Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

Delaney

Po prvním shlédnutí jsem dal 4*, chyběla mi Shyamalanská geniálnost, atmosféra je slušná a Gibson s Phoenixem jsou skvělý, ale prostě to nebylo ono. Chybělo mi to "něco" co by pozvedlo hodnocení na 5*... ALE po druhém shlédnutí jsem zjistil, že filmu nic nechybělo, jen jsem to nezaregistroval dostatečně silně, závěr tolik nebije do očí, nejedná se o zvrat v ději ale jen o zamyšlení, proto jsem tomu příliš nevěnoval a myslím, že spousta lidí to přešlo jako nic... Ale teď se mi to sakra zalíbilo a hodilo Znamení zpátky do šuplíku Shyamalanových mistrovských kousků. 85% ()

Tomin88

Nejlepší sci-fi thriller a zároveň pro mě nejlepší Shyamalan vůbec! Skvělé obsazení podporuje nepopsatelná atmosféra, kterou umí jenom M. Night. Budování strachu z neznámého funguje na jedničku a tento film u mě boduje jako film s nejvíce kultovníma scénama v jednom filmu! Výborná hudba od Jamese Newtona Howarda! Nemám slov! ()

Me6i

UFOni jsou tady hodně akční, skvělí herci, lekavé scény, a to vše bez "jediné kapičky krve" - smekám ()

fredisek

Gibson ztrácí víru v Boha, potřebuje ale v něco věřit, třeba ve svou rodinu...nebo ksakru...v mimozemšťany. Tenhle film je o tom, co je víra, ale hlavně o tom, proč je potřeba něčemu věřit. Čemukoliv. Moje nejoblíbenější sci-fi...není plné přihlouple vypadajících hrdinských činů ani velkých hrdinů, je lidské, což sci-fi příběhům prostě mnohdy chybí. Je chytré, dialogy skvělé. Samotný mimozemšťan se objeví až na konci filmu, to nebezpečí a zlo zůstává pořád skryté (třeba za dveřmi komory a nebo slyšené dupáním po střeše), což dodává na strašidelnosti i napětí. Znamení jsem viděl už několikrát, vím jak skončí, ale klidně bych si ho pustil znovu... ()

Martin_W

Výborná atmosféra, doprovázející hudba a i herecké výkony.. Divím se že to už díky Melu Gipsonovi neokupuje první dvoustovků filmů.. 90% ()

Jorge-Z

Chvílemi mi šel mráz po zádech, který umocňovala výborná hudba. Ovšem kvalit Šestého smyslu, jak po stránce příběhu, pointy nebo atmosféry, ani zdaleka nedosahuje. ()

lucinka.md

Zatím nejlepší film o mimozemšťanech (místy horor), jaký jsem viděla. Má parádní atmosféru, v některých scénách jsem se opravdu málem po.... strachy a ještě týden jsem se bála jít sama na záchod:-) Nejlepší je první polovina filmu, kdy člověk tuší, že se něco zlověstného blíží, atmosféra je napjatá a hustá (ne nadarmo se říká, že žádný filmař nedokáže stvořit takovou obludu, jakkou dokáže vyplodit naše fantazie)... A pak to přijde!! Nejvíce mi zatrnulo ve scéně, kdy byl mimík natočen na video při dětské oslavě a pak jak je slyšet jejich cupitání na střeše domu rodinky, která už se mezitím odebírá do sklepa... A nesmím zapomenout ani na scénu v lánu kukuřice, to už jsem si ale občas zakrývala oči:-) BRAVO, BRAVO, doufám, že přijdou další podobné perly:-) ()

Oyer

... Sci-fi o mimozemšťanech, hlavní role Mel Gibson. Ani mimozemšťané, ani Gibson na mě nikdy moc nezapůsobili... Tento film je z první poloviny dosti nudný, po hodině sledování jsem začal uvažovat o jedné, možná dvou hvězdičkách. Přibližně v 1:15 se film začíná rozjíždět a musím říci, že člověkem několikrát projede opravdu lehce vystrašený pocit. Tam už to nabralo ty správné obrátky. Konec zase trošku slabší. Mimochodem: jsem rád že jsem viděl hrát Phoenixe v roli dobráka, vždy ho mám zafixovaného jako hlavního podoucha ve výborném snímku Gladiátor. ()

