Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta

• USA A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge (více)

Kdyby rodiče Jamese Walshe věděli, co se stane, když se nastěhují do domu na Elm Street…! Pět let čekal Freddy Krueger, aby se znovu objevil ve snech nového chlapce ve městě a otevřel svoji ruku z nožů. Démonický zabiják si pro svoji pomstu nemohl vybrat lepší příležitost. Noční můra se opět promění ve strašlivou skutečnost. (oficiální text distributora)

Radiq odpad!

Hroznej scénář. Nejdřív mi to připadlo, že nejzlejší postava padla ne na Freddyho, ale na tělocvikáře. Nadpřirozený věci se ze snu přesunuli do reality, což je naprosto v rozporu proti romu, co se dělo v prvním dílu (a nápad, že Freddy se vtělil do člověka už taky nemá se sny nic společnýho). Navíc hlavní hrdina je tak nesympatickej, že si přeju, aby umřel a já se nemusel dívat na ty jeho jakoby namalovaný oči. No a taková scéna s vraždícím papouškem, to bylo tak moc k smíchu, že jsem si říkal, jestli nekoukám na nějakou parodii. Jednu chvíli jsem si myslel, že je tam všechny uklove k smrti. Triků tam bylo málo nebo trapný. A proč se pořád zvyšovala všude teplota, to taky nevím (ale vím, že když někdo leze z bazénu, ve kterém vřela voda, tak u toho nebude moc v klidu). Nejlepší na tom byla závěrečná píseň u titulků. ()

Nivenx

Rozhodně díl, který jakoby do série nepatří. Místo řádění ve snech tu Freddy ovládá kluka, aby pro něho zabíjel, nakonec i z něho vyleze. Celkově mě to bavilo, ale bylo to malinko o nečem jiném. Rozhodně to mohli udělat lépe. 60%. ()

Deyw

neni to tak spatny jak tu pisete...fredy je porad stejnej borec a celkem dobrej napad..fred jako manipulator...je to zase slusna prdel, ale hruza no...dame 2 hvezdy max za fredyho..fredy na party vole ! :D ()

Jirgen

Nebyl to zcela tak kvalitní díl jako ten první, ale já jsem se docela bavil. I když teda musím říct, že v téhle době mi to už hrůzu nenahání, ale být mi tak 8, tak strachy nespím... Ne nadarmo, když jsem byl menší a dávali to v tv jsem na to nekoukal :D ()

peteq

určitě slabší než 1 a 3 díl..ale do sérky i tahle freddyho temná taškařice zapadne....jilmová ulice opět útoči... ()

filmmovier

Ze začátku jsem chtěl dát****. První půlhodina byla opravdu napínavá a atmosféra mrazivá, ale pak to šlo dolů. Borec Freddy zase jede, a to je na filmu nejlepší. SPOILER! Ale ten idiotskej scénář, ve kterém Freddy ovládá toho Jesseho a Jess je vlastně Freddy celý film strhává. Prostě Englund válí a nic mi nebrání v tom, abych zkouknul trojku. ()

Doudis19

Když je na plátně Freddy, všechno je ok. Jenže, to by tam musel být častěji než jedenkrat za 15 minut na 10 vteřin. Hrdinové tragický a nezachrání to ani snaha nějakým způsobem navazovat na jedničku. Nuda, nuda a ještě jednou nuda. ()

BROKEN_

Po úžasné jedničce přichází dno. Postava Freddyho je tady jiná než v jedničce. V prvním díle zabíjel pouze ve snu, tady, ale chce Freddy tělo Jesseho, aby mohl zabíjet. Jesse se se nastěhoval s rodinou do domu Nancy, kde se ona utkala před 5 lety s Freddym. Což je jedno z klišé typu, tady se udála jedna tragédie, ale co, po pěti letech se to povede prodat ten barák rodině, u které byl o této události informován otec, kterému je to fuk, jeho odpověď na to zní - "Bylo to za málo peněz". Jasně táto :) . Zabíjení je hodně slabý. Jako nic není nějak ohromující, pouze praktický efekt, kdy Freddy vyleze z hrudi Jesseho, to bylo hodně dobře udělaný, ale jinak slabota. Atmosféra nulová, herecké výkony žádná sláva, děj hrozný. O Freddym radši nemluvit. Konec filmu je dost trapnej. Po celou dobu sledování filmu, jsem si myslel, že v tom hraje Meryl Streep tu hlavní ženkou roli. Až po zhlédnutí jsem zjistil, že to není ona, ale tvůrci do filmu obsadili herečku Kim Myers ( má stejný jméno jako Michael Myers, hustý ), jenom proto, že se podobá Meryl Streep. No, hodně dobrej tah, jelikož jsem si díky tomu myslel, že je to Meryl Streep, tak jsem byl rád, že vidím někoho známého :-D. A jinak se musím přiznat, že český dabing, je TOP. Jako už dlouho se mi nestalo, že bych se u dabingu tak moc nasmál. Některé scény byly neskutečně díky tomu úsměvné. Příklad, kde jsem se řezal smíchy, byla scéna na obědě -" Jdeš zítra na ten večírek? Ne, mám vězení. Jak to? Shodil jsem babičku ze schodů". To jak to znělo v tom dabingu, nemělo chybu :-D. Plus jeden dialog zněl tak hrozně, že jsem myslel, že toho borce proplesknu. Policisté dovezou Jesseho domů, poté co ho najdou na cestě nahého. Policista se otce Jesseho zeptá - Je to vaše? Není snad slušnost říci " Je tohle váš syn? Ne, ten debil musí říct " Je to vaše?" Zní to hrozně! Druhý díl je hodně podprůměrný, a celkově to udělalo ostudu prvnímu dílu. BOHUŽEL. P.S. Název filmu je pěkně debilní. Pomsta? Jaká pomsta?! Komu se má Freddy z prvního dílu pomstít, když se žádná postava z jedničky tady neobjeví. ACH JO! ()

