poster

Chobotnice

 • USA

  Deep Rising

 • Slovensko

  Chobotnica

Akční / Horor / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1998, 106 min

 • Davies182
  ****

  Nejlepší! Tahle akční slátanina mě vážně dostala, když jsem ji viděl poprvé, a vlastně dokáže zabavit klidně i na třetí pokus. Ze začátku nenápadný večírek na parníku se zde zvrtne v takovou akci, že jsem se z ní ješte dlouho oklepával. Hrozivá monstra nemohou chybět!(15.4.2009)

 • Vitason
  ****

  Vítejte v dalším díle filmového vaření. Dnes nám šéfkuchař Stephen Sommers představí recept na ďábelský guláš. Základem je veliký parník, kterým zamícháme, aby se do něj dostala voda. Pak přihodíme nějaké dary moře. Dochutíme plně vyzbrojeným komandem. A jako třešničku přihodíme neskutečně sexy Famke Janssen. Už z tohoto musí být každému jasné, že si Sommers půjčuje, kde může. Tu si něco vezme něco z Dobrodružství Poseidonu či Anakondy tam zase ze Smrtonosné pasti, ale věřte tomu ono to funguje. Figurky jsou sice hrozně schématické (hodní a zlí hoši jsou jasně vymezení), ale celé je to tak svižně a vtipně napsané, že to ve finále vůbec nevadí. Celým filmem totiž prosakuje nadhled a černý humor, který je u takových filmů potřeba jako sůl. Ve světle tohoto faktu je nutné říct, že i atmosféra celkem funguje, i když na druhou stranu se nejedná o horor, u kterého by jste si okusovali nehty až na maso. A chvílemi slabší efekty či okaté zadní projekce jen vybrušují béčkový status filmu k dokonalosti. Chobotnice je film plný skvělých hlášek, komických situací a řízné akce, u kterého jsem se skvěle bavil a jsem ve velkém pokušení dát 5*. P.S. Hodně mi to připomínalo Útok z hlubin Rennyho Harlina.(10.6.2008)

 • Kusko.t2
  **

  Taká tradičná nenáročná hovadinka o chobotnici, ktorá na mori prekvapí veľkú zaoceánsku loď (ževraj najväčšiu a najluxusnejšiu na celom svete), ktorá je natrieskaná rôznymi prominentmi a smotánkou. Staviteľ a šéf celého tohto lodného veľdiela sa plaví tiež, avšak so zaujímavou myšlienkou a plánom. Avšak plány mu prekazí chobotnica (je to vlastne nejaký mutant), ktorá sa začne premávať, plaziť a celkovo robiť bordel (t.j. vysávať posádku, ale moc názornosti tam nie je) na lodi. Už je vám asi jasné, že je to vážne nenáročný príbeh, akých je plno a celkovo film nestojí za veľa. Vo všeobecnosti zlí herci, hudba, trápne miestami, efekty tiež nič moc. 2* dávam len za to minimum efektov, ktoré boli ako tak (asi 2 sa mi páčili), taktiež 2 humorné scény a za peknú kočku Famke Janssen. Ináč ostatné veci vystrihnúť, zlikvidovať, zahodiť na dno oceánu.(28.3.2007)

 • mandes
  ****

  rozpočet : ? tržby americke : $11,203,026(10.5.2007)

 • Legas
  **

  Tady spadl někdo na hlavičku. Chobotnice, která prostrkuje chapadla do všech zákoutí lodě. Jinak klasické béčko, na kterém Sommers natrénoval Mumii.(15.4.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace