Chobotnice

Chobotnica

Akční / Horor / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1998, 106 min

• Jordan

Jediný dobrý moment filmu je koniec, keď po útrapách s chobotnicou pristanú na ostrove podobnom raji na zemi a náhle zistia, že na ňom úraduje obrovské pralesné monštrum. Tento vtipný záver akoby sa ani nehodil do tejto kolosálnej béčkovej gebuziny. Famke Janssen je atypicky krásna herečka, tak neviem, prečo berie úlohy v takýchto volovinách. No a na záver, aby som len nehanil, na béčkový film tam sú miestami kvalitné efekty, nepríklad Billy, ktorého už natráveného vypľula chobotnica zo svojich útrob. Asi tieto tri spomínané veci zachránili moje hodnotenie tohto filmu na jednu *.(3.3.2006)

Silný 3* Velká sranda s lodí plnou nechutnejch zbohatlíků, který pojdou bídnou smrtí. Je poznat, že Sommers to neměl ještě úplně zažitý, ale už tehdy uměl stvořit zábavnou béčkovinu plnou jeho poznávacích znaků jako oslizlý kostry, humor, pochodující rozkládající se lidi, typická hudba a ten chlap z mumie co vydává ty oslí pazvuky. A obsazení je fakticky skvělá partička. Sexy Famke Janssen, Djimon Hounsou, slizoun Anthony Heald, Jason Flemyng u kterýho potěší každá jeho role a naprosto libovej Wes Studi, kterej by si ten svůj do kamene vytesanej zabijáckej obličej mohl nechat patentovat. Treat Williams je trochu míň výraznej, ale svou úlohu hláškujícího machra plní dobře. Monstrum je celkem pěkně navržený, ty vysávací chapadla pobaví, i ten divnej způsob jakým se pohybujou. Akce je prakticky od začátku do konce, takže hluchý místa nejsou. Ani konec se nějak extra nenatahuje, za to palec nahoru. Jen ten humor nefunguje vždycky jak měl a hejkajícího oslího muže bylo na mě až moc. 69%(6.4.2011)

Výstavná Sommersovina, totaly brain off a neskutočne svižná popcornovina. Škoda toho nechutne spoileroveho prekladu, ináč nemám výhrad.(31.5.2004)

• Legas

Tady spadl někdo na hlavičku. Chobotnice, která prostrkuje chapadla do všech zákoutí lodě. Jinak klasické béčko, na kterém Sommers natrénoval Mumii.(15.4.2003)

Žravé potvůrky. A to jsem si myslela, že nikdo nemá větší hlad, než já, když jsem na dietě.(5.1.2015)