Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladá citlivá agentka FBI Clarice Steriling je přizvána ke spolupráci do týmu vyšetřujícího sérii vražd. Na pachatele ukazují jen velmi kruté následky jeho činů: Vrah přezdívaný "Buffalo Bill" stahuje vždycky své oběti z kůže a potom je hází do řeky. Clarice má za úkol vypracovat psychologický portrét pachatele. Její nadřízení ji proto vyšlou na "konzultaci" za jiným masovým vrahem, psychiatrem dr. Hannibalem Lecterem, který je vězněn za nejvyšších bezpečnostních opatření. Lecter, který zná ze své praxe vraha i jeho motivy a tuší jeho další postup, drží v rukou všechny nitky a přivádí mladou Clarice na správnou stopu... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 389)

pan Hnědý 

všechny recenze uživatele

Hororový prvek prostřelený do diváka, který už navždy zůstane jeho součástí. Tenhle brilantní skvost Jonathana Demmeho v nejnásilnějším a nejintimnějším pocitem v lidském nitru se přesunulo na stříbrné plátno, kdy je divák ohromen. Mistrovské dílo a vrchol thrillerového žánru. Fenomenální Anthony Hopkins! V originále je to nezapomenutelná záležitost. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Mlčení jehňátek funguje znamenitě i po skoro pětadvaceti letech od svého vzniku. Snad proto, že tu opravdu všechno dokonale ladí - famózními hereckými výkony počínaje přes perfektní práci scénáristy při adaptaci Harrisova románu až po sugestivní kameru a režii (nikdy dřív jsem si asi neuvědomil, jak moc se Demme zaměřoval na detailní záběry obličejů) a zmínit musím i Shoreoův pěkně depresivní soundtrack. ()

Reklama

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Naprosto excelentní Anthony Hopkins v roli doktora Hannibala Lectera, která by se dala považovat za jednu z nejlepších filmových rolí vůbec. Hopkins nemá moc prostoru, ale na tom málu se mu podařilo vytvořit něco nezapomenutelného. Člověka s odzbrojujícím klidem, naslouchavého muže, kterého zajímají problémy ostatních, a kanibala, který svou oběť zabije s takovou trpělivostí a přirozeností, s jakou si někteří z nás přečtou noviny. Jen a jen díky němu je tenhle film nezapomenutelným dílem mezi thrillery. Což je trochu škoda, nemyslíte? ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Civilní atmosféra, úžasná Jodie Foster (žena v mužském světě ;-) o Anthony Hopkinsovi se ani není třeba zmiňovat. Film má naprosto odzbrojující, takovou obyčejnou atmosféru, za kterou se skrývá cosi děsivého. Je dobře, že pátrání po vrahovi (jedna z mých nejoblíbenějších zápletek) je vždy ve správný čas odsunuto do pozadí kvůli líčení nejniternějších myšlenek a obav Agentky Starlingové. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $19miliónovTržby USA $130,742,922Tržby Celosvetovo $272,742,922║ V prvom rade je u tohto filmu výhodou členitý príbeh odohrávajúci sa v dvoch rovinách postupne sa zlievajúcich do jednej finálnej, kde všetko v plnej kráse vyvrcholí súbojom Sterlingová vs. Buffalo Bill. Film ma výborne napísané postavy, šokujúce scény, dosť hustú mrazivú atmosféru, hlavne na miestach kde sa na pľace objavuje postava Hannibala Lectera, je len škoda že nedostáva o kúsok viac priestoru, lebo Clarice Starlingová nie je až tak zaujímavá postava pre dej ako samotný nevyspytateľný Hannibal ale aj tak podľa mňa táto postava má určite rezervy na to aby sa dala označiť dokonalá, prípadne Oscarová. V tomto thrillerovom slede je pre mňa jasný víťaz film Sedem, ten by som označil po všetkých stránkach za dokonalý, kdež to u Mlčania Jahniat cítim rezervy aj keď celkovo film pôsobí dosť silným dojmom, nie je úplne otvorený divákovi. /95%/ ()

Galerie (107)

Zajímavosti (169)

  • Lecter (Anthony Hopkins) ve své slavné hlášce uvedl fazole, víno a játra. Zajímavé je, že všechny tři věci obsahují látku tyramin, která může zabíjet lidi užívající antidepresiva MAO inhibitory, které často užívají pacienti v psychiatrických léčebnách. (GreatestFan)
  • Anthony Hopkins přišel s nápadem ohledně oblečení Dr. Lectera v bílém. Tento outfit měl lidem připomínat zubaře, či jiné obdobné profese a již při prvním pohledu tak vyvolávat vůči postavě strach, respekt a antipatii. (tombarider)
  • Když agentka Starling (Jodie Foster) prozkoumává pokoj jedné z obětí Buffalo Billa (Ted Levine), prohlíží si (mimo jiné) šperkovnici – hrací skříňku. Po jejím otevření hraje melodie z Mozartovy opery „Kouzelná flétna“. (Idée_fixe)

Související novinky

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Stephen King zachrání Kennedyho

Stephen King zachrání Kennedyho

15.08.2011

A pomůže mu Jonathan Demme, tvůrce Mlčení jehňátek. Už je to tak, příchod zaručených bestsellerů na knižní pulty provází i zpráva o filmové adaptaci. U Stephena Kinga je to úplná samozřejmost. Jeho… (více)

Clooney a bestie z Florencie

Clooney a bestie z Florencie

09.01.2011

Krimithrillerů, které by se kvalitou alespoň přiblížili klasikám z 90. let jako Sedm či Mlčení jehňátek, je dnes zoufale málo. Proto potěší každý pokus vzkřísit tento polomrtvý žánr, obzvlášť když za… (více)

Reklama

Reklama