Kapitán Finnegan řídí svou nákladní loď, kterou si spolu s ním, mechanikem Joem Pantuccim a Leilou najala skupina mužů. Aniž by věděl, co veze, směřuje kapitán podle rozkazu k určitému místu Jihočínského moře. K témuž místu míří i obrovská zábavní loď Argonautica, jejíž majitel Canton právě vítá bohaté pasažéry. Na lodi se koná velkolepý večírek. Toho využije zlodějka Trillian, která sebere kapitánovi identifikační kartu a snaží se dostat do místnosti s trezory, posádka ji ale přistihne a zavře do skladu, než loď dopluje do prvního přístavu. Náhle však přestanou fungovat veškeré přístroje, loď narazí do čehosi obrovského, nastane panika a pak mohutné plavidlo zůstane stát na hladině, daleko od obydlených míst… Prakticky v téže době něco podobného postihne i nákladní loď kapitána Finnegana. Mechanik Joe ale ještě předtím zjistí, že v bednách, naskládaných v podpalubí, jsou uložené pumy. Loď se začíná potápět. Finnegan, Joe a několik mužů, doprovázejících náklad, náhle spatří nedaleko nehybně stojící Argonautiku. Rozhodnou se dostat na palubu a pokusit se získat nějaké náhradní palivo. Na lodi je ale čeká překvapení: všechny prostory jsou zničené, ale úplně prázdné. Jako by na hladině stála loď duchů… (TV Prima)

C0r0ner

Na svou dobu dost slušné efekty, gradace děje a vůbec všechno. Dnes je to už jenom tupá vyvražďovačka, kde jedna stometrová chobotnice rozmlátí celou loď plnou zločinců a nakonec ji zpacifikuje hrdinný nýmand odnikud. Nic moc, ale dobře se na to kouká, protože Sommers to za kamerou umí. 65% ()

ic

Tohle je takovej odpad, až tomu musím dát aspoň 2*. Na tomhle dílku je zajímavé, že si to uvědomují i autoři a neberou to moc vážně. Jestli si řekli, uděláme nějaké B-éčko nevím, ale povedlo se jim spíše C-čko. Každopádně se člověk pobaví. ()

Fallen_One

Hodně slušná jízda, která se zvrhla v jeden z nejmasovějších hrobů herců a komparsistů všech dob. Gradace v závěru byla opravdu hutná a některé nechutnosti mi zaváněly velkou odvahou. Tohle pustit ven? :-) Ale jo, ono si to možná ty čtyři hvězdy i zaslouží, ale...možná až to zas někdy shlédnu, tak zvýším. Prozatím velmi slušné tři hvězdy. ()

majo25

Také oddychové a akčné scifi-monsterové B-čecko. Na môj vkus tam síce bolo velmi vela humoru a nadsázky, ale film ako taký ušiel. Pár známych hercov zahralo svoj štandart, efekty boli velmi dobré, akcie bolo požehnane, takže môžem hodnotit viac kladne ako záporne. Hodnotenie: 65% ()

otík

Předchůdce digitálních mumií, digitální chobotnice, je zábavný hororový akční film, jakých se mnoho netočí a už z toho důvodu to bylo zajímavé. Několikrát jsem se s chutí od plic zasmál a až na tu mrchu chobotnici to bylo dobře zvládnuto i řemeslně. Jde zde poznat Sommersův rukopis a i hudba Jerryho Goldsmithe je podobná hlukům z výborné Mumie. Film má spád, občas je napínavý, občas nechutný a už aspoň vím, odkus si vzala inspiraci novější Loď duchů. ()

zombkiler

Pravé béčko o velké masožravé chobotnici, která sežere defakto celou lodˇ.Nejlepší je tento film na noční hodiny. ()

Doudis19

Doufejme, že s chtěnou nadsázkou natočený akční horor, na kterém se Sommers učil řemeslu a řekněme, že se mu tohle cvičení s obřím monstrem podařilo nad očekávání. Jeho pozdější hit Mumie je sice o několik pater výš, ale už v Deep rising je znát zručnost v akčních i trikových scénách, které jsou pro jeho pozdější tvorbu tipické. ()

Skuby47

V úvodu filmu zaznělo televizní varování, že tento pořad není vhodný pro děti a mladistvé. Do této věkové kategorie se nepočítám, tak jsem se na část filmu podívala. Celé bych to asi nezvládla, tak soudím, že ač to v úvodním upozornění nezaznělo, tak tento pořad nebyl vhodný ani pro mne, osobu starší. Tak pro koho byl vlastně natočen? ()

lennyd

Obrovská luxusní zaoceánská loď - nejbohatší z bohatých si zde pořádají večírky, alkohol teče proudem a penízky se jen sypou. Právě tato loď je cílem party pirátů, kteří si dělají zálusk na to veškeré převážené bohatství. Bohužel, když k lodi dorazí, nenajdou zde nikoho živého a nakonec ani mrtvého. Všude jen stopy zápasu a nikde nic. Brzy však zjišťují, že kromě nich si na loď (resp. na její osazenstvo) dělala zálusk jakási podvodní bestie, a že se budou muset setsakra snažit, pokud chtějí alespoň přežít ... Po většinu filmu jsem nevěděl, jestli se má bát, nebo smát nebo co. Asi to měl být horor, ale obluda tak strašidelná nebyla (navíc český název filmu prozradil vo co gou), a její neustále utíkající přesnídavka z filmu chvilkama dělala pěknou komedii. Předpokládám, že Stephen Sommers se na tomto filmu jen rozcvičoval pro svoji pozdější (a mnohem kvalitnější) Mumii, takže nějaké to oko přihmouřím. Kladné body za hudbu Jerryho Goldsmithe a Famke Janssen ... ()

TKKMR

Plnohodnotná akčno-horrorová zábava s na svoju dobu obdivuhodnými trikmi. Chobotnicu si aj po rokoch vždy rád pozriem a stále je to odvaz ako sa patrí. ()

Iroquaise

Stephena Sommerse mám rád ,nesere se s tim. "Chobotnice" je zábavné, dynamické, agresivní béčko. Překvapivě napínavé a - ještě překvapivěji - komediálně rozverné (Kevin J. ´Connor tu vystřihl jednu ze svých zábavně loserovských, asexuálních figurek. Další bude postavička podvratného, nábožensky promiskuitního Bennyho v "Mumii") a místy také docela nechutně explicitní ( scéna vyvržení položivého - polosežraného chlapíka). Triky nejsou zdaleka tak špatné, jak jsem čekal. Hlavně jsou dobře ( čti efektně a dynamicky) použité, vhodně zasazené do celkového formálního kontextu. Film má solidní kameru. Dokonce je tu přítomen jeden esenciální vizuální prvek - šerosvit, kdy světelné paprsky proudí seshora ztísněným prostorem chodeb....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/08/chobotnice-deep-rising-r-s-sommers-1998.html ()

Yoshimitsu

Svalnatá buchta byla velice mrštná a mělá drtivé chapadla. Na konci bylo jen zjištěno, že se dostali na hezké místo "Aaauughh!" Dávám 75% ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams