Když byla May malá, měla jediného přítele - ručně vyrobenou panenku Suzy. Teď je May velká a jejím jediným přítelem je stále Suzy. Pak se ale May seznámí s filmařem Adamem. Věcí, která se na něm May nejvíce líbí, jsou - jeho ruce. U další známé, Polly, obdivuje její krk. May se prostě na lidech líbí jen některé části. A protože ví, že jediná možnost, jak získat přítele, je ručně si ho vyrobit, pustí se do toho. Začne z uřezaných lidských částí skládat ideální tělo. Není pravda, že by May neměla ráda lidi. Má je ráda. Částečně. (oficiální text distributora)

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 4/10 Efekty 8/10/// +moje oblíbená Anna Faris, celé je to zvrácené -škoda, že to nemá moc atmosféru a film je téměř bez hudby/// Hlášky z filmu: "Když nemůžeš mít přítele, tak si ho udělej." "Líbí se mi tvoje ruce." "Jak se má Luppy? Luppy je v Pytli." "Líbí se mi tvoje tetování." Příjde borec na veterinu: "Dobrý den mám problém, když jsme odjížděl na dvolenou, můj pes měl 4 nohy, když jsem se vrátil má jen tři a když mu hodím míček tak nic, prostě za ním neběží. Můžete mi nějak pomoct?" "Máš pěkný faifky." "Tak teď si viděl co mám v mrazáku, budeme přátelé?" "Líbí se mi tvůj krk" ...Prostě síla. Teď jsem to viděl potřetí, takže už mě to nějak netáhlo. Ale když jsem to viděl poprvé, byl jsem z film docela vyřízenej. Navíc film má i silné scény: May se stará o nevidomé děti, přinese jim na ukázku panenku, která je schovná ve skleněné skříňce. Děti chtějí vidět panenku, sápou se po ni a rozbijou skříňku. Na to někdo zakřičí, že panenka je venku a všechny děti se dál po ní sápou a přitom se plazí po ostrém skle a pořádně se pořežou. Druhá scéna je v závěru. May má složenou svoji panenku z jednotlivých částí, už chybý jen oči, co myslíte že udělá? Netradiční a dost hustej film, jak říkám napoprvé mě odrovnal./// Celkem 71%/// ()

666teen

Chudinka May má problém s očíčkem. May nemá nikdo rád, protože je divná. May má ráda spoustu lidí, ale jen částečně. May má v mrazáku kočičku. May to umí s chirurgickým vercajkem. May hezky šije z látek i z tkání. May je nešťastná, ale už není sama. ()

Ruut

Fenomenalní Angela Bettis a opravdu pozoruhodné ztvárnění celého příběhu. Bohužel pozoruhodné veskrze negativním směrem. Roztahané, nudné, nechutné a hlavně ani krapet hororové. ()

misterz

Zaujímavé a so šikovným, bizarnejším spracovaním. Veľkou výhodou filmu je, že dejová linka je dobre napísaná, nenudí a rýchlo to odsýpa. Na druhú stranu by to ale bolo lepšie, keby hlavná hrdinka (inak A. Bettis hrala výborne) bola trochu viac tajomnejšia a sofistikovanejšia, a nie že hneď bolo každému jasné, že je riadne vyšinutá. Strácalo to to čaro psychológie hlavnej hrdinky. Ale aj tak, slušná záležitosť. 70/100 ()

MIMIC

Morbídny "remake" klasickej gréckej báje o Pygmaliónovi je dokonalosť sama. Absolútne geniálnej poslednej päťminútovke akoby vystrihnutej z nejakého artfilmu (Prečo ma nevidíš? Naozaj ma nevidíš? Uvidíš ma. Au! Teraz ma už vidíš? To som rada. No, vlastne je mi to fuk.) predchádza film tak nudný, že nuda tu snáď bola povýšená na tvorivú (?!) metódu. Experiment "nuda vs. paráda" sa vydaril - výsledok musíte chvíľu rozdýchať. Experimentálnym filmom však viac než dve hviezdičky nedávam. ()

