Režie:
Ray EnrightScénář:
Norman HoustonKamera:
J. Roy HuntHudba:
Paul SawtellHrají:
Randolph Scott, Robert Ryan, Anne Jeffreys, George 'Gabby' Hayes, Steve Brodie, Billy House, Harry Woods, Harry Harvey, Jason Robards Sr., Forrest Taylor (více)Obsahy(1)
Liberal v Kansasu má problém – město je bez šerifa a místní farmáři nemohou pěstovat svou úrodu kvůli letním suchům a honákům dobytka, kteří svá stáda nahání skrz jejich půdu. Do města však přijíždí Bat Masterson (Randolph Scott) nastolit zákon a pořádek a jeho zástupce náhodou odhalí tajemství, jak pěstovat pšenici i v suchém Kansasu. Farmáři se přesto vzdávají, své domovy opouští a je na Batovi, aby je přesvědčil o opaku. Spolu s farmářským předákem Allenem Harperem (Robert Ryan) se je pokusí přemluvit k pokračování ve snaze o farmaření a společně se zbavit i místního gangu honáků, kteří jim v tom násilně brání. (OG_Swifty)
(více)Hrají
Randolph Scott
USA
Nejlepší filmy:
Poslední svého rodu (1936)
Virginia City (1940)
When the Daltons Rode (1940)
Robert Ryan
USA
Nejlepší filmy:
Nejdelší den (1962)
Tucet špinavců (1967)
Divoká banda (1969)
Anne Jeffreys
USA
Nejlepší filmy:
Nevada (1944)
Tarzanovo newyorské dobrodružství (1942)
Zombies on Broadway (1945)
George 'Gabby' Hayes
USA
Nejlepší filmy:
Úžasná událost (1936)
Velký Bill (1936)
Albuquerque (1948)
Steve Brodie
USA
Nejlepší filmy:
Zvedejte kotvy (1945)
Winchester '73 (1950)
How the West Was Won (1976) (seriál)
Billy House
USA
Nejlepší filmy:
Dotek zla (1958)
Cizinec (1946)
Imitation of Life (1959)
Harry Woods
USA
Nejlepší filmy:
Jsem uprchlý galejník (1932)
Karibští piráti (1942)
Desatero přikázání (1956)
Harry Harvey
USA
Nejlepší filmy:
Byl jsem lynčován (1936)
Eso v rukávu (1951)
Varování před bouřkou (1951)
Jason Robards Sr.
USA
Nejlepší filmy:
San Francisco (1936)
Juarez (1939)
Ztracená země (1961)
Forrest Taylor
USA
Nejlepší filmy:
Karibští piráti (1942)
Winchester '73 (1950)
When the Daltons Rode (1940)
Ray Collins
USA
Nejlepší filmy:
Nejlepší léta našeho života (1946)
Občan Kane (1941)
Dědička (1949)
Ernie Adams
USA
Nejlepší filmy:
Život je krásný (1946)
Na západní frontě klid (1930)
Rapsodie v modrém (1945)
Frank McGlynn Sr.
USA
Nejlepší filmy:
The Adventures of Tom Sawyer (1938)
Poslední svého rodu (1936)
Captain Blood (1935)
Harry 'Snub' Pollard
Austrálie
Nejlepší filmy:
Zpívání v dešti (1952)
Světla ramp (1952)
Kdo seje vítr (1960)
Eugene Persson
USA
Nejlepší filmy:
The Stratton Story (1949)
Na nebezpečném území (1951)
The Egg and I (1947)
Donald Kerr
USA
Nejlepší filmy:
Nejlepší léta našeho života (1946)
Velká země (1958)
Pan Smith přichází (1939)
Frank Mills
USA
Nejlepší filmy:
The Miracle of Our Lady of Fatima (1952)
Světla ramp (1952)
Byl jsem lynčován (1936)
Stanley Andrews
USA
Nejlepší filmy:
Život je krásný (1946)
Pan Smith přichází (1939)
Úžasná událost (1936)
Jack Tornek
Bělorusko
Nejlepší filmy:
Co se vlastně stalo s Baby Jane? (1962)
Místo na výsluní (1951)
The Proud Ones (1956)
Robert Robinson
USA
Nejlepší filmy:
Kdo seje vítr (1960)
Přelet přes oceán (1957)
Hoši z Filadelfie (1959)