Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

kobe6

Berte to jako spíše 3,8. Kvalita herců, režie, kamery, hudby a atmosféry se nedá popřít. Nevyhnu se, ale srovnaní s Šestým smyslem, který je na jiné úrovni. Kladem je určitě to že se ty nestůry téměř celý film neukážou, tak jako ve Spielbergových Jaws. Joaquin Phoenix u mě každým filmem, který s ním vidím, stoupá:) ()

Prochy38

U mě suverénně nejlepší sci-fi thriller týkající se mimozemšťanů. Atmosféra neuvěřitelná. Chvíle, kdy se ukázala na videu postava mi zůstala vrytá do paměti navždy. Mrazivá hudba vše jen umocňuje. Skvělí herci a parádní podívaná. 90% ()

venom14

Nejtajemnější a nejnapínavější film s útokem mimozemšťanů.Velmi se mi líbilo pomalé osídlování země,namísto(třeba Válka světů)rychlého útoku.Tenhle film je pro mne prostě jednička v U.F.O. filmech ()

ondrula

Pozor, spoiler: Mel Gibson žije s hromadou dětí a Joaquinem Phoenixem v chajdě uprostřed nekonečného lánu kukuřice. Venku se ozývají divné zvuky, všichni čumí, co to asi je? Vrchol filmu - všichni vyběhnou z chajdy ven, řvou a čumí, dokonce zavítají do kukuřice! Nic se ale neděje. Pak to zaplaťpámbu skončí. ()

Dyas

Skvělý dramatický, thrillerový a mysteriózní film se špetky sci-fi hororu, které mě místy opravdu při prvním zhlédnutí ,,trochu‘‘ vyděsili. Dobrá hudba, režie a Joaquin Phoenix, kterého jsem si v tomhle filmu zamiloval. Konečné vyvrcholení smyslu filmu mě překvapilo. Rozpočet $72 miliónů ][ Celosvětové tržby $408,247,917 ()

Hanes88

No tomu říkám sci-fi thriller!!! Atmosféra se dala krájet. Mel Gibson i J. Phoenix zahráli skvěle a celý film byl opravdu skvělý. 85%. ()

J*A*M*A*L

Moc krásný film.Skvělé natočené sci-fi.Já osobně nejsem žádný sci-fi maniak ovšem tento film se mi vážně moc líbil.Skvělé obsazení vynikající režie (ještě jednou) a skvělý výkon Joaquina Phoenixe.100% ()

iampatrik

75% Jak udělat komorní invazi mimozemšťanů? Takhle! Napínavý děj, tíživá atmosféra, dobrá práce s postavami z vesmíru (kdy v celé své "kráse" ukážou až v závěru - i když kdyby se neobjevili vůbec, nevadilo by to), samozřejmě i dobře zahrané. A scéna, kdy jde slyšet jen cupitání po domě nemá chybu. ()

buzzwoody

Až mě rozesmívá, jak přední uživatelé tehdy v letech 2002 a 2003 opěvovali Shyamalana a s tou jejich "jistotou" předpovídali, jak se všichni poserou blahem, až bude točit další filmy, jenže ono hovno :D No nic, zpět k filmu - výborný scifi-thriller-horor-drama film, kde se sice dá najít pár takových nesmyslů, pokud by člověk naladil na - "tohlebysenormálněnestalo" formát, ale mně se na něj nechce ladit. Příjemný Gibson, navíc i dobře nadabovaný, dobrý výkon i Phoenixův, nebo dětských herců. Fajn nápad, ještě lepší zpracování a jak už tu někdo psal, skvěle se hodící mrazivý humor, který se v podobě několikerých suchých hlášek mihne. Finále trochu zklamalo, ale atmosféra byla dobře vykreslená, a hlavně - on to není tak úplně horor, to vím, ale takhle se mi to prostě líbilo. Taková napínavá a celkem děsivá atmosféra lepší, než zbytečně předramatizovaná cesta náctileté uřvané krůty dlouhou temnou chodbou s tím, že odněkud vyskočí bubák. Nejvíc z celého filmu se mi ale skutečně líbil výkon Mela Gibsona. ()

Paldiny

Film som videl len včera a dnes mám problém niečo k nemu napísať. Matne si spomínam, že inak dominantnú atmosféru narúšali komické scény a až nezdravo mudrujúci Culkin jr. Ostatné, Shyamalanova pečať, záverom nevynímajúc. ()

janesX

Vždy som mal taký pocit, že keď sa stane niečo zlé, je to preto, aby sa nestalo niečo ešte horšie. Tento film má hlbší zmysel a druhé zhliadnutie ma bavilo viac ako to prvé, no nechám mu aj tak tri hviezdy, až tak dobrý film to zase není. Aspoň keby režisér z týchto hercov viac vymlátil. No  nespravil to, skôr to vyzerá, že naopak sa bál niečo si dovoliť k takej hviezde ako je Mel Gibson. Phoenix ale tak zlý nebol... Čo mi ale tentokrát neuniklo, sú kruhy v obilí. Vidno, jak veľmi sú vo filme nedokonalé a pri tom verím, že si na nich tvorca dal mimoriadne záležať. Ak si porovnáte tieto s tými pravými (napríklad tu, alebo tu) uvidíte ten sakramenský rozdiel a možno tým pravým kruhom (tí neveriaci) konečne uveríte. ()

