Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta

• USA A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge (více)

Kdyby rodiče Jamese Walshe věděli, co se stane, když se nastěhují do domu na Elm Street…! Pět let čekal Freddy Krueger, aby se znovu objevil ve snech nového chlapce ve městě a otevřel svoji ruku z nožů. Démonický zabiják si pro svoji pomstu nemohl vybrat lepší příležitost. Noční můra se opět promění ve strašlivou skutečnost. (oficiální text distributora)

Folky

Ehm, opravdu jsem koukal na Noční můru v Elm Street, nebo to bylo něco tomu je vzdáleně podobného? Vždyť tady Freddy nevraždí ve snech. Krom toho mi hlavní ženská postava byla nesympatická a přišla mi i nějáká divná. A o tom že je to nuda se snad ani nemusím zmiňovat. ()

Akana

Neduživé pokračování. Efektní mordy jsou nahrazené nenápaditým vražděním, herecká úroveň šla taky o třídu níž. Kruegerovo skotačení na teenagerském večírku bylo všechno jen ne děsivé. Nebrat. ()

helloween93

Nepovedené pokračování prvního dílu. S jedničkou souvisí pouze postava Freddyho Kruegera a dům, kam se nastěhuje hlavní hrdina. Představitel Jesseho neumí hrát a navíc je hrozně nesympatický, takže tenhle sequel neutáhne ani Freddyho charakter. Příběhově to vůbec nedává smysl, protože tady Krueger zabíjí ve skutečnosti mimo sny. Ještě štěstí, že přišla trojka, která vlila do téhle série novou krev. // druhá projekce, pořád stejně špatné, a to mám pro Freddyho slabost. ()

GOREGASM

Herci jsou pořád špatní, hudební doprovod už více koresponduje s hororovým žánrem, móda je stále stejně srandovní a Freddy je trochu méně retardovaný. Je až s podivem, jak dokázali tvůrci plýtvat s ohromným potenciálem Freddyho Kruegera. 25% ()

Raziel_cz

Kde je pořádný bodycount? Kde je gore? Kde je übercool Freddy? Tenhle díl snad pořádně boduje jenom dabingem Pavla Rímského. ()

MickeyStuma

Volné pokračování mstícího se Freddyho Kruegera ve snech mladých lidí se zabývá novou rodinou, která se na Elm Street přistěhovala. Hlavním adeptem na Freddyho řádění je tentokrát Jesse Walsh a stejně jako minule Nancy si i on užije své. Film je pojat krapet odlišně, takže svého předchůdce v ničem nekopíruje. Celkově tvůrci ubrali plyn, ale ne zase až moc. Viditelně je odfláknutá Freddyho maska. Tvůrci si snad mysleli, že si toho ve tmavých scénách nelze všimnout? A když se vezme v potaz porušení pravidel, jaké byli předchozím snímkem nastaveny, trochu to kazí náladu a přesvědčení. Speciální efekty už na dnešní dobu vypadají velice ponuře, ale i tak se jedná o standartní hororovou zábavu své doby. ()

panvasik

Je to už pěkně dlouho, co jsem viděl první díl, který pořád považuji za jeden z nejlepších slasherů, ale řekl jsem si, že by jsem konečně mohl dokoukat i ty ostatní. No nezačal jsem zrovna nejlíp, protože to je, prostě špatné a tohle je fakt šílené, jak se už z druhého filmu dokázal stát, takový poděs... normálně mám strach jít dál, protože si tím jenom kurvím tu jedničku. 3,5/10 ()

GIK

Tento film jsem v dětství považoval za ještě děsivější než jedničku, tvůrci přitvrdili a já se jako dítko pos... Mark Patton se podle mě na roli vyšinutého Jesseho přesně hodí. Nejlepší je jednoznačně autobusová scéna. Opět se mi příliš nezdál konec, doufám, že ve trojce bude Fredy poražen důmyslněji! ()

dainio

Druhé pokračování už není takovou jízdou, jakou byla suverénní jednička ale na druhou stranu, je tu řada dobrých scén (Freddyho vylezení z těla, ukázka mozku). Hlavně bych rád napsal, že Robert Englund to prostě "drží". ()

helraiser

Abych pravdu řekl, tak druhý díl začíná opravdu skvěle. Freddy jako řidič školního autobusu. Mazec, skvělý, Paráda!! To zas bude maso řikáte si. Freddy to zas rozjede ve velkým stylu, jako v předchozím díle. Ale ono ejhle. Čím víc času ubíhá od úvodní scény, tím je každému jasnější, že tentokrát to nebude to pravé ořechové, že něco je špatně, a že se to se svím předchůdcem nemůže vůbec rovnat. Toto pokračování geniální jedničky je prostě úplně, ale opravdu úplně jinde a úplně o něčem jiném, než jsme čekali. Jediné co mají oba filmy společného tak je postava Freddyho a tím to prakticky hasne. Jediné co v tomto pokračování za něco stojí tak je jak jinak než Freddy a i ten občas působí přinejmenším tak trochu divně. Celkově slabší průměr. ()

Fat'Fatal

Od hororu ke komedii... Propad kvality, jak to už u dvojky bývá. Málo strachu, hrozně málo Kruegera, více vtípků a vtipných situací obecně. Freddy vyskakující z bazeén - scénka k popukání :)) // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Professor Zoom

Celkom Ok. Na to, ako bol prvý film úspešný, bol druhý film len mierny pokus o sequel. Chcel som dať viac ako 3* ale nemohol som, pretože si to ani viac nezaslúžilo. 58% - 3*. ()

snoodles

Hvězda navíc za smrt Gradyho a psy v uličce, jinak mě tedy velmi iritovaly nože nejdřív na pravé, pak na levé, a pak zase na pravé ruce, podle toho, jak se jim to zrovna hodilo. Nic moc tedy. ()

Bollek

Byl to docela dobrý horor. Už jsem ale necítil to mrazení v zádech jako u jedničky. Na ní bylo nejděsivější to, že se hlavní postava bála jít spát a čekali jsme jak dlouho to vydrží. Tady už se Freddy bohužel objevuje, i když je chlapec vzhůru, což je škoda. Trochu mi chybí i ta hudba a zvukové efekty. Celková atmosféra už nebyla tak děsuplná. ()

RobLord

Ve své době mi připadala tahle dvojka nejslabší z celé série, neboť ještě nebyla natočena Freddyho smrt a Nová noční můra. V současnosti u tohoto celuloidu nostalgicky vzpomínám na Zlaté Časy, neboť Freddyho pomsta hravě strčí do kapsy kdejaký moderní digitální horor zásadně bez atmosféry. Kdykoliv zahlédnu školní autobus, vzpomenu si na Freddy Kruegera. YOU'VE GOT THE BODY, I'VE GOT THE BRAIN. ()