Peklo v Pacifiku

• USA Hell in the Pacific (více)

Souboj dvou vojáků znepřátelených armád uprostřed tichomořských ostrovů. Na pustém ostrůvku, ležícím kdesi uprostřed Tichého oceánu, se na sklonku druhé světové války setkávají dva trosečníci, americký pilot a japonský námořní kapitán Tsuruhiko Turoda. Jsou příslušníci vzájemně znepřátelených armád, stojí mezi nimi i jazyková bariéra a od prvého okamžiku myslí na jediné: jak rychle zlikvidovat svého protivníka… Film natočil významný anglický režisér John Boorman (Vysvobození, Excalibur, Naděje a sláva, Neznámý Rangún, Generál, Na hřbetě keltského tygra), který „soukromé válce“ dvou válečných protivníků vtisknul místy až naturalistickou atmosféru, působivost a napětí. Herecké role v komorním, modelově vystavěném příběhu, napsaném na téma mezní situace člověka a nesmyslného militarismu, vynikajícím způsobem ztvárnili Lee Marvin a Toširó Mifune. Hudbu napsal uznávaný americký skladatel filmové hudby Lalo Schifrin, za kamerou stál rovněž skvělý Conrad Hall. (Česká televize)

jojo-Jozin

Dva formální nepřatelé na jednom pustém ostrově a jejich půtky o to, kdo bude mít navrch. Vláda jednoho nad druhým se střídavě přeléva od jednoho k druhému jako vlny Pacifiku. Až se to ukazuje být absurdním. Taková jemná paralela na válečné a mocenské choutky pána tvorstva. Nakones dochází k poznání, že jedinou možností přežití v této situaci je spolupráce. ()

sehe

Dvaja muži,úžasná príroda ostrova(podľa mojich predstáv tak vyzerá raj na zemi) a minimum slov.Japonec je aktívny,stále čosi vytvárajúci(nádrž na vodu,pascu na ryby),Američan skôr pasívny jedinec, využívajúci zlepšováky svojho nepriateľa vo svoj prospech.Ich nezmyselný osobný konflikt, v tak bezvýchodiskovej situácii,vyústi nakoniec k spolupráci,no ich návrat do civilizácie znamená aj ich spoločnú a nezmyselnú smrť.Záver sa mi páčil. ()

Martensson35

Film jenž rozhodně neplýtvá slovy, o to více toho řeknou pohledy dvou představitelů různých světů v podání dvou legend stříbrného plátna. Snad jen potenciál kontrastu kultur se dal více využít. ()

Knor

Čekal bych o něco drsnější a napínavější podívanou. Boorman se kupodivu docela krotil, měl k dispozici dva sympatický drsňáky, který si podle mýho mohli zatopit mnohem víc a o to silnější pouto si pak k sobě vytvořit. Ti dva chlapi kolem sebe tak nějak běhali a furt jsem nevěděl, jestli se chtějí zabít nebo se jen tak popichujou, nedokázal jsem to rozklíčovat. Nevím no, nebylo to tak poutavý jak se zpočátku zdálo. Velmi solidní drama, ale mohlo být lepší. ()

Godhaj

,,Don’t shoot, don’t fire!“ Dva muži, jeden ostrov, dva různé jazyky. To je kombinace, která neslibuje mnoho povídání. A je to tak. Peklo v Pacifiku je hlavně o fyzických výkonech obou představitelů. Oba jsou uvěřitelní a hrají výborně, mě byla však sympatičtější postava hraná Mifunem. Líbilo se mi, že počínání obou mužů, jejich sváry a rozepře a způsob, jakým přistupují k tomu druhému lze chápat i jako analogii ke vztahu USA a Japonska během Druhé světové války. Zvuková a hudební složka byla velice odvážná. Psychedelické tóny pomáhaly dotvářet atmosféru zmaru, utrpení a osamění na malém tropickém ostrově. Nelíbil se mi samotný závěr, ve kterém příliš rychle a zcela nelogicky dojde k proměně obou postav. Celkově vzato si myslím, že mohl příběh ukázat více, některé scény jsou velmi zdlouhavé a nikam film nebo postavy neposouvají a samotný závěr není moc uspokojivý. ()