Macik

Veliké zklamání. Spousta absurdit!Nejlépe to vystihli v Scary Movie 3, když aji jim bylo zvláštní že mimozemšťani kteří sem letí několik milionů galaktických let se nedostanou skrz zavřené dřevěné sklepní dveře......;) ()

GREGOIRE

Teda, jak to ten M. Night Shyamalan dělá ... Děj sám o sobě není nijak závratný, ale JAK je podán a zpracován. Na to, jestli Vám nějaký detail nesedí, zapomenete, protože exaktně vyměřené napětí Vám bere doslova dech ze rtů Precizní, mistrovské dílo. Příměry s Hitchcockem nejsou v tomto případě přehnané. Melu Gibsonovi role reverenda sedí jako ulitá (jak by taky ne :-)) a ostatním jakbysmet. Nevšední zážitek. ()

AIMÉE

Nejde nedat nejlepší hodnocení, když opomenu všechnu tu rozumnou logiku. I když kdo ví...jednou. I po několikátém shlédnutí mě snímek stále fascinuje a určitým způsobem nahání husí kůži. Poněkud (a nijak překvapivě) tichý a hloubavý Joaquin Phoenix zde exceluje, ale Gibson taky nezaostává, také představitelé malé Bo a Morgana, dle mého názoru, předváděli slušný výkon. Snad jen ten závěr, kdy je veškeré vyřešení situace přenecháno jen Merillovi, který to zvládne levou zadní... V každém případě je hodno ocenit i skvělou kameru a hudební doprovod byl nad míru dobrý. ()

Damielka

Jsou horory, při kterých se párkrát leknete, chvílemi se bojíte a sem tam si řeknete: no fuj, to už je cu fíl! Při Znamení jsem ale chvílemi nemohla ani dýchat, jak jsem byla vyděšená a husí kůži jsem měla takovou, až mě to bolelo! A to jsem od toho čekala nějaký roztomilý akční sci-fi se záplavou speciálních efektů a masek ošklivých mimozemšťánků. Jaký omyl! Shyamalanovi stačila práce s kamerou, zvuky, hudba a herecké koncerty Mela Gibsona, Joaquina Phoenixe a ostatních. ()

LuckyStar

Ano, M. Night Shyamalan je geniální, není potřeba cokoliv zastírat :) Znamení pro mě představuje zatím nejsilnější filmový "očistec" spojený s nejlepší filmovou hudbou, kterou lze napříč celým filmovým spektrem slyšet. Zdánlivě obyčejný příběh o obyčejných, jak to říci, zvucích?, které se slévají do stále naléhavejšího vyznění. Nebudu popírat, že po prvním shlédnutí jsem měl určité problémy s vyjádřením toho, jak popsat své nadšení, nicméně jistá nezapomenutelnost z tohoto filmu je ABSOLUTNĚ pro většinu nevyhnutelná. Posledních 30 let neustále zvyšující se kredit fenoménu UFO zabalený do obyčejnosti vašeho všedního života lze pozorovat každý den na internetu, na obloze nebo třeba i v novinách. Nejsou už tady? Kdy přistanou? Budou přátelští nebo to budou nenávistní vetřelci? Odpověd Shyamalan nehledá, jen ji ukazuje. To, čeho se nejvíc bojíte je vedlejší, neboť tady strach znamená jedno jediné - strach o vlastní život. Blízká setkání s cizí civilizací se vždycky ponesou v duchu víry a náboženství, ať si kdokoliv z nás namlouvá cokoliv. A v tomto filmu to působí velice správně a hlavně - jedním směrem a neutíká to nikam jinam. Režie je zde skutečně briliantová a dýchá ať v samotných "šokujících scénách" (které působí velice živě) nebo v minimalistických scénách v kukuřici. Na rozdíl od jiných, kteří hledali logické chyby, jsem já ani jednu nenašel (nebo spíš všechny domnělé chyby jsem si odůvodnil a v tomto naštěstí opravdu NENÍ problém, imho stačí trochu představivosti). Jinak ta zlatá, harmonicky agresivní hudba je dílem mimozemšťanů a J. H. Newtona, je mi líto, nemůžů tomu dodnes uvěřit :) TENTO film MUSÍTE vidět. ()

fastum

Skvělý film!! Hodně filmů o mimozemšťanech je z pohledu nějaké vlády, ale tady je to z pohledu obyčejných lidí, kteří se snaží zjistit, co se to kolem vlastně děje.. Parádní napínavé scény, celkový scénář i herci.. plný počet! ()

M.I.K.E.

Další skvělý snímek z dílny nového Hitchcocka Shyamalana, který potvrzuje fakt, že tušené je mnohem děsivější než ukázané. Úchvatná atmosféra, mrazivé napětí, skvělá hudba dělají Znamení jedním z nejlepších thrillerů součastnosti. Škoda jen, že režisér se rozhodl mimozemšťany ukázan. Mám mnohem radši, když si je musíme pouze domyslet. Ale i tak extratřída. ()

Cement73

Sci-Fi bez kozmických lodí a efektov? Horor iba z jedným smiešnym mimozemšťanom? Scenéria vnútra domu a potom už iba pole okolo? Tak to sú "Znamenia", a napriek tomuto chudobne vyzerajúcemu obsahu výborný thriler. Netreba bolo bombastické výbuchy a obrovské kozmické lode. časť osudu ľudstva sa diala na tej zapadnutej farme. Astma ako pomoc proti zákerným alienom? Áno... je to dobré. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)