekal. Nicméně ten Top Gun o autech má svoje kouzlo. Ty závody jsou super nasnímané, úplně cítíte ten benzín. Zároveň Nicole nevypadala nikdy lépe. Zpětně mě trápila jen určitá naivita toho filmu, jako když jízda ve vzduchovém pytli byla brána jako něco na co přišli v tom filmu. ()

papadoce

Tony bol evidentne milovník áut a automobilových pretekov a to je z filmu cítiť. Navyše k dobrému výsledku využil skvelého Bobbyho Duvalla, mladučkého Tomáša Plavbu a mladučkú krásnu Nikolku. Film má celkom slušný spád a aj kamera sa nedala zahanbiť počas pretekov, veľmi slušná práca. Istá naivita príbehu nechýba, ale v deväťdesiatych tomu tak bolo bežne, bolo to tak nejako v štandardoch. Tony bol skvelý režisér nech si myslí kto chce čo chce. Dni hromu som si pripomenul po viac ako 25tich rokoch a som za to rozhodne rád. Menej ma bavila rádoby romantická pasáž, chápem, že šlo o úmysel, no mňa to nebralo. Bohužiaľ aj medicínska drama pasáž bol na mňa až príliš dlhá a stratilo to šťavu. Chcelo to viacej pretekať a menej dramakecať a mohlo to byť iskrivejšie. Dám tri, užil som si to a basta. ()

jafuska

zajímavý film ale hlavně jsem se na to dívala kvůli herci Tom Cruise, to je a nebo byl opravdu talentovaný herec, škoda, že už není nikde vidět, jako dopolední film proč ne. ()

curfew77

Banální automoto variace na Top Gun, která je stejně odvarová a klišoidní, jako její pitomoučký název. A kupodivu to nezachrání ani megacharismatičtí milenci Cruise/Kidmanová. Některé "duchaplné" dialogy závodníka Cruiseho s mechanikem Duvallem jsou opravdu k nepřečkání. Nejslabší tři hvězdy a 50 %. ()

limbi

Nemůžu to ohodnitit nezaujatě, protože jsem tenhle film jako malej kluk sledoval pořád dokola. Každopádně se mi líbil styl "Cruise je hrdina, který bojuje proti svému strachu". Když ten film vidím teď ,po dlouhé době, spíše se mi líbí hudba Hanse Zimmera, která z Cruise toho hrdinu dělá. Film je klasika... Prostě něco jako TOP GUN... Cruise je talentovaný mladý a bla bla... Stane se nehoda a on musí bojovat sám proti svým "duchům", co ho straší, aby se dostal tam kde začínal. Film by byl normálně za tři hvězdy, ale za doprovod v mém dětství dávám 4. ()

subic

Prostředí automobilových závodů mě docela zajímá, ale americké NASCAR zrovna moc ne. Dvojce Tom Cruise a Nicol Kidman může být pro někoho okouzlující, pro mě je to retro a ani v době vzniku jsem z nich nebyl zrovna odvázaný. Takže takový průměrný průměr. ()

kubilov

Rutinní a ničím extra zajímavé sportovní drama z prostředí pro Američany velice důležitého sportu - Nascar. Režíruje Tony Scott, hraje Cruise, Kidman a Duvall, ale že by podle jmen šlo o nějakej extra odvaz, to zase ne. Slabší 3* ()

shade000

Je to také to B-čko, podobne ako Driven so Sly-om. Ale veľmi dobre sa na to pozerá, a ten hudobný doprovod Zimmera budem mať v hlave ešte celkom dlho. Takto sa rodia legendy... ()

hrumsrt

Kolik toho Tomík Cruise prošel od Top Gunu, jedna lepší a ikoničtější role než ta předchozí. aby se po čtyřech letech zase vrátil k Tony Scottovi a natočil něco tak podobného.. Bouřlivé dny jsou možná Top Gun na kolečkách, ale mě to bavilo a sedlo o fous víc.. Rain Man či Narozen 4. července to Tomík stihl než se zae shledal se svým průkopnickým režisérem. Top Gun ho udělal hvězdou, ale Bouřlivé dny mu přihrály Nicole Kidman, která mě sice totálně brala až za takových deset let, ale i jako doktorka Claire tady minimálně vykouzlí úsměv na tváři.. Bouřilivé dny nejsou nejlepší film ale jde o tak poctivou devadesátkou zábavu, že z ní i přes podstatnou prázdnotu mám skvělý pocit. Kromě peckovní hudby a cool akce ubral Tony Scott na amerikanismu a vlastenectví a hle jak mě i závodní prostředí dokáže ujmout.. Tohle nikdy nebude snímek, ke kterému bych se vrátil a paradoxně je větší šance, že si pustím i ten slabší Top Gun, ale tohle Cruisovo frajerství mě nepřestává udivovat. 70% ()

Blazkowicz

Já nevím, nemůžu se rozhodnout mezi trojkou a čtyřkou. Z prostředí NASCAR toho moc není, i když tady je to taková všehochuť sportovního filmu, dramatu a romantiky. Jinak by tam hezoun Tom asi nehrál a k němu musí být někdo jeho úrovně, což Kidmanka splňuje. Dohromady to všechno funguje hodně dobře, ale fakt jenom dobře. Na vyšší hodnocení to prostě nemá. 3+* ()

Tominni

Takový až moc typický hollywoodský film o klukovi, kterého nikdo nezná, ale umí skvěle jezdit a tak stoupá závody NASCAR až ke svému cíli, k závodu v Daytoně. Film se opírá o mladého Toma Cruise, krásnou Nicole Kidman. Nicméně pořád si říkám, opravdu to režíroval Tony Scott? Tady bych čekal přeci jen o něco více, než hollywoodskou klasiku. ()

Venom666

Nějak po deseti minutách jsem si vzpomněl že film už jsem kdysi dávno viděl, ale tak mě to chytlo nemohl jsem se odtrhnout od obrazovky. Výborná atmosféra závodů, skvělá podívaná i po letech. ()

(fjw)

Podprůměr. Cruise a Kidman jsou sice slušivý pár, ale hrají tak nějak prázdně. Ale závody aut vypadají docela dobře ()

Brad Pitt usedne do skutečné formule

Brad Pitt usedne do skutečné formule

05.05.2023

Režisér Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick) a legendární producent Jerry Bruckheimer (Skála) se po několikaměsíčních přípravách už brzy pustí do natáčení jejich závodního filmu pro Apple, v němž si… (více)

Cruise zamítl seriálový Mission: Impossible

Cruise zamítl seriálový Mission: Impossible

26.03.2022

The Hollywood Reporter nedávno zveřejnil nový článek, který detailně popisuje rozsah problémů, do kterých se dostalo studio Paramount během produkce sedmé Mission: Impossible, a jak hlavní hvězda… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012