Epizody(8)

Sluncem zalité Los Angeles ukáže v roce 1990 svoji odvrácenou tvář. Ctižádostivá filmová režisérka naplánuje mysteriózní pomstu, při které se budou měnit stavy vědomí. (Netflix)

Fr

„…CHCI ZPÁTKY SVŮJ FILM…“ ///    Lynch? Cronenberg? Ne! Přesto se často budete cejtit jako „u nich doma“.  ŽENA JAKO OBĚŤ HOLLYWOODU. Kurva jak angažovaný! Ovšem tady nejde o nějaký prstění. Tady se totiž skloubí zajímavost Rosy Salazar se spirituálníma sračkama, hnusem a touhou po pomstě. Škoda, že to všechno tak protahujou… ale vono jde asi hlavně o tu podivnost. Diváckou. On ten „vizuální zážitek“ funguje víc než ten zážitek „vněmovej“. Česky řečeno – nápady se nesetkávaj s diváckým pochopením. Takže ano – máme tady podivnost s mrtvejma lidma, vyvrhlejma kočkama a čarodějnicí, která se odehrává v Hollywoodu, ale neřeší nic víc než vobehraný téma „predátorskej producent vs. umělec“. Harvey Weinstein by mohl vyprávět.     ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Brand New Cherry Flavor: A Novel of the Occult“, kterou v roce 2011 napsal Todd Grimson, neznám. 2.) Vobčas vyplivnu… kočičku? 3.) Často lížu záda zpocený ropuše.   /// Thx za titule „Roman Placzek“.     /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

tenebrae86

Zajímavá minisérie a docela pěkný bizár. Jak už tu bylo zmíněno, atmosféra je temně surrealistická a děj tak ujetý, že to místy trochu připomíná Lynche, nebo raného Cronenberga. Je to takový satiricky vyznívající příběh z Hollywoodu 90.let a s dramatem se tu míchá spousta hororových a fantasy podžánrů. Postavy tu bojují s vlastními démony, berou halucinogenní drogy, pojídají vlastní oční bulvy, provozují sexuální magii, fistují si nově vzniklé tělní otvory, převtělují se do pohovek, mění se na zombie a zvrací živá koťata. Seriál určitě není pro každého a pokud patříte mezi diváky, kteří nutně potřebují, aby dílo dávalo stoprocentní smysl a vše bylo dopodrobna vysvětleno, raději s Brand New Cherry Flavor ani nezačínejte. Já evidentně patřím mezi cílovku, takže jsem byl spokojen. Některé díly mě bavily více, některé méně, ale jako celek mi série připadala povedená a i díky stylovému audiovizuálu se na ni moc hezky koukalo. Dobří byli i všichni herci a jejich postavy jsem si oblíbil bez výjimky. Jmenovitě mě nejvíce zaujala Catherine Keener, kterou jsem nikdy moc nemusel, ale tady je jako čarodějnice Boro naprosto výborná. Klidně bych si dal i přídavek, škoda že se s další sérií nepočítá. ()

M.i.k.e

extrémně divný bizár na entou,který vybočuje z tvorby Netflixu víc než cokoliv.Osobně mě ale hodně bavil ten devadesátkový feeling a atmosféra evidentně inspirovaná tvrobou Davidů Lynche a Cronenberga.Kvality svých vzorů sice nedosahuje,ale i tak bylo vlastně celkem osvěžující vidět po delším čase něco podobného...70% ()

Mamlas odpad!

Blbá protivná pipina nechce hoblovat s producentem, který jí má umožnit režírovat nějaký její pitomý film. Tak on jí to neumožní a dá to někomu jinému. A tak si pipina najme čarodějnici, aby ho za to zničila. Toť obsah prvního dílu. Byl to nedívatelný flus. Zkusil jsem ještě koukat dál a zkusit třeba konec, ale ani jedno se mi nepovedlo, protože na tak blbou nudnou debilitu se nedalo dívat ani minutu. (1%) ()

kockodan

Body snatching, horrorové, zombiovské, LA-ovské noir pokoukání s dokonalou early devadesátkovou atmosférou bez mobilů, tabletů a apple notebooků. Jak osvěžující. O atmosféře je tohle ponuré a docela pomalé dílko mnohem více, než např. o pohnutkách či chování postav, jelikož ty jsou dost často těžko pochopitelné racionálním rozumem diváka. Děj, zápletka i konečné rozuzlení a kupodivu i happy end jsou přesto velmi dobré, a i přes ponurou noir atmošku děj velice dobře odsejpá, a dočkáme se i nějakého toho humoru, mezi tou vší nechutností, násilím, krví, hororvýma lekačkama a zvracením koťátek obalených slizem. Díky naprosto civilní a výrazově dokonalé Rose Salazar se tento seriálový štyk skvěle hodí k bingenutí na jeden zátah, její podmanivé a tajemné ztvárnění mladé scénaristky nově přišedší do LA za účelem zfilmování svého prvního celovečerního filmu vás naprosto vtáhne do děje ať chcete nebo nechcete. Za mě jednoznačně 100% ()