Sidney si myslel, že je v basketbalu nejlepší. Pak se objevil Billy, který je stejně dobrý. Brzo zjistí, že spolu nemusejí soupeřit, protože dohromady si víc vydělají. Ale to by Billy nesměl dlužit nesmlouvavým gangsterům... Billy Hoyle přijíždí na známé basketbalové hřiště na Venice Beach, aby změřil své síly s nejlepšími hráči. Jedním z nich je určitě Sidney Deane, se kterým se Billy vsadí, že ho porazí ve střelbě na koš. Jejich výkony jsou vyrovnané, ale nakonec vyhraje Billy. Peníze odnese své přítelkyni Glorii, která dluží bratrům Stucciovým; on je touto cestou vydělává. Sidney za ním pak přijde do motelu a nabídne mu spolupráci. Za týden má být turnaj dvojic, kam by se spolu mohli přihlásit. Do té doby by mohli ještě vydělat nějaké peníze na okrajových hřištích, kde je nikdo nezná. Budou dělat, že se neznají, a až obehrají protihráče, výhru si rozdělí. Billy přijímá, jenže s Glorií se pak pohádají. Když však vyjde z motelu, zahlédne bratry Stucciovy. Ti je začnou honit, ale Billymu s Glorií se podaří utéct. Druhý den jdou Billy a Sidneym zase hrát. Sidneymu se ale nedaří a prohrají všechny peníze, které měli. Billy je z toho nešťastný, Sidney má ale také problém – jeho žena chce nový dům. Billy přijde za Glorií, která se stále učí, protože čeká, že ji vyberou do soutěže Riskuj. Když jí řekne, co se stalo, dojde Glorii, že ho Sidney podvedl. Jedou za ním a zjistí, že měla pravdu. Gloria si promluví se Sidneyho ženou a dohodnou se, že Gloria dostane zpátky část peněz a Billy a Sidney půjdou vyhrát turnaj dvojic, kde je vysoká výhra. Na turnaji Billy začne pomlouvat a štvát všechny protihráče a také Sidneyho. Protihráče proto, aby je rozhodil, Sidneyho proto, že když je naštvaný, hraje lépe. Turnaj vyhrají a dostanou pět tisíc dolarů. Ještě než dojedou domů, Billy se naštve, protože si Sidney myslí, že neumí smečovat. Nakonec se vsadí o svou polovinu výhry, že na tři pokusy dokáže zasmečovat a dát koš. Sidney mu chce ještě na poslední chvíli poradit a řekne mu, že bílí muži neumějí skákat, ale Billy si nedá říct. Svou polovinu peněz prohraje. Když to doma řekne Glorii, ta se naštve a odejde od něj. Do toho všeho ještě přicházejí bratři Stucciové a chtějí z Billyho vymámit peníze, které jim dluží. (oficiální text distributora)

gotham

Příjemná, byť nikterak zázračná komedie ze streetballového prostředí. Dobré výkony Snipese i Harrelsona, i když jeho postava byla s přibývajícím časem čím dál tím víc nesnesitelná. Ke konci mi to přišlo zbytečně natahované. 60% ()

bigjames

Wesley s Woodym v tomto filmu tvoří velice zábavnou dvojici, což je hlavní prim snímku, který příběhem a zápletkou či ničím jiným nijak zvlášť nepřekvapí, ale je to docela fajn zábava pro deštivé nedělní odpoledne.  No a pak je tu samozřejmě nejen na pohled tuze příjemná Rosie Perez: "Sometimes when you win, you really lose, and sometimes when you lose, you really win, and sometimes when you win or lose, you actually tie, and sometimes when you tie, you actually win or lose. Winning or losing is all one organic mechanism, from which one extracts what one needs." ()

carAnthony

Wesley je super, ale Woody je lepší!!! A to by som nikdy pred tím ako som tento film uvidel nepovedal. Scéna s lúpežného prepadnutia je naozaj veľmi vtipná - rolling on the floor. Taký ten chill filmík! ()

gezper

Tak po 20ti letech shlédnut kdysi pro mně velký film - malej capart, kino, kámoši atd. Dnes už to zdaleka není tak magický zážitek jako dávno. Ale stále si to drží pohodový nadprůměr, Harrelson si krade o malinko víc prostoru pro sebe, ač se Snipeys snaží to co jde, basket dobrej, k tomu lehké vztahové zakrizování (čímž film lze najednou vnímat, že je víc o vztahu a basket je až na druhé koleji). [60%] ()

hony23

Komedie prošpikovaná skvělými hláškami. Černí se navážejí do bílých, bílí do černých a všichni hrají skvěle basket! ()

