Chobotnice

Deep Rising

Chobotnica

Akční / Horor / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1998, 106 min

Asi nejsměšnější horor, thriller, nebo co, který jsem kdy viděl. Od začátku do konce jedna nadsazená stupidita za druhou ať v logičnosti děje, chování protagonistů nebo celkové režii. Ta potvora musela vzniknout nejspíš v hlavě nějakého zmutovaného výtvarníka s opravdu nadprůměrným matematickým nadáním, neboť nám svými pohyby, velïkostí a tvarem těla neustále rozmlžuje opravdu neurčitý obraz o sobě samé. Velice mě mrzí, že musela vyvraždit ty stovky pasažérů najednou a byli jsme tak obráni o spoustu pěkných záběrů. Ne že by záchodové vcucávání nestačilo!(25.10.2004)

Nečekaně zábavné monster béčko o gigantické chobotnici terorizující výletní loď. Za pěknou příšerku dávám 3,5*. 69%(21.10.2013)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $11,203,026Tržby Celosvetovo $-║ Takémuto komerčnému prepadu sa ani netreba čudovať. Maximálne otravné a nevydarené B-éčko! Horko ťažko z mojej strany 1*. Málokedy sa podarí niečo poriadne natočiť čo sa dejovo odohráva na mory/vode.(19.4.2008)

Kdysi mi to přišlo neskutečně zábavný, dnes bych po každým opakovaným shlédnutí ubral jeden cíp hvězdičky. Na druhou stranu fakt, že mám jednou za čas chuť se na to podívat, o něčem svědčí. Je to béčko obrovských rozměrů, asi takových, jakými disponuje hlavonožec v hlavní roli. Tuhle chobotnici byste si v restauraci asi nedali, protože dřív, než byste jí ochutnali, sežrala by talíř, příbor, stůl a nakonec vás. Všechno je neskutečně přemrštěné, dementní a zároveň vtipné, postavy ploché, hlášky grandiózní, efekty slušné, akce nepřetržitá, finále explozivní, konec otevřený. Po prvním shlédnutí to bylo snad na pět hvězdiček, dnes tomu nedám víc než tři a co bude za pár let radši teď neřeším...(29.4.2012)

Dost dobrej masakr na lodi neni nikdo kdo by si zaslouzil prezit a hlavni hrdiny ceka na konci dost nemile prekvapeni to byl opravdu zdarilej forek pecka film(28.1.2012)

• - Postava Trillian (Famke Janssen) je pojmenována podle stejnojmenného charakteru z knihy Stopařův průvodce po galaxii. (PußyMagnet)

• - Čínská M1 L1 triple-pulse útočná puška používaná piráty je ve skutečnosti velmi modifikovaná zbraň Calico M-960 používaná v ponorkách. (PußyMagnet)

• - Claire Forlani byla původně obsazena do role Trillian St James, ale po třech dnech odstoupila kvůli tvůrčím neshodám s režisérem, a na její místo přišla Famke Janssen. (PußyMagnet)