Yambo

Dva výborní herci vydají za víc než deset průměrných. V ději se našlo víc než jen nutnost spolupráce dvou vojáků zpracovaných k nenávisti toho druhého. Přes jednoduchost a prvoplánovost příběh nenudí a pohlcuje. Krásné prostředí. Doporučuji fandům trosečnických příběhů, obou hlavních představitelů a tropických exteriérů, naproti tomu z té válečné tématiky a akce tam zas tolik není, takže kdo hledá druhou světovou, tak ať šáhne po Tora Tora, nebo po Bitvě o Midway. ()

pafka

Neskutecne drama dvou lidi na opustenem ostrove, kteri se diky valce nenavidi i kdyz nakonec k sobe slozitou cestou uzkou cesticku najdou. Naprosto skvele. ()

Aniki

Ctyri hvezdy dam hlavne z duvodu, ze se tvurcum a hercum podarilo udrzet moji pozornost i pres naprosty minimalizmus formatu. Vice nez usporne dialogy, perfektni Mifune a tak trochu "motýlkovská" hudba nikoliv mistra Goldsmitha nýbrž Lalo Schifrina. S koncem spokojen nejsem, ale co už. ()

brasek

Dvaja na pustom ostrove, jeden bojuje proti druhému a zároveň obaja proti sebe.. taký správny chlapský film. ()

Sunwheel

Dvaja mačovia z dvoch svetov sa stretnú aby okúsili, že obyčajný boj o holý život je zbavený politiky (dokonca tu ani Američania nie sú za tých lepších pri Japoncoch) a predsudkov. Pôsobí to realisticky a niektoré scény (najmä prvý "boj") mi ostanú v pamäti vždy, keď si na tento film spomeniem. Koniec určite podčiarkuje pointu a nerozumiem, že tomu niekto nepochopil. P.S.: Toširo aj tu musel držať palicu ako samurajský meč! A vôbec mi to nevadí! ()

SONYAGENT

Dva nesmiřitelníprotivníci si uvědomí,ženemá cenu mlátit suché chroští mokrou rybou.. originální film s titulky zpříjemnil večercelé rodině! ()

Arassuil

Mohlo to být lepší... Japonský důstojník vypadal jako japonský důstojník, hodně tomu napomohli dvě věci: jeho čepice, bez ní to byl jen další Japonec,a jeho hlášky důvěrně známé všem hráčům CoD nebo MoH. Americký pilot nevypadal jako americký pilot, ale vypadal jako můj děda, tudíž jsem mu tu roli nežral ani 5 minut. Snímek byl příšerně šablonovitý, vždycky víte jaká scéna bude následovat, ale jsem rád, že to nesklouzlo k "já, John Smith". A kdyby ten film byl o hodinu delší, aby se stihla pořádně do hloubky dokreslit psychika, taky bych se nezlobil, takhle bylo všechno jen naznačeno, ale mohlo se z toho vymáčknout víc. Trochu jsem byl zklamaný koncem, ale ten alternativní na youtube to zachraňuje. Nejlepší hláška filmu: "Fuj, už jsem myslel, že jseš Japončík." Za solidní 4 hvězdičky. ()

kotrlak

Peklo v Pacifiku? Neměl to bejt náhodou "Ráj v Pacifiku"? Nádhernej privátní ostrůvek, krásná pláž, každodenní koupačka, zdravý mořský plody - kdo si to může dneska dovolit??! Ti dva kokoti měli ještě k tomu good time když si užívali to sadomaso...má to divnej konec, já jsem viděl americkou verzi "where the two get drunk and walk off in separate directions arguing at each other"... ()

mendieta

To byla blbost........Takhle promrhat tak obrovský potenciál, který tohle téma přestavovalo. Ani vynikající herci tuhle plytkou břečku nezachránili....... ()