Chobotnice

Chobotnica

Akční / Horor / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1998, 106 min

• Jordan

Jediný dobrý moment filmu je koniec, keď po útrapách s chobotnicou pristanú na ostrove podobnom raji na zemi a náhle zistia, že na ňom úraduje obrovské pralesné monštrum. Tento vtipný záver akoby sa ani nehodil do tejto kolosálnej béčkovej gebuziny. Famke Janssen je atypicky krásna herečka, tak neviem, prečo berie úlohy v takýchto volovinách. No a na záver, aby som len nehanil, na béčkový film tam sú miestami kvalitné efekty, nepríklad Billy, ktorého už natráveného vypľula chobotnica zo svojich útrob. Asi tieto tri spomínané veci zachránili moje hodnotenie tohto filmu na jednu *.(3.3.2006)

Tenhle film mám moc rád. Je to béčko z nejbéčkovatějších, ale je hrozně zábavný. Nejvíc se mi líbilo to prchání před rozvíjejícím se chapadlem, škoda že na konci ukázali obludu celou, to už tak povedená nebyla. Celý film je velmi předvídatelný (zde mi to nevadí), ale jednou mě překvapit dokázal - na samotném konci na ostrově. Super!(17.11.2007)

Kdysi mi to přišlo neskutečně zábavný, dnes bych po každým opakovaným shlédnutí ubral jeden cíp hvězdičky. Na druhou stranu fakt, že mám jednou za čas chuť se na to podívat, o něčem svědčí. Je to béčko obrovských rozměrů, asi takových, jakými disponuje hlavonožec v hlavní roli. Tuhle chobotnici byste si v restauraci asi nedali, protože dřív, než byste jí ochutnali, sežrala by talíř, příbor, stůl a nakonec vás. Všechno je neskutečně přemrštěné, dementní a zároveň vtipné, postavy ploché, hlášky grandiózní, efekty slušné, akce nepřetržitá, finále explozivní, konec otevřený. Po prvním shlédnutí to bylo snad na pět hvězdiček, dnes tomu nedám víc než tři a co bude za pár let radši teď neřeším...(29.4.2012)

• sportovec

Nuda, nuda, nuda. Místy film působí jako úsměvná parodie na žánr. Ale ani to není možné brát vážně. Žvanivý scénář, podprůměrné herecké výkony, pointa, nenápadná jako džínový komplet na plesu ve Státní opeře. Horor, který nevydá ani na frašku. V hromadění těchto nelichotivých epitet ornans by bylo možné donekonečna pokračovat. Jediné, co překvapuje, je výrazně průměrné hodnocení pokladního trháku pokleslé úrovně. A to je asi také to, co na této ztrátě času udivuje nejvíc.(21.6.2008)

• sud

To máme anakonda, piraňa, chřestýši, sarančata, žraloci (s výjimkou "Čelistí").... a teď pro změnu chobotnice. Já vím, všechno co jsem vyjmenoval jsou voloviny, ale tahle srágorovina tomu všemu kraluje. "Vetřelec vskříšení" je proti tomu umělecký dílo.(5.3.2005)