Chobotnice

Deep Rising

Chobotnica

Akční / Horor / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1998, 106 min

Jeden s tých zábavnejších Béčkových hororov, pri ktorých sa vždy zaručene bavím. Sommersov humor ma vždycky bavil a v tomto filme jeho dostatok. Prvá polka filmu je viac než fajn, slušne prostredie, nechýba atmosféra a napätia, no záver to dosť pokazil, ale aspoň to bola sranda. Chobotnica má síce Béčkový námet, ale na druhu stranu je tu dostatok hlášok, akcie, Goldsmithovej hudby, mizerných efektov, perfektných hercov, jednu sexi Famke Janssen a prekvápko v podaní protivníka, ktorého česky a slovensky distribútori odhalili ešte pred tým ako začal film. 70% - 3*(24.9.2013)

Vynikající béčko (snad se ta dvě slova vedle sebe nevylučují :o)), které "jede" celou dobu naplno prakticky bez time-outů. A sebeironický humor tomu jen a jen sluší.(6.1.2003)

• castor

Chtěli si namastit kapsy, ale sami se ocitli ve smrtelném nebezpečí. Scottovu Vetřelci to nesahá samozřejmě ani po chapadla, ale při úmrtí vedlejších postav na to nebudeme až tolik myslet. Skupina padouchů chce vyloupit luxusní loď s nechutně bohatými pasažéry. Ani její majitel nemá úplně čisté svědomí. Jenže na palubě chybí živá duše. Všude je krev a vysátá torza lidských těl. Něco se děje, prchejme rychle pryč stále stejnými potemnělými chodbami. Chapadla se objevují všude, mnohdy nelogicky, ale i s ohledem na trikové provedení to až tolik nevadí. Některé sekvence haprují, jiné jsou zbytečné a leccos z předlouhého rozjezdu jsme mohli postrádat. Nechybí typické figurky a typičtí klaďasové, můžeme odhadovat, kdo přežije a kdo skončí na nelákavém jídelníčku. Když už jsme u toho menu, škoda, že Famke Janssen nepředstavovala ještě trochu ostřejší digestiv. Náběh na to měla slušný.(17.6.2016)

Pěkný akční béčko. Občas se sice nevyhnuli klišé a kopírování (viz otvírání dveří z jedoucího vodního skůtru pomocí brokovnice), ale většinou si to člověk ani neuvědomí, protože děj odsýpá hodně rychle, akce na akci, nelogičnosti si člověk začne uvědomovat až napodruhé, pokud na ně nečeká od první chvíle sledování. Určitě jeden z nejzábavnějších filmů o přepadení lodi příšerou z hlubin (a kolik jich už tady bylo, že?) akurát mi přišlo, že potvora z hloubky 10 000 m by asi těžko vydržela v tlaku nad hladinou. To by se pravděpodobně spíš roztrhla na miliony kousků. Film určitě pobaví, není to žádná přemýšlivá filozofárna, ale jen akce, občas rudá ve tváři námahou a trochu silikonová, ale přesto na pohled docela pěkná. Tak proč se nepobavit? Přemýšlet můžeme u dramatických filmů a ne u čisté zábavy.(22.1.2006)

Milujem toto krvavé béčko, vždy sa výborne bavím a snáď ho mám ešte radšej než neskoršiu Sommersovu Múmiu. Ako je u neho zvykom nechýbajú ani slušné digitálne triky. A z tohto filmu som si dokonca odniesol aj niečo nové: Nikdy som netušil, že sa dospelý človek, samozrejme s pomocou iných javov dokáže prepchať cez záchodovú misu a pritom spotrebuje len trochu "kečupu".:)(27.5.2007)