Konkurs

• Česko Konkurz na smrt (více)

Kontroverzní japonský režisér Takaši Miike je tvůrcem tohoto znepokojujícího hororového filmu o ovdovělém producentovi, který se rozhodne zorganizovat konkurz na svou potenciální novou manželku. Mezi mnoha uchazečkami zvláště vyčnívá především jedna - rozkošná bývalá baletka oblečená v bílé. Vdovec je jejím záhadným půvabem zcela fascinován a nemůže uvěřit vlastnímu štěstí, dokud se svou budoucí nevěstou nezačne zabývat podrobněji. Detaily z jejího osobního života do sebe tak úplně nezapadají, nohy má zohyzděné řadou ošklivých jizev a Aoyama až příliš pozdě zjistí, že lidé v jejím okolí mají ve zvyku záhadně mizet. Když v jejím obýváku objeví spoutaného muže s uříznutým jazykem a chodidly, usoudí, že ona dívka patrně nebude ženou jeho snů. (Cinemax)

Radek.SCH

U Itchiho jsem to ještě bral, protože to byl první takhle extrémně brutální/úchylný film, který jsem viděl, ale Konkurs se už jen opakoval. ()

Lobotomas

Nuda! Vypravěčský styl mi nesedí. Postavy jsou snad ještě nezajímavější než pomalu plynoucí děj. Údajného masakru na konci jsem se nedočkal, protože jsem do té doby umřel nudou. ()

GOREGASM

Japonské dramohorothrillery vyžadují od diváka trpělivost a pak dokáží pěkně pocuchat nervy. Ōdishon se celou dobu tváří stejně nevinně jako jeho hlavní hlavní dívčí představitelka, ale tušení něčeho zkaženého vám nedovolí to vypnout. Práce s atmosférou zejména ve druhé půli je vynikající, ale není to jenom o ní. Použité sadistické násilí nepůsobí samoúčelně, právě naopak a v duchu asijské filmové školy dodává celému příběhu masku šokující reality, ze které není alespoň pro hlavní postavu cesty zpět (a že se snaží). Minimalistické, zneklidňující a kirikirikiri působivé. 80% ()

Leoric

Audition je především skvěle zvládnuté drama, na konci pak křišťálově čistá brutalita. Geniální spojení. ()

Márduk33

Tak tady se něco asi ne úplně povedlo. Koukam, že dost lidí má stejný problém. Ono když se koukam na horror a musím hoďku a čtvrt čekat, než se něco zásadního stane, je tragédie. Naštěstí těch posledních pár minut kvalitu aspoň trochu zvednou, sice to sází spíš na žánr gore-horror než klasický horror, ale lepší nic (než kdyby se do konce filmu nic nedělo). Jinak mdlá a nezajímavá nuda. ()

helraiser

No tak abych pravdu řekl tak jsem na rozpacích, čekal jsem totiž něco naprosto jiného,ale nejedná e rozhodně o žádnou nudu jak tu někdo napsal. Takovýhle film prostě není pro každého, to ovšem neznamená, že je špatný, právě naopak. Bohužel v mém případě to není zrovna můj šálek kafe a tak hodnotím jen jako průměr i když si určitě zaslouží víc. ()

foundation

No na Audition som čítal dosť pozitívnych reakcií, takže to nebol film do ktorého som šiel nejak naslepo. A práve možno až priveľká informovanosť potom mohla za to sklamanie ktoré sa zrodilo. Ku koncu to má síce slušné grády ale dopracovať sa ku nemu bolo pre mňa vyslovene mučenie. 90 percent filmu je obyčajná a ešte k tomu nudná ,,dráma,, a tých zvyšných 10 percent si môžú podeliť ten horror a thriller ak by sme chceli dodržať ten popis tu na CSFD. Toto mi za pozretie vážne ani nestálo. 2 hviezdy za ten koniec. ()

Al44...

Jeden z nejlepších Miikeho filmů!! Již od počátku sledujeme mírumilovný, dá se říci i romanticky laděný film, kde se ovdovělý otec rodiny snaží naleznout nový smysl svého života. Ten nachází v nevinné a andělské dívce Asami. Pokud si touto první polovinou film získá srdce nebohého diváka, je to přesně to, o co Miikemu v tomto snímku jde a výsledný efekt je o to silnější. Ještě bych vyzdvihnul vynikající a dusnou atmosféru druhé poloviny filmu. Opravdu napínavý, velmi znepokojující a překvapivý multižánrový kousek. Doporučuji!! ()

kersten

Fuu. Zo začiatku som sa tak pravdupovediac pekne nudila. A čakala som na to či sa tam konečne niečo zaujímavé stane. To som ešte netušila že to dostane také grády. A dostalo a poriadne. Chcem viac takýchto filmov. ()

Rockerman

Nemám rád filmy, které dohánějí nebetyčnou nudu po většinu času, děsuplným finále. Trauma z dětství vybíjí Asami na mužích, kteří jsou všichni "stejní". Líbily se mi nadbývající tři prsty, ucho a jazyk a občas se pohybující pytel. Jinak to opravdu nebyl film pro mne. ()

