Clint Eastwood jako neúprosný šerif stíhající zločince v ulicích New Yorku. Pomocník arizonského šerifa, samotářský sympaťák Walt Coogan, odvádí dopadeného vraha z vězení, aby jej v New Yorku předal spravedlnosti. Zatčený muž mu ale s pomocí bývalých kumpánů uprchne v ulicích Manhattanu. Coogan se rozhodně nechce vrátit domů s pokaženou profesionální ctí a pokouší se uprchlíka najít v prostředí velkoměstské džungle. Jde vytrvale po jeho stopě, přitom potkává místní holky, pasáky, zloděje, mladé hippies i místní policajty… Představitel tvrdých, svérázných a osamělých mužů Clint Eastwood je dobře znám z kriminálek Drsný Harry, Neúprosný, Každý způsob je dobrý, Náhlý úder a celé řady dalších titulů. Největší úspěch si získal ve westernech Sergia Leoneho Pro hrst dolarů a Pro hrst dolarů navíc. Právě film Cooganův trik, který byl natočen v roce 1968 režisérem Donaldem Siegelem, předurčil Eastwoodův typ (drsňáckého detektiva), jak jej známe z dalších titulů. (Česká televize)

Wacoslav1

Clint tu ještě není drsný Harry, ale náznaky budoucího vývoje jeho postav tu jsou jasné. Mě to prostě bavilo byť uznávám, že děj nic moc a akce skoro žádná, ale Eastwood se pro tyhle role hláškujících drsňáků narodil.75% ()

Xmilden

V dolarové trilogii toho Clint moc nenamluvil, minule v Pověste je výš to ještě nebylo ono, ale tohle už se dá brát jako ten správný Clint, který nám později přinese tolik radosti. Zkrátka takový dílek před Dirty Harrym. S tím rozdílem, že se to odehrává v New Yorku a hlavní hrdina dostane několikrát škaredě na budku. Škoda že na úvodních 40 minut, kdy Clint dokáže zamotat svým šarmem hlavu jak ženským tak i chlapům ve vazební věznici, se nepodaří moc ve zbytku filmu navázat. Takže sleduje trošku zmatené pátrání po nezajímavém záporákovi, o kterém vlastně vůbec nic nevíme. PS: A ten trik vlastně spočíval v čem? 65% ()

LiVentura

Nejlepší kompilát současnosti a westernového tématu, jak spolu lahodně brnkají na dramatičnost a originalitu celého výjevu. ()

Pepinec

Na mistrovství světa kyselejch zamračenejch ksichtů by Clint neměl konkurenci. Není divu, že je ze všeho nasratej, protože tu na jedno skórování potřebuje deset tutovek, což tak trochu připomíná současnou střeleckou formu Jardy Jágra... ()

Anderton

Coogan je z Tex...ne, z Arizony, co, z Arizony?.....Ano.....Vážne, Coogan je z Arizony....Charlie je z Texasu....ne, to je Coogan a je z Arizony....aha, to není Charlie, to je Coogan a je vážne z Arizony....aha....keby Coogan stále iba neopaloval miestne krásavice a všetci iba neplácali a neatmosférovali a Coogan riešil prípad viac, ako posledných desať minút, asi by to bola väčšia zábava. Ale možno to bola psychologická štúdia slnkom prihriateho zástupcu šerifa z Tex...pardon z Arizony, ktorý už nevie, čo je to súcit a láska a tak zbije všetko, čo mu príde do cesty a položí každú, ktorá vyzerá k svetu za účelom vyriešenia prípadu a uspokojenia svojich chúťok. Vlastne nakoniec prečo nie. No a "znásilňovaná" babka by si zaslúžila vlastný sitcom. ()

PetrPan

Raný Eastwood, drsný, nekompromisní a hláškující. Je to macho, je to sexista, ale je to taky chlap, dnes trochu polozapomenutý nebo hloupě karikovaný pojem. Třeba větu "Jsi žena, tak se podle toho chovej" by dnešní společnost neustála, skandální, neuctivé, popírající rovnoprávnost a bla, bla, bla. Ale raději pryč od vývoje společnosti zpět ke Cooganovi. Hrdina Divokého Západu či chcete-li vidlák z Arizony na zhýralém "civilizovaném" Východě šlape jak dobře namazaný stroj, ironické hlášky sype Eastwood z rukávu jednu za druhou, svým pohledem zmrazí kdejakýho negra (ajajaj) s kudlou a na pěsti si to tady rozdá i s deseti grázly najednou. Absence "vyšších principů" mi u zábavných akčních jednohubek vůbec nevadí. Čtyři mezi oči. ()

dopitak

Styl to má, to jo. Jak se tenhle film líbí ženám, to ale nevím. Coogan by správně při zjištění, že Ringerman není připraven k eskortu, měl sklapnout podpatky a vrátit se dopravním vrtulníkem zpátky do Arizony. Ale to by nevznikl tenhle film. Je silně genderově nekorektní, Eastwood se chová jako debil a primitiv a co je hlavní, skoro vůbec v ničem nemá pravdu. Je s podivem, že i na tomhle vystavěl svou kariéru. Jako krimi Siegelův kousek za moc nestojí, víc se mi líbil začátek v pustině než konec v parku. Jezdit na motorce asi musel umět už na západě, jinak si to neumím vysvětlit. Susan Clark se na heliportu chová jako pipka, hodně ponižující zjištění pro ženy. Eastwood po celou dobu nehne brvou a patrně jenom chybějících 20 let a 20 kilo svalů mu zabránilo, aby si zahrál Terminátora. Je totiž hrozně Arniemu podobnej. ()

Chrustyn

Méně zajímavá Eastwoodovka, která těží hlavně z Clintova charismatu a z atmosféry šedivého New Yorku, který zde nedostal příliš lichotivou nálepku. ()

SeBig odpad!

