Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

Lynn

To byly zlaté časy, kdy ještě M. Night Shyamalan točil takovéhle kousky! Nejistota, zmatení, strach, paranoia... "Znamení" rozhodně nejsou filmem na zaplašení depky. A proto je mám společně se Šestým smyslem a Vyvoleným tak ráda. ()

Kryšpín

Atmosféra super, nálada strhující, zvuk ohlušující. Lidi jsou tam jak loutky, neboť je manipulují média a ukazují svůj strach, který zároveň pohltí i vás. Film ukazuje typického Shyamalana, tajemnost a hrátky s osudem. V každém jeho filmu je kluk, který to vše nějak spojuje. Nic mě dlouho tak nevyděsilo, což je teda co říct. :o) ()

sportovec

Základní předností jinak spíše velmi průměrného filmu je práce scénáře i režie s poměrně promyšleně stupňovaným napětím. ()

genetique

Niekomu tento film buď úplne sadol, alebo ho úplne odradil. Ja som jednoznačne z tej prvej skupiny. Opäť som čakal, aké prekvapko nám Shyamalan na záver filmu naservíruje a opäť nesklamal. Najlepší film o invázii mimozemskej civilizácie na našu planétu s nevšedným zakončením! Navyše hustotu napätia som nevedel predýchať ešte pekne dlho a myslím, že skratky cez polia vynechám na pekne dlhý čas. 95%. ()

LihO

Keď som to videl prvý krát, dosť ma to vzalo. Počas celého filmu vládne výborná, napínavá atmosféra. Nápad s vodou mi pripadal trochu lacný, ale inak super film. ()

Ainy

Nejlepší je pustit si takový film večer, když je tma a vy jste úplně, ale úplně sami doma jako já teď zrovna... mám rozsvíceno asi ve třech místnostech a poslouchám jestli mé venkovní bezpečnostní zařízení zběsile neštěká ... celkově to vypadá, že si budu muset pustit ještě nějakou komedii, jinak dnes neusnu klidným spánkem. Každopádně Mel i tady ukazuje jak vynikajícím hercem je, stačí se kochat jeho mimikou, gesty, očima ... de facto všichni zúčastnění podali opravdu dobrý výkon. Také kdybych měla klobouk, smekla bych ho s lehkou úklonou před režisérským uměním pana Shyamalana, jeho citem pro napětí a to správné mystično. ()

ScreamJay

Michael mě nezklamal, jen mi potvrdil, že to mít ho v top 5ti současných režisérech není vůbec omyl. Film disponuje skvělým hereckým osazenstvem, precizně sepsaným scenářem a již víše zmiňovanou režií. Myslím že kdybych dal Shyamalanovi natočit reklamu o mléčných výrobcích, tak bych u ní ani nedutal. Atmosféra strachu, napětí a doufání v cosi nedefinovatelného je skvělá a má jen jediný slabší moment a to, když mimozemšťana ukážou na můj vkus až moc dlouho. Jsou filmy, kdy je lepší mystikou opředenou postavu či monstrum radši neukátaz a tím zachovat definitivní napětí, než mu dát nahlédnout do tváře a leckdy to napětí trochu zmírnit. Ne že by ten chlapík z kosmu nebyl děsivý, ale dostal v závěru až moc prostoru což nebylo právě ono. Ale jinak je to skvělý hororový thriller co si na nic nehraje a nabízí spoustu originálních zážitků. ()

3DD!3

Vzpomínám jak, když jsem byl malý, jsme se šli podívat na kruh v poli, který se objevil kousek od cesty na Skalky. Vím jak jsem byl vyděšený a zároveň mě to strašně zajímalo. Podivný pocit. Nějak si ho pořád pamatuju. Uvnitř toho kruhu se stébla obilí, nebo co to bylo, zdála být uvnitř prázdná, prasklá a suchá. Jedno jsem si sebou dokonce vzal domů. Dodnes se nepřišlo na to kdo anebo proč to udělal. Jen tu noc před tím, těsně nad ránem prý byla obloha žlutá. Tmavě žlutá. Táta se vzbudil dřív a viděl to. Tam co bylo to pole je teď „milionářská čtvrť“ (baráky pracháčů, sestřina kamarádka tam prý bydlí) a nová cesta co vede směrem ke Kauflandu. Pokaždé když tudy jdu, vzpomenu si na to jak jsem tam stál. Uprostřed toho kruhu. Podivný pocit... ()

berg.12

Filmařské prostředky, filmařské prostředky.... pokud jsi chtěl, Shaymalane, vytvořit napínavý příběh a ta pointa byl prostě úlet, to bych snad nějak skousnul. Ale jestli jsi jen kvůli pointě a jakémusi sdělení rozehrál celou tu UFO story, tak to si opravdu přestáváme rozumět a žádné filmařské prostředky Ti k tomu nepomohou. ()

Kaka

Mistrovsky vygradovaná atmosféra, vynikající režie i kamera. Horší scénář, ale zdaleka nejvíce vadí x odkazů, které jsou až příliš "zaníceně" podané. Tedy divák si nemá možnost dosadit své ingredience, ale musí brát stůj co stůj ty režisérovy. Přičemž některé jsou přinejmenším kontroverzní. Jinak ale vynikající filmařina. ()