Mikino00

Kdo vymyslel tak trapný konec? Opravdu jsem se smál na konci, celé to působilo nedomyšleně, ty flashbacky asi měli tupým američanům připomenout o čem se mluvilo před deseti minutami, lepší než stupidní vyvražďovačky, ale ani tohle hodnocení nezachrání. ()

Matt Raider

Děsivé momenty a hudba tvoří něco tak hrozivého, že Vás to pomalu rozežírá zevnitř. Straší to pořád, ale jinak nám to skutečně mnoho nenabízí, zase to "nic" v brilantním obalu. (75%) ()

Ollie235

Trochu váhám mezi třemi a čtyřmi, ale ani to nemění nic na tom, že jsem trochu zklamaný. Od Shyamalana totiž čekám jen to nejlepší. Znamení je sice dobré mystery drama, ale není dotažené k dokonalosti jako Šestý smysl či Vyvolený. Z části je to i mnou - kruhy v obilí, světla na obloze, neviditelná zeď ve vzduchu - takové věci mi moc neříkají a ve filmu je nevidím příliš rád, ale stejně mám pocit, že z toho šlo vykřesat daleko více. Takhle mi to přišlo jako trochu nelogická hra na schovku mezi poměrně dobrým hereckým obsazením a podivně neschopnými mimozemšťany. Snad mi příště MNS přinese něco víc. ()

Movie Gourmet

Tomu říkám mistrně budované napětí. Dobře zahrané, výborně zrežírované, nápaditá filmová hudba, prostě fakt síla! Nemám co vytknout. Verdikt: 5* a 90 %. ()

dan4815

Viděl jsem ho poprvé, jako menší a přiznávám se, že s každým dalším shlédnutím už mě film tolik neláká. Asi je to tím, že tento film těží na prvním momentu, na to čekání, na budování atmosféry kolem tajemných mimozemšťanů. Ovšem stále pro mě tento film má smysl, asi právě v tom, že člověk stejně tak jako tak prožívá nějaké to napětí, a není to jenom o tom. Mel prošel těžkou situací, jeho manželka se zabila při autonehodě a on pomalu ztratil víru, nejen v Boha, ale i ve smysl života. Melovi postupem času začíná docházet, že mnohé věci mají nějaký smysl a nějaké poslání, že ne vše není jenom tak. Nejsem sice vyznavačem nějaké předurčenosti a osudu, ovšem tento film mi servíroval tuto tématiku naprosto ve skvělých dávkách a tak, že mě to uchvátilo. Film možná chvílemi tlačí na citovou stránku, snaží se křečovitě v divákovi probudit lítost, nicméně se to dá přehlédnout. Slabší stránkou věci je, že právě tohle může tak trochu za předvídatelnost. Sice většinou se ve filmu řeší ty věci, které byly dány osudem, až v momentě, kdy se něco děje, tak stejně člověk už tak od půlky filmu ví, že Bou nemá ráda starší vodu, myslí si, že kontaminovaná, že tak nějak to bude mít osudový dopad na děj filmu. A že třeba její bratr kvůli astmatu přežije jedovatý plyn mimozemšťana, je to předvídatelné, na druhou stranu stejně kouzelné. Mel tu má jednu ze svých nejlepší rolí, a ať si říká kdo chce co chce, je to opravdu grandiózní herec, kterého by byla škoda do tohoto filmu neobsadit. I pro Shyamalana je to jeden z nejlepších počinů, vždy stavěl na vyvolávání atmosféry a zajímavém rozuzlením. ()

Renfield

Invaze mimozemšťanů úplně jinak? Proč ne... M. Night Shyamalan nám ukazuje její průběh z pohledu jedné rodiny, tedy žádné velkolepé akční scény, žádné létající talíře a záběry z celého světa. Ve Znameních vlastně nevidíme nic, je to spíše komorní drama, ve kterém nejde jen o zmíněnou invazi, ale také o rodinné vztahy a psychologii postav. Také je to thriller, který se v několika momentech dá označit až za hororový a právě tyhle scény, ve kterých by se napětí dalo krájet, jsou ty nejlepší. Budování napětí Shyamalanovi prostě jde, ve Znameních vytěžil z mála maximum. Navíc je vše dobře zahráno, Mel Gibson i Joaquin Phoenix odehráli svůj více než standard a pozadu nezůstávají ani ostatní, včetně herců dětských. Tradičně fantastická je i hudba Jamese Newtona Howarda, ta značně dopomáhá v budování napětí a stejně tak kamera, jejíž několik záběrů je nezapomenutelných. Scénář se Shyamalanovi z větší části také povedl, o to víc zamrzí, že po tak výborném ději přijde slabší finále, které celý film přeci jen sráží. I přesto je to ovšem další zásadní dílo ve filmografii M. Night Shyamalana a já doufám, že svou ztracenou formu zase brzy objeví. 80% ()