Delmondo

Na sportovní filmy moc nekoukám, ale tenhle o basketu byl dost povedený. Wesley Snipes to zvládl v poho, ale Woody Harrelson byl lepší. ()

buchannon

Dobrý odpočinkový film. Klasický snímek přelomu 80. a 90. let. Škoda jen toho nepříliš šťastného konce, ale to je život. Ženský nás holt občas opouštějí. Podle mě by si zasloužil o chlup vyšší hodnocení. ()

hanzous

Tento film je legendární! Když tento film dovezl kámoš z Ameriky na VHS tak se z něj mohl každý zbláznit. Po zhlédnutí tohoto filmu, prostě každý musel hrát basket :-D:-D:-D. Srdcovka. Mimo jiné to vystihuje typický Americký život té doby. Dodnes je na tom slavném hřišti psáno ( hřiště kde ležel Woody Harrelson pod košem) že pokud zasmečujes, můžes se podepsat na desku. ()

f1

Klasika z pouličního "sportovního" života. Hláška "Tvojé máma nosí plešatou paruku s šedivýma kotletama" mírně napoví, jaké slovní obraty si při sledování obohatíte. Kdo nikdy nehrál basket, dostane chuť si ho zahrát. A ten kdo ho hraje, si ho zajde zahrát hned když poběží závěrečné titulky. Známá herecká dvojka Woody H. and Wesley S. jsou známkou kvalitní zábavy. Pro puberťáky je to dobrá volba, pro harlemology, brooklynology je to povinná literatura. České znění je vychytanější než originál - dle mého názoru. Musím konstatovat, že od mých 16 uběhlo mnoho let, ale tenhle film mě baví pořád. Jo vole, moje máma je moc stará na to, aby byla atronaut. ()

Mr.Hackels

Jedna z nejlepších sportovních komedií co jsem viděl. Ne-li nejlepší. Snipes a Harrelson válej od začátku do konce. Škoda, že to neskončí happy-endem. Jak ho jinde nemusim, tady by se hodil. Nebo kdyby mi aspoň dopřáli druhý díl. Dobrých sportovních filmů je prostě málo. ()

montel

Billy (Woody Harrelson) se svou přítelkyní Glorií (Rosie Perez) utíkají před gangstery kterým dluží peníze a zatímco se Glorie šprtá po hotelech vědomosti, aby uspěla ve vědomostní soutěži, Billy se snaží vydělávat peníze na ulici. Vyhlídne si skupinku pouličních hráčů basketballu a mezi nimi nejlepšího hráče Sidnyho (Wesley Snipes). Předstírá neschopného hráče a netrvá dlouho a Sidnyho obere. Ten poté dostane skvělý nápad. Společně s Billym se přihlásí do pouličního basketballového turnaje o velký balík peněz....Sportovní komedie plná skvělých hlášek a uvolněného tempa. Nechybí špetka erotiky ani nebezpeční gangsteři. Typický film 90. let, který patří mezi mé oblíbené. 70% ()

Pythonator

Pro fanoušky podivného amerického sportu vymaštěných pouličních gangů nepochybně skvělý film. Pro ostatní jen podprůměrná komedie o magorech, kteří si myslí, že smyl života je házení míčů do košů a hazard o peníze. Sem tam to byla i sranda, pokud zrovna nehráli. ()

jojo33

"White Men Can't Jump is not the truth anymore". Wesley Snipes prekvapivo herecky ziari, a zatienuje i take herecke eso ako Woody Harrelson. Kanonada neuveritelnych verbalnych vtipov a podvodov vsemozneho typu dala vzniknut takmer kultovej sportovej komedii z ranku nigga vs. whitey. Prostredie get devatdesiatkovo pritazlive, basketballove zapasy zmaknute a odkukane na vybornu. A chemia medzi rivalmi Snipes/Harrelson na rozdavanie plus priklad pre dnesnych vyhoretych filmarov ako robit treskuco vtipne, nostalgicke zalezitosti. ()

Jasmín

Dvě hvězdy jen za ten basket a některé fakt vymazlené akce. Vlastní příběh mě naprosto nezaujal (asi hlavně díky pro mě nesympatické "první milovnici") a nejrůznější vodopády hlášek o matce na rozhození soupeře mě naprosto nebraly. ()

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018