Spiker01

Signs navždy zůstane jeden z těch dobrých filmů Nighta Shyamalana, jelikož tehdá ještě věděl, jak připravit napínavý thriller. Za zmínku rozhodně stojí Howardova hudba, která skvěle koresponduje s dialogy a utváří výbornou atmosféru...75% ()

Tyler

Nechápu, proč je taková spousta lidí z tohoto naprosto neopodstatněně vychvalovaného filmu tak vykolejená. Zajímalo by mě, kde je to tolik ohlašované hitchcockovské napětí. Pokud tam skutečně bylo, tak mě minulo obřím obloukem...Jedna hvězda za těch pár humorných situací a za Joaquina Phoenixe - jinak nekončící, k uzoufání strašná nuda. A o zápletce nemá cenu mluvit, kdybych se jí tolik nesmál, musel bych plakat. ()

castor

Místy docela nekompromisní kus, naštěstí tady ještě ten ústup ze slávy u indického zjevení M. Night Shyamalana tak úplně nepřišel. Většinou tohohle chlapíka hodnotím třemi hvězdami, ponechám je i tady, i když jsou to úplně jiné hvězdy, než třeba u Vesnice nebo Stalo se. Všudypřítomný strach z neviděného a slyšeného, stupňování napětí, atmosféra, kamera, herci, kterým dle mého vévodí Joaquin Phoenix, který střídá nezávislé a vysokorozpočtové snímky a jeho postavy si téměř pokaždé uchovávají zajímavý vnitřní rozměr. ()

ClintEastwood

Napínavý sci-fi snímek od režiséra Šestého smyslu, který sice nemá tak šokující pointu, ale udržuje si slušnou dávku napětí a hlavně noční scény v kukuřičném poli, jsou svojí atmosférou až zdraví nebezpečné. Mel Gibson hraje dobře, střihne si zde roli ovdovělého, bývalého kněze a jeho starostlivost o své dvě malé děti, mu prostě věříte. Joaquin Phoenix mu zdárně sekunduje a rozhodně není nějakým rušivým elementem. Znamení je kvalitní a působivý snímek, který vás pohltí a po celou dobu stopáže udrží v pozornosti. Není to ovšem jen film o kruzích v kukuřici, ale především o znamení, které předá otci Hessovi (Gibson) jeho umírající žena. ()

Rex Mundi

Aj keď som podobne ako dale mala pocit, že nie so všetkými názormi a závermi ocka Hessa súhlasím, rodinná náboženská atmosféra ma zaujala a fundamentálny prístup k otázkam viery či neviery jej neubral na uveriteľnosti. Možno nám osobný príbeh Grahama Hessa skôr ako propagandu ukazuje to, že viera je viac otázkou výchovy a koreňov ako otázkou spontánnych rozhodnutí. Ja s tým súhlasím, neviem aký bol zámer pána Shyamalana. Vnímam Znamenia ako šikovné spojenie komorného rodinného príbehu, psychologickej drámy a sci-fi trileru hitchcockovského typu. Čo sa týka vytvárania pocitu strachu aj zvyšovania napätia, Shyamalan „umí“ a je dôstojným pokračovateľom dnes už nie takých bežných (vzhľadom na vlnu všetko ukazujúcich tínedžerských hororov) majstrov budovateľov strachu z tušeného a hrozby neznámeho. ()

MM_Ramone

Snímok "Znamenia" (Signs) je vysoko profesionálne zvládnutý po každej stránke. Podľa mňa je to najlepší produkt z dielne talentovaného režiséra M. Night Shyamalana. Dokonale, originálne sa mu podarilo spracovať mnohokrát zhliadnutú tém invázie mimozemšťanov na našu matičku Zem. Išiel na to z úplne iného konca ako povedzme Steven Spielberg pri "Vojne svetov" alebo Roland Emmerich pri "Dni nezávislosti". "Znamenia" sú omnoho komornejšou záležitosťou, kde má prednosť hustnúce napätie pred divokou akciou. Taktiež herecké obsadenie je absolútne trefné. Mel Gibson a Joaquin Phoenix predvádzajú maximálne presvedčivý herecký výkon. Výborný sú zvládnuté aj detské úlohy v podaní Roryho Culkina a Abigail Breslin. A potešila ma i malá rola, v ktorej sa predstavil sám pán režisér M. Night Shyamalan. ***** ()

ripo

Po pol hodine pozerania som naisto vedel, že to na 5 * tento film nevytiahne. Nevravím, že sa mi pri niektorých momentoch od strachu nezježili chlpy po celom tele, to nie, ale - miestami sa mi zdalo, akoby rozprávanie deja uviazlo niekde v bahnitej plytčine a čakalo sa len na jarnú búrku, kedy prúd vody rozbehne ďalší dej. Mne vôbec nevadilo , či sa mali alebo nemali kreatúry z vesmíru objaviť v zábere. Majster napätia - MNS - tu trošičku zľavil zo svojej vysoko postavenej latky ..... A ešte som chcel niečo napísať na margo ososby Mela Gibsona a záveru filmu, ale ako som rozmýšľal, tak som rozmýšľal, nijako som to nemohol napísať, lebo by to bol spoiler ako delo a komando bojujúce proti spoleroititíde by ma roztrhalo na cucky.... ) ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)