Chauncey

Mé první setkání s tvorbou T. Miikeho. Těžko něco prozrazovat. Každopádně je to film o chlapíkovi, který jaksi "vystřízliví"...;-) A to tedy sugestivně. ()

Wencek

Opravdu velmi zajímavý snímek. Škoda jen toho zbytečeného natahování před velkým finále. Film působí ze začátku jako jákasi japonská romance, ale postupem času se zvrtává do bizardního až děsivého filmu. Původně jsem od filmu očekával trochu něco jiného ale nakonec se z toho vyklubalo dobré drama, které nenechá nikoho na pochybáách že v asii prostě umí natočit parádní a děsivou podívanou. Jen škoda že tou zlou je tak hezká slečna do které by to nikdo neřekl a kterou by si přál snad každý muž. Teda až na to co z ní nakonec vyklubalo. S odstupem času si myslím že tento film mě překvapil více než jsem čekal a proto měním 3* na 4*. ()

Alexandre

Zpočátku nevinně vypadající drama, které se ke konci zvrhne ve směs plnou brutálních nechutností. Režie je opravdu prvotřídní, do její kvality nebudu zasahovat, jen co mě trochu záráželo, byla nutkavost občas se kouknout na hodinky, což mě překvapilo, protože začátek mě do děje vtáhnul bez problémů, ale ten příběh jsem si vychutnával jen asi necelou hodinu, pomalu ale jistě mě to začínalo nudit a očekávaný spád přišel až trochu pozdě... Za jedno shlédnutí to ale rozhodně stojí. ()

RajAthen

Je těžké hodnotit a nevyzradit tento velmi zvláštně namíchaný koktejl, který na diváka působí zhruba jako vodka - postupný a příjemný nástup následovaný pocitem familiérnosti s nádechem humoru, po kterém následuje krátký pocit zmatení zakončený opravdovou ťafkou, o které nevíte, odkud přišla. Pokud se jen podíváte na přebal, těžko budete překvapeni vývojem, ale nejspíše budete připraveni formou, zvláště pak jejím nástupem. Jako romantický oddechový film možná, jako horor je tady pro mě až moc zvláštní zakončení a několik otazníků typu WTF, které člověku prostě výsledný dojem zkrátka zkazí. ()

Jaxx84 odpad!

Taky bych za tohle režisérovi jednu plnou nablil. Perverzní blitkoidní kentusácká regrese po ťamansku. Holce jeblo v hlavě, kdo ví proč, a evidentně má dexterovský komplex a zálibu v akupunktuře. Ale stejně jak fialové krávy nedělají Alpy, tak morbidní scény nedělají horor. ()

_aandyy_

Moje trpělivost překousla téměř všechno, ale toto je nehorázně přehnané... Lepší na to nenarazit. Za první půlku 1 * ()

Kozy9

Po zhliadnutí Miikeho Imprintu z Masters of Horor som očakával od tohto snímku o mnoho viac. Tak skúsený režisér mohol s takým dobrým scenárom a s takými prostriedkami natočiť dačo hlbšie, značne krvavejšie, dačo, čo by rozoberalo dej do podrobností a opisovalo tie najhoršie duševné pohnútky hlavných postáv a nesústredilo by sa na nepriame riešenie prvku medziľudských vzťahov v rozvinutej Ázií na prelome tisícročí. Áno, prvých sedemdesiat minút deja sa točí okolo otca (vlastníka rozbehnutej firmy) hľadajúceho oporu do staroby. Zdĺhavá a zdrvujúco nezáživná prvá časť, ktorá nie je ani poriadne schopná zaujať, či rozvinúť dej pôsobí ako obrovské peklo potierajúce akúkoľvek hodnotu filmu. No našťastie otec nájde tú pravú o ktorej sa začína dozvedať nepríjemné skutočnosti a dej sa začína mierne zamotávať a stáva sa postupne zaujímavým. No a nanešťastie sa táto svetlá chvíľka objavuje až po spomínaných úmorných sedemdesiatich minútach. O chvíľu sa dočkáte legendárne scény mučenia, ktorej legendárnosť je z mojej strany viac než pochybná pretože nieje ničím výnimočná, je krátka a vôbec nie taká drsná ako je opisovaná. Na počudovanie všetko prebehne rýchlo a bez väčšieho vyvrcholenia sa dej ukončí za 15 minút a divák zostane smutný, pretože veľa otázok zostalo nezodpovedaných, nič ste sa o postavách vlastne nedozvedeli a celé to pôsobilo ako nelogický krok zo strán hlavných protagonistov. Ja osobne som zostal znechutený, že som celý čas (vyše 110 minút môjho života) strávil čakaním na vraj grandiózne finále, ktoré sa nekonalo. Toľká škoda, pre mňa úbohé a nafučané. 40% ()