Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta

• USA A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge (více)

Kdyby rodiče Jamese Walshe věděli, co se stane, když se nastěhují do domu na Elm Street…! Pět let čekal Freddy Krueger, aby se znovu objevil ve snech nového chlapce ve městě a otevřel svoji ruku z nožů. Démonický zabiják si pro svoji pomstu nemohl vybrat lepší příležitost. Noční můra se opět promění ve strašlivou skutečnost. (oficiální text distributora)

Pennyzka

No jednička byla lepší, ale taky to byl solidní horor, ve kterým nic nechybělo. Takovej dobrej průměr, akorát mohli trochu pozměnit konec, ne že by mi vadilo, že je Freddy zase dostal, ale no to je fu(c)k :D Už se těším na trojku :P ()

zdenur

Hodně mi vadilo že se Fredy zjevoval hlavně v reálu, s tímhle všechno krapet ztratilo smysl. Oproti prvnímu dílu dvojka hodně ztrácí, hlavně na atmosféře. Naopak mě potěšily některé triky (mozek), hnusárny a psychárny jako psi s lidskými hlavami. ()

waits

Viděl jsem tenhle film před dvaceti lety na VHS a měl jsem dojem, že za za můj špatný dojem může hodně dabing (všechny postavy byly namluveny fistulí jakési paní), ale není tomu tak, dvojka mi nesedla ani po letech. Freddy je ve filmu vidět pouhýh 13 minut a chová se jinak než v prvním díle. Méně povedený díl série(ale ja fakt, že jsem nikdy neviděl pětku). ()

Stocki

"Pokračování" rozhodně první díl nepřekonalo, sice mi místy připadalo, že atmosféra byla lepší ale nakonec mám z toho takové rozporuplné pocity. Zpočátku se zdálo, že děj bude kopírovat jedničku, jenže scenárista si řekl ne. Šel na to od lesa a vyplodil nápad s převtělením a Freddyho poslal ze sna do reality. Jenže to moc geniální myšlenka nebyla. Co se povedlo je hudba, která je výborná, masky a sem tak nějaký ten vtípek. Jinak přeci jen slabší. ()

Petrus1

Chudák Wes! Takhle zprznit jeho dítko! Nejlepší je asi začátek, kdy Freddy řídí autobus a zaveze trojici puberťáku do pouště trochu vyděsit. Jinak je to hrůza a ten otřesnej dabing to už ani víc pokazit nemohl! Jesse vlastní tělo, Freddy zase mozek. Freddy možná, ale ten, co to natočil - ne! Místo toho, aby ho Freddy hned jaksepatří vykydlil, se s ním bratříčkuje, chjo. A ten prvek Hitchcockových ptáků? To mělo být co? Jedinou noční můru, kterou z toho budete mít je, že byste to snad mohli nedopatřením vidět znova! Já to evidentně ještě nikdy předtím neviděla, protože jinak by mě nikdo nedonutil se na to opět podívat! Měla sem sto chutí to vypnout. Navíc se mi naprosto vytrácí základní myšlenka – a to, že Freddy vraždí jen spinkající dětičky. Ani vlastně není pořádně jasný, kdo že to vlastně zabíjí. Nemá to hlavu ani patu. Kdyby tam nebyla postava Freddyho a puboši nenašli deník Nancy, tak bych řekla, že to s Noční můrou v Elm Street nemá vůbec nic společnýho. Freddy tady naprosto ztrácí svou hrůzu a ani to není vtipný. Ještě celkem ucházející byla vraždicka přiteplenýho učitele, kterej napřed dostane pořádnej výprask ručníkem na holou (což se mu možná ze začátku i celkem líbí) a pak pěkně zářezy do zad (to už asi míň). Jinak teda hrůza. Teda vlastně ne hrůza, nuda! ()

Saur.us

Druhý díl insomniacké série mohl dopadnout stejně jako jeho první díl, ty "kvality" si držel skoro celou hodinu, bohužel pak příšlo posledních 20 minut a s nimi naprosto zpackaný dojezd a to dvojku položilo na lopatky. ()

fisus

S druhými díly bývá občas kříž.A sérii o Freddym dvojka málem pohřbila.Krueger tu působí jako trapný panák a příběh jako takový dostal pěkně na p...l!Naštěstí přibyly další pokračování a většina z nich opravdu stála za to!!!! ()

Matli

Hodně silné dvě hvězdičky. Točí se to kolem jednoho kluka, celé je to tak nějak bez šťávy a krve a mrtvol tam taky moc není. Ale Freddy ukázal maxiumum toho, co mu scénárysti dovolili, takže toho moc nebylo, ale i tak. 38% ()

Bozvav odpad!