Khumbac

Melo to neco do sebe, libila se mi myslenka Freddyho - usmrtit a nechat to na nekoho jineho. Mel jsem tu příležitost to zkouknout ve VHS kvalitě x-te kopie s dabingem, kde sla napul slyset angličtina. To je retro jak cyp! ()

Bobik9

Já si nemůžu pomoct, ale mně se to líbilo víc než jednička. Herci mi seděli víc a příběh mi také rychleji utíkal. ()

Honzek

Freddyho pomsta alias druhý díl této rozjeté série je spolu se šestým dílem velmi chladně přijímán dodnes. Nicméně se nejedná o úplný brak, spíš průměrný snímek. Jeho největší zápor je v tom, že Freddyho zkusily nacpat do reality kam samozřejmě nepatří. Je sice fajn ho vidět jak řádí na párty plné týnejdžrů u bazénu, ale přeci jen říše snů má něco více do sebe. Bylo to šlápnutí vedle, ale atmosféra zůstala vcelku kvalitní a Freddy zde začínal se svým černým humorem. Návaznost na první díl se skýtá v domě ve kterém Nancy v prvním díle bojovala o život. Nastěhuje se do něj nový nájemník, najde její deník a po čase začne zjišťovat, že se Freddy skrze něj (jeho, ne deník) snaží dostat do reality. Ujeté, ale šlo to. ()

lennyd

Ač by se mohlo stát, že Freddy Krueger už dá městečku pokoj, opak je pravdou. Poté,co se do stejného domu, kde kdysi bydlela Nancy Thompsonová, nastěhuje nová rodina, má Freddy opět o zábavu postaráno. Tentokrát je jeho cílem mladý Jesse Walsh (Mark Patton), jehož se snaží Freddy ovládnout, a pomocí něj zlikvidovat celou teenagerovskou generaci v Elm Street. Ještě že tu je ale Lisa, do které je Jesse zamilovaný, a která má díky jejich lásce jedinou šanci jak Freddieho zastavit ... Uff, tak toto bylo opravdu otřesné. Když opominu zde několikráte zmiňovaný český dabing (ten se opravdu nepovedl, neboť je pod ním slyšet originál a navíc se hlasy extrémně, ale opravdu extrémně nehodí k exteriérům herců), tak ani na filmu není nic, proč bych si jej pustil znovu. Ani Freddy tu není nikterak strašidelný, a jeho prohánění polonahých teenagerů na zahradní párty je spíš k smíchu. Tu jedinou, ušmudlanou, hvězdičku dávám jen z úcty k celé sérii, která se stala kultem, a úplný odpad si tak nezaslouží... ()

Sabiana

Freddy, a to s tebou byla taková sranda! Ale tohle, to je katastrofa. Když opomenu debilní dialogy, stupidní příběh, slabé herecké výkony a hroznou výpravu, zbydeš jenom ty a tvoje tradice, ale ruku na srdce, ani takovej borec, jako ty, film s takovou zátěží sám neutáhne. ()

Danny F.

Některé scénky, co se nápadu týče, jsou vykradené z předchozího dílu. Freddy mě nepřesvědčil o svém hororovém původu a tudíž jde o slaboučký díl. Napětí bylo minimalizováno a celkově film klesl dost hluboko. Bylo poznat že Wes Craven vyměnil režisérskou židli s někým, co nerozumí hororu. 65% ()

drake31

Absolútna dehonestácia. Podľa reakcií som čakal, že to bude zlé, ale naozaj som si nemyslel že až natoľko. Prvý diel, mal svoje podivné čaro, mal nápad, skvelé prevedenie a hlavne Freddy nepôsobil ako debil ktorí neviem čo skôr urobiť. V pokračovaní nestojí veľa vecí za zmienku, je to celé zmätené, je tu len jedna jediná sympatická postava (áno je to tá dievčina čo vyzerá ako Maryl Streep), a tvorcovia nevyužívajú ten "snový" potenciál ktorím táto séria začala. Freddyho pomsta je len narýchlo na kolene napísané pokračovanie, ktoré chcelo len vyťažiť na úspechu prvého dielu a vôbec sa nestarala o jeho kvalitu. Hviezda jedna jediná a hor sa na ďalšie časti .... ()