Children of the Corn

Film popisuje události, které vedou k masakru dospělých v malém městečku v Nebrasce jejich dětmi poté, co dospělí svou nezodpovědností zničí úrodu a budoucnost dětí. (bianci)

Kudly4

Před rokem to vypadalo, že se bude jednat o slušný návrat kukuřičných dětí (no, stejně jsem viděl v dětství pouze jediný díl a minulý rok ten desátý), očekával jsem vyšší rozpočet, modernější příběh, kvalitní Gore efekty a spousty mrtvých, ale bohužel ! Tohle je definitivní pohřbení značky, stejně jako nedávno u Jeepers Creepers. Naprostá slátanina, tolik nesmyslů, těch 40 nudných minut, než k něčemu došlo, se táhlo jak smrad, trapné CGI, dospěláci tu mají IQ houpacího koně, to děcko sice hrálo dobře, ale to nemění nic na tom, že takové chování u harantů, je prostě absurdní a je to hlavní důvod, proč celkově nemusím Horory (samozřejmě existuje pár výjimek), kde děcka tímto stylem strašně přehrávají a dospělé osoby se nechávají od nich mrzačit a zabíjet. Hvězda za zabití pastora a za to vtipné kukuřičné monstrum. (10. komentář, 79. hodnocení) ()

Morholt

X tá variace Kukuřičných dětí a ani tentokrát to moc nevyšlo. Pokud pominu laciné efekty kterých zase tolik nebylo, tak to mělo relativně slušnou technickou stránku. Celkem vyšel i casting, přičemž zlá holčička byla fakt na bombu a přál jsem jí vraždu, smrt, zabití pokaždé, když nasadila ten svůj samolibý ksichtík. Ale to je tak všechno. Jinak tu bylo příliš prostojů, které diváka nutí všímat si zjevných blbostí a idiotského chování dospělé populace, která se nechala terorizovat bandou harantů. Každopádně tahle látka je asi prokletá a jakýkoliv návrat k ní je podle mého zbytečný. 35% ()

silentname

V zázrak som v tomto prípade nedúfal, no rozhodne som si ani nepredstavoval, že to dopadne až takto zle. "Children Of The Corn" podľa môjho skromného názoru nefunguje skoro v absolútne ničom. Film je totižto postavený úplne nesprávne a jednotlivé scénky nemajú potrebného ducha, aby sme nejakým spôsobom niečo boli schopní cítiť. Poviem pravdu, že keď vidím Elenu Kampouris ako v jednom momente zúfalo prežíva situáciu, že vidí jej mamu umierať, pôsobí to ako keby film chcel tieto momentky nejako umocniť a dať tomu nejaké reálnejšie srdce. Problém tkvie však v tom, že dokopy skoro nikoho z tých dospelých nepoznáme, nepoznáme aké majú vzťahy so svojimi deťmi, nevieme dokopy skoro nič. Čiže viem to vnímať z pohľadu, keby vidím svojich rodičov v tej situácii, no určite som necítil nič z jej pohľadu. Napriek jej snahe pretlačiť do toho emócie. Takisto nemám problém s tým, že deti berú do rúk vidly a sekery. No vysvetlite mi niekto, ako sa deti naučili akým spôsobom sabotovať mobilné veže a ovládať stavebné vozidlá. A pokiaľ mi niekto napíše, že sa to mohli naučiť z internetu, tak to neberiem ako argument. Momentky, ktoré by mohli vyvolať nejaké napätie sa často odohrajú mimo kameru, film pôsobí ako keby sa do určitých vecí radšej nechcel púšťať, je tu kopec nelogických momentov (ako napríklad Eden, ktorá sa sčista jasna zjaví na zadnom sedadle auta) a "He Who Walks" vyzerá vo svojej kukuričnej podobe fakt hrozne. Pôvodne som to síce robiť nechcel, no nakoniec bude fér ak ešte niečo poviem ku Kate Moyer. Dievča sa rozhodne nedostalo do jednoduchej role a vidím v nej, že si užíva svoje momentky ako líderka detí... no mal som pocit, že to miestami trošku až preháňala. No vie byť miestami celkom strašidelná. Dúfam len, že si z toho neodnesie nejaké mentálne následky. Vieme z histórie ako niektorí ľudia, ktorí hrali podobné postavy dopadli. Vo výsledku ma však nebola schopná zaháknuť a možno by to mohlo byť zaujímavejšie, keby sa lídrom detí naopak stal brat našej protagonistky. To by možno celému filmu dalo oveľa osobnejší a silnejší nádych. Ale nič také sa tu nedeje a vo výsledku to skôr pôsobí ako lacný pokus o to oživiť značku do modernejšej éry, no neprináša skoro nič z toho, čo priniesla originálna poviedka. Mňa to neskutočne vyčerpávalo a hlavne nie je dobré ak dávam logické otázky k drvivej väčšine scénok, ktoré som tu videl. Nemal by som tiž zabudnúť ešte na to, že niektoré postavy, ktoré by mohli byť zaujímavé sú zlikvidované až príliš skoro a je to škoda. Nečakal som veľa a aj tak som ostal sklamaný. Ako sa podarí Kurtovi Wimmerovi niečo také? Hodnotenie: D- ()

JohnnyD

Prvý krát naplno vidíme "prequel" o vzniku Kukuričných detí, potenciál ale ostal nevyužitý. Remeselne je to celkom obstojné, na rozdiel od Runaway je tu požehnane kukurice, ale pravdaže je to každou minútou väčšia a väčšia konina. Odohráva sa to v mestečku (nie je to Gatlin), kde žije asi tak 30 ľudí, z toho polovica sú dospelí muži a druhá polovica deti, dialógy sú miestami spektakulárne zlé (zasadnutie v town hall) a mladá kňažka je smiešna a chýba jej vierohodná motivácia (Izák bol aspoň autentický fanatik). ()

maddy

Ak by sa dala nejako vizualizovať spackaná kariéra, filmografia Kurta Wimmera by bola ukážkovým príkladom. Režisér skvelého Equilibrium, ktorý si následne na dlhé roky zavrel dvere do Hollywoodu ultra prepadákom Ultraviolet, až sa o dlhých štrnásť rokov neskôr pokúša o comeback s tisíc-a-prvou variáciou na Kukuričné Deti. Nie, to skutočne nie je zlý vtip, ale realita a tak dostávame ďalší zárez do tej najhoršej hororovej série, ktorá si z nejakého dôvodu vyslúžila už desať filmov, z toho väčšina sa na CSFD nedostala nad 30%. A rovnako neslávny prípad je aj táto nová variáca plná otrasného CGI, lacného vizuálu, smiešneho gore, podpriemerných hereckých výkonov a vlastne všetkého načo si divák spomenie. Nové Deti Kukurice vyzerajú presne ako tie filmy, ktoré v 90. rokoch išli rovno na video a všetci sme dopredu tušili ich (ne)kvality. Kurt Wimmer si však povedal, že podobné hororové Céčko skúsi natočiť aj v roku 2020 a resuscituje ním svoju kariéru, LOL. CELKOVO: 2/10 ()

• Film byl natočen už v roce 2020, ale vydán byl až po třech letech, tedy v roce 2023. (Kudly4)