Co dál, doktore?

• slovenský

...a čo ďalej, doktor?

Komedie / Romantický

USA, 1972, 90 min

"Přílivovou vlnu nezastavíš." Ok. Zatím nejlepší komedie, co jsem letos viděl ("Použij svůj šarm."). Bláznivá a (přestože jsem si nemyslel, že to řeknu) krásná Barbra Streisand :).(19.7.2012)

70%.. malinké zklamání..vzhledem k hereckému obsazení a průběžnému hodnocení 82% na csfd jsem čekal větší pecku.. pro mě bezkonkurenčně nejlepší bláznivá komedie s řadou záměn je KŠEFT ZA VŠECHNY PRACHY..))(28.1.2008)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = ?.?.198?, réžia českého znenia (ČST Praha 1987) = ZDENĚK HRUŠKA - Streisandovú dabuje Taťjana Medvecká, O´Neala dabuje Viktor Preiss - Dodnes v českých "zemích" uvádzané s pôvodným dabingom. U nás si MARKÍZA vyrobila svoj vlastný. A viete čo ? Ja ho akceptujem. Inak ... pre mňa špičková romantická komédia, ktorá je absolútne vycizelovanou poctou medzivojnovej hollywoodskej konverzačnej klasike a slapstick comedy z obdobia nemých grotesiek. Navyše Barbra je tu - povedané slovníkom dnešných tínejdžrov - veľmi chrumkavá. (13.8.2009)(13.8.2009)

Dlouho jsem se musel přemlouvat k tomu, abych se na tuhle slavnou komedii podíval, protože mě odrazovalo obsazení Barbry Štrajsand do hlavní role. Nakonec mi tahle nesympatická pani s chobotem místo nosu zase tak moc zážitek z filmu nezkazila. Přesto mam dojem, že s jinym hereckym obsazenim (Ryan O'Neal mi taky trochu vadil) by to asi dopadlo líp. Nejvíc mě pobavil asi Austin Pendleton a pak "Higgins" John Hillerman. Ten se pro podobný role snad narodil. Jinak některý scénky jsou dobrý, jiný byly vtipný možná tak v éře němýho filmu. Celkově je to trochu nevyrovnaný... Průměrná komedie, kterou stačí vidět jednou.(3.6.2014)

"Proboha, nezabíjejte mě, jsem napůl Ital!" Čtyři zavazadla stejného zevnějšku a různého obsahu. Jejich čtyři majitelé, sledující zcela odlišné cíle, a několik lidí, kteří sledují cíle ještě odlišnější, leč ve všech případech se zmíněnými zavazadly související. Teď si ty čtyři lidi, jejich čtyři zavazadla i všechny ostatní aktéry zkuste představit v jediném hotelu, ba co víc, v jediné hotelové chodbě, kde bude téměř čtyřicet minut filmu docházet k náhodným záměnám jednotlivých zavazadel. Geniální věci jsou prosté. Bogdanovich zákonitosti screwballových komedií neinovuje, staví z obdobných materiálů jako mnoho let zpět například (a především) Hawks Leopardí ženu, nanejvýš si díky rozpočtu může dovolit řezat zatáčky vyšší rychlostí. Se stejným respektem čerpá z němých a kreslených grotesek, jimiž v závěru dává najevo nevážnost celého počinu (Bugs Bunny). Krom neustálých záměn, mezi nimiž beztak brzy ztratíte přehled, slouží jako motor pohánějící humorné situace rozkošná Barbra Streisand. Ztřeštěnost bez omezení. 90%(5.10.2008)

• - Jedna z posledních pronesených vět ve filmu "Láska znamená, že se nikdy nemusíš omlouvat" je vtipnou narážkou na dva roky starší zahraniční film Love Story (1970). I zde je totiž jednou z posledních řečených vět, tentokrát však s mnohem dramatičtějším podtextem. (Chegi)

• - Peter Bogdanovic si za vzor filmu vzal ve své době neúspěšnou komedii Leopardí žena (1938) s Cary Grantem a Katharine Hepburn. (Olík)

• - Česká verze měla "zničené" titulky, takže až po letech se mohli diváci podívat na elegantní ručku Barbry Streisand, jak v úvodu filmu převrací listy v knize, na jejichž stránkách jsou napsáni herci a filmový štáb. (Robbi)