Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

JamesSi

Je divný, že jsem v určítě chvíli uvažoval, jestli Mel Gibson a Joaquin Phoenix, jsou gay pár? A děti říkají Phoenixi "strýčku" protože to nevědí? A twist by byl, že je to ten důvod, proč se Gibson zřekl po smrti manželky víry? Musel jsem si to v padesáté minutě vygooglovat, abych zjistil jestli se nepletu. Ano, jsem stupidní, děkuji moc. Každopádně v tomhle filmu se začínají objevovat trhlinky. Občas je dialog trapný (Phoenix křičí na děti v televizi, aby uhly), občas je fungování světa divné. Triky také nezestárly moc dobře. A nemůžu říct, že by mě příběh zase až tak zaujal. Bojler: Da Boys's, They're Demons. (M Night Night - díl 4) ()

Milano33

M. Night Shyamalan s ďalším jeho podmanivým snímkom, ktorý spočíva v precíznych zjaveniach vzbudzujúce strach a bezútešnosť. Shyamalan tými jeho pohlcujúcimi zábermi vytvára vskutku pôsobivú atmosféru, ktorá sa v priebehu deja neustále buduje a pravidelne stúpa na svojej intenzite. Film je takmer celý zahalený tajomnom a divák je držaní v neuvedomí, voči akej hrozbe skutočnosti stojí. Hrôza a des tkvú z temnoty a šera - z atribútov, ktoré divák vidí sťažene alebo vôbec. Existencia mimozemskej formy života a možnosť invázie je niečo, čo dokáže v ľuďoch zasiať strach a paniku, do takýchto sugestívne vyeskalovaných chvíľ Shyamalan skvelo aplikoval svoju povestnú psychologickú prepracovanosť. Signs je minimalistickým sci-fi horrorom, ktorý sa snaží zachytiť komornú atmosféru vo vnútri príbytku jednej z miestnych rodín. Tento rodinný dramat je úžasne vypointovaný a s neprestajným pocitom nepríjemného mrazenia. A ten mysteriózny opar je taktiež neskutočne zreteľný a u Shyamalanovej tvorby takmer nevyhnutný. Signs je poväčšine času silno melancholickým počinom s pretrvávajúcim pocitom upadajúcej viery aj nádeje. Celý snímok je akýmsi podobenstvom o viere, o jej stratení a znovunajdení. Mel Gibson a Joachin Phoenix boli v svojich rolách parádny. ()

The Marast odpad!

tohle bylo fakt strasny, kdyz se postavy ve filmu chovaji jak retardi jen aby se dal konstruovat nasledny dej tak je to vzdy nekoukatelny ()

borec999

Keď sa Shyamalanovi zadarí, tak výsledkom je obvykle výborný triler. Znamenia v jeho tvorbe radím ako 3. najlepší počin (po 6. zmysle a Split), ktorý stojí na:  zaujímavom spracovaní tématiky mimozemšťanov, kvalitne hrajúcich hercoch (jediný Joaquin Phoenix mi sem akosi nepasoval ale inak všetci ostatní hrajú prirodzene a uveriteľne- dokonca aj detskí herci), ale hlavne: výbornej atmosfére mysteriózna, ktorá sa ťahá filmom od začiatku až do konca, pričom sa postupne a pomaly stupňuje. Ak by bol záver o čosi lepší (odvážnejší) možno by som zvážil i piatu hviezdu... PS: aj keď Znamenia nie sú horor, tak predsa len jednu ľakačku Shyamalan do filmu prepašoval a tá teda... stojí za to. 80% ()

WathanajX

„Do jaké skupiny patříš? Jsi ten, kdo za vším vidí znamení, nebo věříš, že lidé mají prostě štěstí? Je možné, že neexistují náhody?“ Jako herce mám Mela docela ráda a stejně tak mám ráda mysteriózní filmy, záhady a tak podobně. Podle hodnocení i komentářů jsem čekala velmi slušný film.  Klady: Nejdřív musí poznamenat, že se mi celý film vybavovalo Scary movie, které jsem viděla dávno před tím, než jsem se dostala k originálu. I když oproti parodii jsem se tolik nesmála ale asi jako každého mě dost pobavila scéna s alobalem na hlavě. Herecky moc dobré, atmosféra s mimozemšťany skvěle podaná a napíná diváka až do poslední chvíle, kdy je konečně spatří. K nejlepším scénám patří rozhodně ta ve sklepě. Obecně nejen tady ale v celém filmu mě bavila výborná práce s kamerou a světlem. Z mého pohledu spokojenost. Zápory: Ten konec byl pro mě trochu úsměvný asi tak bych to shrnula. Bohužel mi také film k závěru přišel už trochu více utahaný. Myšlenka snímku byla fajn ale tak nějak se pořád nemůžu ubránit tomu, že tam ti mimozemšťani byli prostě navíc… Hodnocení: 75 % / 7 z 10 – Rozhodně bych doporučila fanouškům žánru. Mě se film sice líbil ale i tak patří k těm, které stačí vidět jednou. (44.) ()

cold

Co se má stát, tak to se stane! Dobře udělaný film, že nic se na tomto světě neděje náhodou. Night M. Shyamalan po šestém smyslu a vyvoleným přichystal další film se skvělou atmosférou. Ano, právě atmosféra je na tomto filmu naprosto dokonalá. Až v TV uvidítě záběry navštevníků z vesmíru, napadne vás, že takto podobně by to mohlo vypadat, kdyby skutečně přiletěli. I z "B"éčkových námětů dokáže tento režisér udělat napínavý film od začátku do konce (po duchách - šestý smysl, komiksech - vyvolený, jsou tu UFOni) ZN. Doporučuji sledovat za tmy, ale náhradní spodní prádlo podmínkou. ((( Docela mi připadá, jako by tento film vyšel z pera S. Kinga. Ale je to jen můj názor.))) ()