2-Xtreme

Takže po prvé, toto nie je horor v pravom slova zmysle. Kto po pozeral kvôl tomu, že čakal horor mal smolu. Je to pekný príbeh o priatelste... Angela Bettis sa držala celý film a predviedla skvelý výkon... Za 4* je to určite. "Ak si neviete nájsť priatela, urobte si ho..." ()

pornogrind

Mayday Mayday.Hlásím se dobrovolně a nabízím svou prdel.Když jsem to viděl poprvé jako novinku z videopůjčovny tak se mi to v celku líbilo.A když jsem to viděl nedávno tak jsem nevěřil vlastním očím.Taková chujovina.Film o ničem.Jedna hvězda jak vyšitá. ()

Omnibus

Prý horor, pfff. Pro mě ani náhodou, to já si užíval něžné psychodrama a doslova čistokrevnou romantiku! Přál jsem té zatoulané duši mír a klid a aby si naše sestřenice Buffalo Billa, mladší sestra uklízečky Gabriely a prázdninová kamarádka děvčátka z hor našla nějakého kamaráda, fak jsem jí držel palce. Btw, ty moje palce... ty mám oba moc pěkný! Možná by se jí taky hodily. ()

kingik

Škoda, že se tento horor tak neúnosně vleče, protože nápady byly, ale nepodařilo se je pořádně prodat. Pomalé tempo, kdy se takřka nic nedělo, mně právě v hororu dvakrát nesedí, proto nemůžu hodnotit lépe. ()

Jordan

velmi zvlastny film, morbidny priam by som povedal, ale mal svoje klady (aj ked ich nebolo tolko ako zaporov), no ale ten zaver :) ()

Fingon

Ha, zas jeden film, na které se názory různí tak diametrálně! A mně těší to, že patřím k té části diváků, kterým se May líbila. Není to horor, ale drama. Bravo. ()

Visáč

Ujetá Angela Bettis s mrtvou kočkou v mrazáku stalkuje amaterského brakmejkra Jeremyho Sista, ktorý natáča kanibalské pseudo-artovky. A len tak by the way sa lesbí s Annou Faris. Romantika podľa môjho gusta. ()

heyda

Trochu mi tento film připomínal Carrie, ale bohužel na rozdíl od Carrie jsem tady postrádal napětí. To, že se film vyvíjí velmi pomalu mi vůbec nevadilo, ale na konci jsem očekával obrat o 100%, čekal jsem hromadu krve, násilí, trochu drsnějšího exploitu, ale konečné zúčtování vyznělo velmi lacino a amatérsky. Takže s poněkud rozporuplnými pocity (skvělé psychologické 2/3 filmu a dost slabý konec) dávám 50%. ()

Stanislaus

Vskutku originální film o uťáplé a "lehce" labilní May, která si (celkem brutálním způsobem) vyrobila obří panenku - svoji jedinou kamarádku. Angela Bettis zahrála roli ublížené a psychopatické May velmi přesvědčivě, stejně tak jako Anna Faris. Váhal jsem mezi 2* a 3*, a i když film nevyužil naplno svého potenciálu, který tam byl, tak i přesto dávám lepší hodnocení, protože přece jenom šlo o (jistým způsobem) zvláštní film. ()

GigaPudding

Rozjezd jako z romantické komedie (s asi sekundovým záběrem na ječící May se zapíchnutýma nůžkama v oku během úvodních titulků) o ošklivce betty, která má obří brýle, jakože nejlacinější značka toho, že postava má být co největší loser na světě. Pokračuje přes morbidní vtipy až k bizarnímu krvavému závěru. Toto všechno je navíc prokládáno záběry na strašidelnou panenku a pokusy May o začlenění se do společnosti, neuspěchy a silně narušeným chováním, které se snaží maskovat jako normální. May ale narozdíl od Carrie žádné nadpřirozené schopnosti (možná?) nemá, takže nakonec své narušené osobnosti musela dát průchod trošku klasičtějším způsobem. Úplně finální scéna je pak už z úplně jiného haluzáckého soudku. :) ()