Naprosto debilní a nic nevypovídající slátanina. Ještě horší kravina, než jednička. Fredy nepůsobí strašidelně, ale spíše jako postižený dement, co mu rodiče nechali na hraní sirčičky. Už jako malá holka jsem se u tohoto snímku dosti nudila. Nicméně faktem je, že usnula jsem až u trojky. ()

Aurus

Tenhle film je horší než jeho předchůdce. Příběh je horší, hlavní postava ujde. Ale co na filmů musím pochválit je snaha i udržení děsivé atmosféry. 4/10. ()

fixaman

Jednička byla chytrá, originální, nápaditá, napínavá, skvěle natočená a s naprosto parádními efekty. Tedy měla všechno to, co dvojka postrádá. V tomhle případě dostáváme nesympatické postavy, nesmyslný děj, lacinou trikařinu a… No prostě na to nekoukejte, co dodat. Režiséra měli za takový prznění legendy pověsit. ()

zdeny99

Pět let byl dům v Elm Street opuštěný. Po pěti letech jej konečně koupila rodina Walshových. Díky jejich pubertálnímu synovi Jessiemu může Freddy znovu vstoupit na scénu a znovu zabíjet. Tentokrát už nezabíjí on sám, nýbrž právě společně s Jessiem, přes kterého se vždy zhmotní. A Freddy je tu opět fantastický záporák z říše zla. Má mnohem víc propracovanější masku než minule, což je hlavně vidět když, si stahuje kůži z hlavy, aby ukázal svůj mozek. A především jeho oči jsou hodně démonické. Celý film je opět prošpikovaný těmi nejlepší triky své doby, což ukáže již nezapomenutelná úvodní scéna se školním autobusem, který vjede do pustiny a ta se pod ním začne propadat. Děj se ještě více točí kolem školního prostředí, zaměřuje se na homosexuálního sado-machostického tělocvikáře, který to pořádně schytá ve sprchách anebo na ty klasické večírky amerických puberťáků v jednom obrovském domě. Finále se odehrává ve staré elektrárně, kde Freddy dříve pracoval, která svým vzezřením je už dost sama o sobě tajemná. To vše ve stopáži, která je podle mě akorát. Za mě osobně parádní pokračování legendární jedničky. [5538. hodnocení, 294. komentář, 54%] ()

crha

Nee, tak tohle bylo vážně hrozný. Hodně sračkový horor a strašně debilní postavy. Ale chyba je možná ve mně, mám totiž problém ne a ne se bát útočících papoušků a hořícíh párků nebo kávovarů. Fajn, nějáká ta vražda se občas povede, ale je to prostě zbytečná kravina a zbytečné se na ni dívat. ()

strikeman odpad!

Tenhle díl je noční můrou všech fanoušků série, kterou tak nadějně nastartoval Wes Craven a kterou zde Jack Sholder málem pohřbil - příšerný casting i herecké výkony, absence napětí a schopnosti vyvolat v divákovi byť jen záchvěv strachu, nechutnosti nahrazující strašidelnost...... Trojka pak navazuje dějově na jedničku, jakoby chtěli její tvůrci říct: "Drazí diváci, druhý díl raději vymazejte z paměti!" Od trojky kvalita série opět roste. ()

SidneyP

Krásná ukázka toho, jak jsou dvojky většinou strašně na prd. Postavy jsou tak stupidní, že i počítačem vytvořené s umělou inteligencí by reagovali na některé události daleko líp. Prostě tam chybělo strašně moc věcí potřebné k tomu, aby se člověk do toho filmu nějak zapojil, aby se nějakým způsobem s ním cítil propojený. Sholdere, dvojku jsi jednoduše a prostě řečeno posral. 45%. ()