Hopper

No, Shyamalan zase dokázal, že na to má. Amosféra filmu je priam neskutočná, napätie sa dá krájať a len tá záverečná pointa - myslím chlapca - je stupídna. Takto to v skutočnosti nefunguje a nikdy by to takto nedopadlo. Ale nechajme rýpanie bokom, Gibson hrá svoj štandard, religiozity mohlo byť aj trochu menej, Phoenix je tiež slušný a hudba Howarda nemá chybu. Uvidíme, čo bude ďalej. ()

cab

Jsem z tohoto filmu na rozpacich. Videl jsem ho v anglictine i v cestine. Psychologicka rovina filmu se da pochopit, ale vse sem zdalo strasne natahovane a nektere sceny nepotrebne. Ale Mel je Mel. Panu reziserovi drzim palce k lepsim zitrkum. 35% ()

Balu...

Trenýrky po shlédnutí málem potřebovali přeprat; nicméně kromě atmosféry husté jak mlha u rybníčku Brčálník (to je jinej thriller o Rákosníčkovi) a pár koleček v obilí snímek nic úchvatného nepředvedl, nemluvě o pánbíčkářství Mela Gibsona - jeho ztracení a znovunalezení víry mě iritovalo.. ()

eagle-eye

První polovina filmu je vynikající, klasické Shaymalanovo vyprávění, které mě vždycky zaručeně dostalo. Člověk čeká zase na nějaký fígl, ale na konci se krom klasického sci-fi a jedné zajímavé pointy nic moc nestane. ()

zbysik

Prislo mi to prilis povrchni. Nejsilnejsim momentem je asi zaverecne setkani s mimozemstanem. Od rezisera sesteho smyslu sem cekal mnohem vic. ()

dopita

Vemi povedenej film. Řek bych, že by se to Hitchcockovi líbilo. Sice bych měl pár výhrad, např. herci: Mel Gibson není zrovna bůhvíjakej herec, což ve smrtonosný zbrani nevadí, ale tady docela jo, režisér Shyamalan by měl režírovat a ne hrát, zachvíli sám sebe obsadí do hlavní role a to bude průser. Sem nevěřící, takže sem si celej film lebedil, že se reverend Graham Hess vzdal boha, abych se pak musel nasrat, že ho zase přijal. Ale jinak samý klady, ostatní herci hrajou skvěle, napínavý scény sou napínavý, lekačky mě polekaly a hlavně Shyamalan neuvěřitelně skvěle pracuje se zvukem a atmosférou. Co se týče finále který je dost často kritizovaný, mě se líbilo, famózně ho popohání hudba (tak trochu jako z Psycha ne?) Jamese Newtona Howarda. ()

Pretender

Film probíhá ve skvělé atmosféře, kterou ještě podtrhuje vynikající hudba a Mel Gibson předvádí opět úžasný herecký výkon, ovšem najdou se i slabší momenty, takže takových 80%. ''There is no one looking out for us. We are all alone.'' ()

Greenpeacak

Tento film má vedľajšie účinky. Po zhliadnutí určite budete najbližšie dva týždne pozorovať strechy a budete mať panický strach z nočných prechádzok blízkosti kukuričných polí. Ale inak v pohode film. Len ten Mel Gibson pôsobil akoby bol omráčený kladivom. ()

Ripley

Shyamalan buduje atmosféru pomocí osvědčené metody-čím méně toho vidíme,tím je to napínavější.Samozřejmě hodně dělá kvalitní režie.Zvukové efekty a geniální Howardova hudba atmosféru ještě více budují....a to hned od začátku filmu.Není tu žádný dlouhý rozjezd.Film je napínavý hned od začátku.Mel je jako vždy skvělý a Joaquin Phoenix mu zdařile šlape na paty.Nejlépe si film vychutnáte na velké,kvalitní,širokoůhlé TV,kde černá je opravdu černá,která vynikne především ve skvělé noční scéně v kukuřičném poli. ()

Aslan

Znamenia, ma s prvopočiatku veľmi nezaujali. Keď im človek dá druhú šancu, objaví čo sa skutočne ukrýva pod pokrievkou. Pastor, Slúži Bohu a snaží sa rozdávať lásku a dobro, kadiaľ chodí. No ani dobrého človeka, neobchádzajú zlé životné situácie. A vtedy je ťažšie ako nosenie kríža, otázka či to ma nejaký zmysel. Mám smrť blízkeho nejaký zmysel? Ma choroba dieťa nejaký zmysel? Ukáže to čas, alebo proste sme vydaný na po spas nezmyselnosti. Nie, nie sme. A tak každý človek ktorý si potrebuje obnoviť vieru že veci v našom živote majú zmysel, len musíme počkať kým sa odhalí, nech si dodá odvahu Znameniami. Hodnotíme 5* PS: Skvelé vymyslené odhalenie hlbokých právd ľudského života, na pozadí sci-fi zápletky . ()

1860

Vždy jsem Shyamalana obdivoval, jakou atmosféru ve filmu dokáže navodit.. Ve Znamení to jenom potvrzuje a předkládá nám film s nejlepšími "lekačkami" vůbec.. ()

Paity

Znamení musím označit jedním slovem - překvapení. Především tajemná s tísňující atmosféra, která mě na podobných filmech tak uchvacuje je v tomto snímku tak koncentrovaná, že vás nenechá v klidu. Opět se ukazuje, že filmy, ve kterých je toho ukázáno méně, než více, je v mnoha ohledech děsivější a čpí z něj lepší hutná atmosféra, která se dá krájet. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)