laepus

Parádní film s vypiplanými scénami i scénářem, se snad až hitchcockovsky mrazivou atmosférou pomalého vývoje, který postupně nabírá na obrátkách. I nějaká lekačka samozřejmě musí nastat. Samozřejmě nebudu nijak spoilerovat, ale rád se na tem film dívám, i když už ho znám. Člověk si ho i tak dokáže užít. Mel i Joaquin si dobře sedli a emzáci jsou klasické postavičky, jejich motivace je v různých filmech různá... Tady jsou... Ne, neřeknu, slíbil jsem, že spoilerovat nebudu. ()

filipvrbik

Mistrně natočený film v duchu až hororovém- velmi mi to připomnělo čelisti, kde žraloka taky vidíme až na konci. Dobré herecké výkony, jen mi jaksi trochu chybí smysl jednání a pohnutky mimozemšťanů (spoiler- ano jsou tu mimozemšťané, i když to ze začátku tak nevypadá) - konec zvláštní , jak se na Shyamalana sluší a patří, ale spíše jen naprůměrný film celkově...70% ()

bobstock

Dodnes pro mne špička v setkání s mimozemskou entitou. Kdysi jsem ho od někoho sehnal jako pirátskou verzi ještě s kamerovými značkami, ale ono mi to v koukání nepřekáželo naopak mi to velmi hutnou atmosféru ještě zesílilo. A abych sebou cuknul a skoro spadnul ze židle ve scéně, kdy Joaquin prohlíží první autentické záběry ze zahradní párty, kde se jeden z cizinců poprvé odhalí, to se mi dodnes u žádného jiného filmu nepovedlo. Naprosto mě to pohltilo a věřil jsem, že je to skutečné. Byl jsem opravdu živočišně vystrašený. Škoda je jen, že se mi to nezdá, když si s odstupem času přiznám, že to má Shyamalan za sebou...rád, strašně rád bych se mýlil. 90% ()

petrskoc

Po delší době jsem si dal novou projekci (naposled jsem Signs viděl snad jako dítě nebo puberťák) a nadšení přetrvává, dokonce dnes tomuto skvostu nemám snad co vytknout. Jde o film s duchovním přesahem, ne jen o klasickou hororovou scifi lekačku. To budování napětí je zde opravdu mistrné. Rozmazané postavy v obilí, silueta na střeše domu, co sleduje postavy přes okno do pokoje a spousta dalších momentů, ze kterých mám husí kůži, jen si na ně vzpomenu. Práce s hudbou a obecně se zvukem také TOP. Gibson společně s Phoenixem skvělá bratrská dvojice, mezi nimiž funguje správná chemie. Gibson zahrál odpadlého pastora opravdu perfektně - to balancování na hranici pragmatického silného otce rodiny a naopak poťouchlého zmateného muže ve středních letech, který ztratil svoji víru a neví, kam dál a čemu věřit - to mu šlo na výbornou. Dramaturgie taktéž vynikající - stupňování napětí až do finále, které je dle mého také zcela důstojné a nevidím v něm žádný problém, mně takové zakončení zcela uspokojilo a připadá mi naopak důstojnější a přirozenější, než kdyby se snímek snažil přijít s nějakým za každou cenu přelomovým twistem a poselstvím ala "punch in the face", kterým by to opravdové poselství - tu jemnou a citlivou linku s úmrtím ženy, kde vše je propojené se vším a motýlí efekt ovlivňuje vše okolo nás - naopak zničil a zadupal do země. Film by tak ztratil onen přesah. Na tu dobu i solidní efekty a "emzák" opravdu děsivý. Přijde mi, že vše sedí, jak má. Prostě skvělý film s atmosférou, která by se dala krájet, velmi sugestivní kamerou a přesahem k zamyšlení. Za mě není co řešit. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)