Kukuřičné děti 2: Poslední oběť

• Česko Děti kukuřice II: Poslední oběť (více)

Mládež vraždící dříve v Gatlinu v Nebrasce je zpět, tentokrát přemístěna do nedalekého města Hemmingfordu, kde se mají pokusit o znovu začlenění do společnosti (na masakr v minulém filmu si nepamatují). Avšak netrvá dlouho a znovu podlehnou ďábelskému vlivu mladého vůdce, který je zformuje do vražedné akce proti nedůvěřivým dospělým. Ten, kdo se příliš přiblíží k jejich tajemství se stane krvavou obětí ‘‘Toho co chodí mezi řádky‘‘.
Policie teprve po několika letech objevila děsivé tajemství Gatlinského masakru, kde byli všichni dospělí brutálně zavražděni, jako oběti ‘‘Tomu co chodí mezi řádky‘‘. Všechny přeživší děti jsou převezeny do sousedního města Hemmingfordu a kdysi poklidné městečko teď obléhají novináři. Je mezi nimi i John Garrett, který doufá, že příběh o hrozivé události v Gatlinu zachrání jeho kariéru. Johna doprovází jeho osmnáctiletý syn Danny, který se svým rozvedeným otcem příliš nevychází. Jenže děti jsou uzavřené do sebe a s nikým moc nekomunikují, stejně jako místní obyvatelé. Avšak netrvá dlouho a děti znovu podlehnou ďábelskému vlivu mladého vůdce. Tentokrát je to Micah, jenž je zformuje do vražedné akce proti nedůvěřivým dospělým. John Garrett tak dostane příležitost napsat nejslavnější článek svého života, ale za cenu toho, že možná přijde o svůj život i o svého syna, který stále více propadá kukuřičnému kultu. (oficiální text distributora)

cmenda

Kukuřičné děti 2 bylo dost překvapení ,dějově i herecky bezva a ze všech tří dílu asi nejlépe natočené a konečně jsme se dozvěděli proč dochází k vraždím a děj byl celý velmi dobrý. ()

aLPaC

Ve všech ohledech, možná až na zajímavou hudbu horší než první díl. Nejlepší vražda je rozhodně voodoo v kostele, ostatní jsou dost trapné a dementní. ()

Matli

O kapku horší než jednička, ale furt si to drží ten svůj šmrnc. Na to, že je to o dost déle natočený než jednička, tak to mohlo být lepší. Samozřejmě v dnešní době to s hororem nemá nic společného. Hudbu musím ale vyzdvihnout, podobná jako v jedničce a pro horory nezvyklá, ale vkusná. 37% ()

Aurus

No pro hodně lidí horší pokračování, pro mě to je lepší než jednička a to v docela hodně věcech. Příběh je docela dobrej, postavy ujdou, hudba je skvělá, atmosféra je docela povedená, napětí je zde alespoň párkrát za film, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt povedená. No za mě byl první díl 2-2,5/10 a tato dvojka je pro mě 3/10. Uvi ()

GOREGASM

Totální mizérie po relativně schůdné jedničce. Hlavní "scary kiddo" je spíše k smíchu a jeho "zádumčivý" pohled mě několikrát slušně rozřehtal, stejně jako postava indiána, která je podobně ambiciózní. Jen pro zajímavost, o hudbu se zde postaral Daniel Licht, autor geniální zvukové stopy seriálu Dexter. 20% ()

MickeyStuma

Pokračování příběhu o fanatické dětské sektě ničím nepřekvapí. Začátek sice navazuje na předchozí první díl, zbytek však jede po již vyjetých kolejích. A tak opět jeden fanatik ovládá ostatní děti a vraždí jako by za to měl dostat nějaký bonus. Zde více používá černou magii a takže si ani nezašpiní ruce. Atmosféra snímku je o něco temnější a dramatičnost se snaží zaujmout, což se daří. Jenomže když je vše jak přes kopírák a divák předem ví co kdy bude následovat, není to už prostě ono. Nevidět první díl, stálo by to rozhodně zato. Takhle se jedná o zbytečnost, která vzniknout ani nemusela. ()

Rathalos

Druhe pokracovanie je slabsie ako prvy diel,dost vela sa tu keca a akcia pride az ku koncu a to ma dost nudilo,takze davam len dve hviezdicky...:-) ()

Dinsberg

Zřetelný úbytek symboliky a nástup gore záběrů. Jen jediný mě dokázal otrávit, a sice ten při kázání. Postavy tak trochu jako ze seriálu Tak jde čas a snaha napodobit charisma lídrů kukuřičných děti. Nedaří se však nic z toho. John Franklin zde citelně chybí. ()

curil

Pro mě jako milovníka hororů a Stephena Kinga zvlášť jde o kvalitní zážitek. Povedla se téměř celá série Kukuřičných dětí a právě dvojka patří k tomu lepšímu z filmů celé řady. Věrohodná atmosféra amerického maloměsta žijícího ve strachu a v očekávání zla, stupňující se napětí, které vrcholí pro mnohé diváky očekávaným závěrem. ()

CrazymanM

Tady jsem viděl klasické neduhy pokračování za každou cenu.Micah prostě na Isaaca nemá,zápletka slabá.Shlédnout se to sice dalo v pohodě,no uvidím,jestli zvládnu všech sedm dílů(nebo kolik jich je). ()

djbarrel

O dost horší než jednička. Navíc se ani moc nevraždí a je tu málo krve. Triky nic moc, herci toporní a to jak dětští představitelé tak dospělé role. Jediná zapamatovatelná scéna je krvácení z nosu v kostele jinak nic moc. 45 % ()

honzic

Spíše slabší díl než ten první, i když se zde více dozvíme o kukuřičném poli a jejím duchovi, ale dějově i postavami je to slabé, navíc to není ani moc horor, což ani první díl v zásadě nebyl. Pořád jde o Béčkový horor. Hodnocení: 45 % ()

Nikolas__

Mě se to líbilo víc než první díl. Ten byl nudný, tohle byla zábava. Jen tady je o trošičku slabší atmosféra, a slabší herci. Ovšem zase postavy mi možná sedly více, jen trochu zamrzí absence herce Isaaca. Neřeším jestli to má nějaký přesah (kdo by to u takového filmu vlastně chtěl), řeším jestli to funguje. A druhý Children of corn funguje, hlavně ve svém sub-žánru (hixploitation). Každopádně jde tedy o jeden z nejlepších dílů této nepříliš známé série. PS: jak po něm v závěru mrsknul ten klacek a ono ho to probodlo :D wtf ()

Ondrew

Aha, fajn, takze opat tu mame "Toho, co chodi mezi radky" a tradicne opat vlastne vobec neviem, co tym chcu autori povedat. Pri filme ako takom som zaznamenal velmi mierny posun smerom k lepsiemu (v porovnani s dost strasnou jednotkou), minimalne mi snimka prisla viac napinavejsia, takze sa na to cele dalo pozerat bez zbytocneho prevracania oci (relativne). Netusim, kam cela tato seria vlastne smeruje, toto je doteraz druhy film o Kukuricnych detoch, ktory som mal moznost vidiet. Lez... na rozdiel od pveho dielu, tu vskutku zaznamenavam urcity posun k lepsiemu, preto si dovolim udelit -- mozno prehnanych -- 40%. Kazdopadne, nech si ma autori nezelaju, ak sa ani v tretom dieli nedozviem, KTO TO VLASTNE STALE "CHODI MEZI RAAAAAAAAAADKY", smankote! ;) ()