Je mi to velice líto (není), ale já opravdu nevím, proč bych měl dávat aspon jednu hvězdu? Totálně jeblá nuda s naprosto nezáživným příběhem, jestli to teda vůbec nějaký příběh mělo? Nechci být hater, ale. ()

classic

Zábavný Clint Eastwood ako arizonský šerif,ktorý si ide do New Yorku po jedného väzňa,pričom tu nie je extra vítaný,všetci si myslia,že je z Texasu... Na vlastné riziko ho chce dostať späť do Arizony,kde má byť súdený za skutok,ktorý spáchal,ALE Coogan nepočíta s tým,že ho James Ringerman dobehne z jeho bandou,čiže mu zdrhne,a tak všetci mu vravia,aby sa pobral kade ľahšie,že oni to zvládnu,ale Coogan sa necíti na to,aby zdupkal,tak ide prebádať,kde by sa mohol skrývať s tým,že postretáva kopec podivínov... V betónovej džungli je ako stratený pes,ktorého chcú vyštvať,ale to by musel byť dajaký páprda,aby sa zľakol týpkov,ktorých sa tu nachádza ako húb po daždi... Opäť výborný Clint,ktorý hrá dosť divným spôsobom s prvou spoluprácou u Dona Siegela,kde títo dvaja borci sú experimentátori,ktorí sa hrajú,čo divák môže očakávať...? Milo podivné dielko z New Yorku,v ktorom jeden šerif musí nájsť kriminálnika a robí pritom zvláštne kúsky. Odporúčam s tým,že hlavný hrdina je extrémista. ()

jojinecko

Clint v roli, ktorá "ho poznačila" na ďalšie roky a ktorej modifikáciu hral v mnohých ďalších filmoch. Samozrejme nesmie chýbať suchý humor, maximálna drsnosť a "fuck off" postoj ku všetkým naokolo. Škoda, že Coogan´s Bluff chýba väčšia dynamika, takto je to celé nemastné- neslané, hoci nápad s kovbojom vo veľkomeste je vtipný. Celkovo Eastwoodovský lepší priemer... ()

Flego

Don Siegel mal všetky predpoklady na točenie podobných filmov, proste to vedel. Eastwood sa transformoval z westernového herca na policajtov a my už vieme, že to dopadlo veľmi dobre. Jednoduchý film, ktorý dokáže pobaviť. ()

eraserhead666

Eastwood coby venkovský balík přijede do velkoměsta ukázat těm měšťáckým buranům, zač jsou toho vidle. Jako celek mě film zase až tak moc nezaujal, spíše jednotlivé postavy (fěťačka Raven, psycholožka) nebo scény (hippie klub). Eastwoodův slabší kousek. Na tisící komentovaný film, jsem si mohl vybrat trochu lépe :-) ()

špaček421

Clint tady hraje zástupce šerifa z Texasu... chci říct z Arizony, sbalí tu snad nejvíc ženskejch ze všech svejch filmů, zmlátí spoustu chlapů, dělá neuvěřitelný ksichty a má skvělý hlášky. Vedle něj je tu skvělý Lee J. Cobb, který hraje byrokratického policejního inspektora a také je tu vynikající hudba Lalo Schifrina (hlavní motiv připomíná něco mezi westernem a kriminálkou). Tím bohužel končí klady. Děj je strašně natahovaný a není tak zajímavý, a konec se moc nepovedl. Takže nakonec jenom cca 70%. ()

Bauer

Dobrej starej film.Trošku mi to připomínalo Dirty Harryho.Eastwood je výbornej jako vždy a scénář je docela dobrej.Ale na 5* to není. ()

Lacike

Clint sa presunul z Divokého západu do špinavých ulíc New Yorku, ale žiadna sláva to nie je. Ešte sa len hľadal v novej polohe a ani zápletka ho príliš nepodržala. Detektívka v ktorej pátra po zločincovi, ktorý mu unikol je strašne ukecaná a je tu minimum akcie. Zaujme snáď len jedna väčšia bitka v bare, v ktorej prekvapivo Clint dostane na prdel. Finále na motorkách je nuda rovnako ako prakticky celý film. 4/10. ()

5150

Clint Eastwood v hlavní roli a atmosféra velkoměsta konce 60. let, to jsou největší klady. Pozdější DRSNÝ HARRY má však přeci jen lepší zápletku a záporáka. ()

MrCreosote

Coogan, to je pašák, nakráčí si to do New Yorku ve fešných botkách a texaském klobouku, všechny urážky přejde s ledovým klidem, splní daný úkol a ještě nezapomene připomenout, že přijel z Arizony. Clint Eastwood hraje svého venkovského balíka na hraně nechtěné parodie, tahle spolupráce s Donem Siegelem mu ale poskytla cenné zkušenosti k po všech stránkách povedenějšímu Drsnému Harrymu. Největší zápor bych viděl v absenci jakkoli vygradované zápletky - turistický výlet New Yorkem zakončený chabou honičkou je na krále béčkové akce Dona Siegela zoufale málo. ()